Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > MODEMY ADSL A VSECHNO KOLEM

MODEMY ADSL A VSECHNO KOLEM

Dom:-) (9.11.2004 10:25:34)

Znáte nejaký modem na traffic shapping(omezení rychlosti na základě ip nebo mac adres max do třech litru musí mít alespon 1wan 1lan rj45.Provozuju wifinu konkrétně 2 acces pointy a mám na tom 6 lidí.Dray tek Vigor za verzi 2500,2600 chtej čtyrku resp.šestku s dph to je moc levný.to si nemužu dovolit

Garlix (9.11.2004 11:08:19)

http://www.coyotelinux.com/products.php?Product=coyote je to disketova distribuce linuxu, sam ho pouzivam a maka skvele. Umi spoustu veci a hlavne QoS. Muzes nastavit minimalni rychlost DOWN/UP na IP adresu a dokonce i maximalni rychlost, ktera muze byt dosazena, pokud jini pripojeni nevyuzivaji. Take jde rozdelit provoz do 3 front priorit a uprednostnit, tak dulezita data (hlas, on-line hry) pred nedulezitymi (FTP, P2P...).

Garlix (9.11.2004 11:11:39)

...vse se nastavuje pres WEB a disketa s distribuci se velice jednoduse generuje ve windows.

Dom:-) (9.11.2004 12:43:32)

notak na to se podívám leží mi ladem stará 486/120 16mb ram snad to na tom rozběhám.Dikoc Garlixi

Dom:-) (9.11.2004 13:08:14)

to je hezké jenomže mam modem přes usb a v seznamu dostuných jsou akoráz sítovky do rozhraní lan.jakou mas konfiguraci ty prosimtě.

Garlix (9.11.2004 13:44:13)

No tak to by me nenapadlo. Ja mam ADSL modem/router SMC7204BRB. Ale tvuj pozadavek byl jasnej ne? Ethernet RJ45. A to jako do tech accesspointu to pripojujes pres USB? ;-)) Asi ne ze? Nebo jak to mas vlastne ted? Poud mas usb tak to stejne musis mit pichnuty do PC a z PC do switche, kam jsou pripojeny access pinty ne? Toz to je v poho, tak mezi PC a switch das ten linux router. Nebo to mas jinak? Jak?

Dom:-) (9.11.2004 14:10:34)

Nějak sme si nerozuměli požadavek byl právě na ten HW modem o tomto modemu USB co mám sem se v uvodu nezminoval přiznávám.ale stejně sem ho chtěl dát pryč. Puvodně jsem chtěl HW adsl modem s traffic shapingem přímo propojit do AP wifi routeru ale to se mi asi za babku nepovede. Od tebe jsem se dozvěděl že je distribuce linuxu,takže v tomto případě budu muset toupit stejně nějakej alespon obyčejnej hw adsl modem pro lan. abych měl zapojení: isp---adsl modem---486router---wifi ap router 54g---klienti lan,wlan. Ten tvuj modem mužeš mi ho doporučit??

Garlix (9.11.2004 15:13:46)

Joo ten modem je skvelej, nemam ho sice dlouho (mesic) ale zatim jsem nenasel chybicku. Samozrejme sem nahral nejnovejsi firmware. Tady mi ho poslali do druheho dne: http://obchod.wifiobchod.cz/good.php?goodId=146 Jaky mas Annex? A nebo B? Tento modem je jen na B. Ted uz ale stejne jine ADSL linky telecom neposkytuje, nicmene v minulosti ano.

Dom:-) (9.11.2004 15:19:34)

Já vím mam B-čko moc ti dík udělám druhou variantu.Víc hlav víc ví maš ICQ nebo stačí mail a ten je vlastně nahoře. Kdyby něco dám ti vědět.Měj se Dom:-)

Dom:-) (10.11.2004 21:49:30)

garlixi mrkni se na mejla mám problém koupil sem tu barikádu a pořád to hází nějaké chyby....