Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Siemens Santis 150 a přenos souborů přes ICQ

Siemens Santis 150 a přenos souborů přes ICQ

Rudi (8.11.2004 22:59:38)

Nevíte někdo jak nastavit ten blbej modem abych mohl přes ICQ soubory nejenom posílat ale taky přijímat? Zkusil jsem už snad všechno (většinou to skončilo resetem modemu, protože sem se nedostal ani na konfigurační stranu), ale pořád nic! Prosím poraďte

Anonym (9.11.2004 17:14:52)

povolit porty ktere ICQ pouziva - port forwarding se to jmenuje a nebo nastavit preklad (NAT) 1:1 pokud mas za modemem jen jedno PC a nezapoment si taky upravit pravidla ve firewallu modemu. a jak to cele udelat? prohledej poradne tohle forum, protoze se tu uz nekolikrat v minulosti probiralo - byly tu detailni popisy.

Nargon (9.11.2004 18:21:25)

Mno ja uz jsem to parkrat zkousel, ale nikde jsem nenasel port, pres kterej ICQ prijima. A ne kazdymu se chce zapnout nat 1:1 aby to vsechno presmerovalo na PC, proste neduveruji firewallum v PC. Takze otazka na jakym portu ICQ prijima? Zkusil jsem 5190, kretej je standartne nastavenej, ale pres ten to nejak neslo.

Ada (13.11.2004 10:51:34)

Zdar, icq je v tomto směru kapánek shitek, pač se ty porty přidělují dynamicky... Musís nainstalovat třeba Mirandu, kde si ty porty ručně nastavíš.

Nargon (13.11.2004 12:04:54)

No ja mam mirandu, ja jsem spokojenej, ale kdyz to pomaham rozchodit nekomu jinymu a onen clovek pouziva ICQ tak to moc zrovna nejde. Priste ho skusim prekecat na to aby pouzival mirandu :)

Kapitan pejsek (10.11.2004 12:09:22)

Ja bych se osobne na nejaky posilani souboru pres ICQ vykaslal, stejne to urcite pojede pomalu. Neni jednoduzsi soubor umistit pres FTP na svuj web a druhy si to stahne z nej ?

Nargon (10.11.2004 13:22:33)

No nekdy ten soubor vic nez je na tom webu misto :( Pak je moznost zalozit si doma FTP nebo WEB server, ale to je rychlost stejna jako pri posilani pres icq.

Kapitan pejsek (11.11.2004 08:53:59)

Pak tedy jiz nezbyva nez hledat FTP kde maji velkou kapacitu, nebo prejit na rozdelovani souboru na mensi dily.. (jako za starych casu na 1,4 MB *.rar,*.rXX, kdyz sem domu tahal hry po disketach, a to pak byli nervy, aby vsechny byly v pohode ) :-))

Rudi (21.11.2004 21:37:31)

Tak sem na to konečně přišel. Stačilo v nastavení ICQ zvolit že používám firewall bez proxy! Jak jednoduchý! Jinak ten modem mám nastavený podle návodu z tohohle fóra tak abych byl v DC++ aktiv. A to ICQ je Lite verze 4.14 built 1839. Možná se to bude někomu hodit. Zdar