Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > WIFI ADSL MODEM

WIFI ADSL MODEM

Michal (6.11.2004 17:15:26)

Zdravím, potřebaoval bych pomoci. Chci si doma zřídit adsl a připojit 3 pc. Bohužel nemůžu tahat drát po domě, tak by mě zajímalo, zda je technicky možné spojit adsl modem se všemi stanicemi bezdrátově. Děkuji za každou radu...

Mike Freny (6.11.2004 19:00:10)

Ano například ASUS WL-500g. Jeto kombinované zařízení s funkcemi Routeru i Access Pointu, s integrovaným čtyřportovým switchem a řadou nadstandardních funkcí. Router nabízí všechny funkce WLAN routeru včetně DHCP serveru, IP sdílení a propouštění VPN. Zařízení podporuje i WDS funkce pro jednoduché sestavení WLAN sítě. WL-500g disponuje citlivým anténím systémem se dvěma nezávislými dipólovými anténami, přičemž jednu je možné odpojit a, přes reverzní SMA pigtail konektor, ji nahradit výkonnou externí anténou. Cena vč DPH asi 3600,- . Samozřejmě na vstupu je nutno použít ADSL router např ASUS Ti 4634 a k PC jakýkoli WIFI klient

Tomas (7.11.2004 09:26:49)

No ja to mam doma tak: ADSL připojene do Routeru AirLive Ovislink stal kolem 3000Kč a je na Wi-Fi,4X LAN,1x WLAN - to je na propojeni s modemem.K routeru mi vedou 4 síťové kable.Na Wi-Fi se muže připojit 127 uživatelů ale na mně je zatim jen jeden.ADSL moem mám Lucent 22A-BX(na LAN a USB) Vše je snadné nastavit,nikde žádne problémy.Radím si to koupit.

Anonym (7.11.2004 09:48:30)

Třeba takový Micronet SP3357 - máš to "all-in-one" - ADSL modem/router, Switch 4x 10/100Mbps, Wi-Fi 802.11g 54Mbps (umí DHCP, WEP, WPA) a do PC dáš nějaký Wi-Fi karty, můžeš třeba taky Micronet. Jediná nevýhoda u něj je, že se nevidí Wi-Fi klienti proti sobě :-( Něco podobného dělá i Zyxel, o něm ale nic bližšího nevím.

Michal (7.11.2004 10:05:06)

Díky, ale potřebuji to zařídit tak, aby mně vše běhalo jako plnohodnotná síť a zároveň nikde nebyly žádné kabely. Navíc se v tom moc nevyznám. Takže pokud jsem to dobře pochápal, tak budu muset připojit adsl modem do wifi routeru a k němu pak klienstké stanice s wifi kartami... Jak pak ale budu konfigurovat modem nebo ten router? Jde to taky bezdrátově?

Leonell (7.11.2004 10:23:48)

Muzes prosim vysvetlit, co znamena "nevidi WiFi klienti proti sobe"? Ja o tom routeru uvazuji: muj model by mel byt nasledujici: SP3557 je pripojen primo do Splitteru. Do switche je zapojen (kabelem) maly servrik a krome toho se k tomu pripojuji pres WiFi dva notebooky. A predpokladam, ze notebooky budou moci komunikovat spolu (tj. treba sdilet si navzajem disky ci tiskarnu), budou moci komunikovat se serverem a krome toho budou moci vsichni (notebooky i server) na internet. S ohledem na tvoji poznamku ale mozna neco chapu spatne ???

Tomas (8.11.2004 10:20:54)

Nejlepsi je koupit modem primo od providera, ktery ti pak bude delat i podporu v pripade potizi. Ja mam takhle od Contactelu modem Zyxel Prestige 650HW, modem ma krome 4portoveho switche i WiFI - u nas ve firme mame ke switchi pripojeny server a nektere pracovni stanice a vsechny notebooky (ted 4) jedem pres wifi. V modemu je firewall a modem funguje samozrejme jako router. vse bylo dodano jako samoinstalacni balik vcetne splitteru. Doporucuju.