Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Problém s NAT

Problém s NAT

Lama (23.11.2004 16:27:15)

Zdravím všechny. Mám jeden blbý dotaz: co znamená NAT? Bittorent mi píše, že má problém s NAT a já nevím, co s tím. Modem D-Link dsl-360. Díky moc za radu

preklad adres (23.11.2004 16:42:55)

kdyz do googlu napises NAT tak zjistis napr. toto: Ve stručnosti: Překlad adres je technologie jak mít pouze jednu věřejnou IP adresu (za veřejné IP se platí a proto je snaha jich mít co nejméně, nehledě na to že jich je málo) a za touto adresou mít schovanou celou síť, která používá IP adresy z nevřejného rozsahu. (192.168.*). Zárověň tato technologie implementuje základní prvky bezpečnosti, protože z internetu je "vidět" pouze počítač s veřejnou IP adresou a komunikaci vnitřních počítačů s internetem mohou zahájit pouze vnitřní počítače. Paketové filtry rozšiřují bezpečnostní možnosti technologie překladu adres, přičemž je realizuje stejná část kódu jádra jako překlad adres. Jako doporučené čtení je Firewall-HOWTO a Ipchains-HOWTO a dále kniha FireWally

Honza (23.11.2004 18:25:07)

NAT už ti popsal kolega, BT ti hlásí, že není přístup na port v BT klientovi pro PC zvenčí.Řešení je port forwarding - víc najdeš na www.sdileni.cz Jinak pokud ti stahování frčí, klidně se na tu hlášku vybodni, dělá to spoustě lidí.

Lama (23.11.2004 18:55:39)

dík za vysvětlení NAT. na tu hlášku v BT teda kašlu, fachčí to, takže co...

HONZAMUSS (26.12.2006 20:20:15)

Zajímalo by mne co to je -NAT-co to je síť DTH, - co to je -DHT,co to znamená-naslouchat port.Děkuji.

Nargon (26.12.2006 22:35:17)

Tak tady mas nejaky info o siti bit torrent: http://www.p2pxp.info/index.php?page=bittorrent&lng=cs Jestli tam budou mezery tak smazat. A kdyztak zkus stranku www.google.com a zadej tam co nevis uvidis ze ti poradi tisice stranek, kde se o tom pise.