Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Nejde mi internet :-)

Nejde mi internet :-)

Alex (26.11.2004 00:27:28)

Nu, asi mám problém, ale nevím, v čem vězí. Mám modem Speedtouch 510i. Při jeho instalaci jsem postupoval přesně podle návodu, všecko je nastavený tak, jak by mělo, ping v pořádku, v nastavení na http://10.0.0.138 píšou, že link je connected, state up, mode always-on... ale na net se nedostanu. Na zákaznickou podporu Telekomu jsem volal dvakrát, pokaždý mi bylo řečeno, že chyba je někde tady u mě, ale o jakou chybu by tak mohlo jít, to už jsem se nedozvěděl. Věděl by někdo tady? Prosím, prosím, smutně koukám...

Anonym (26.11.2004 08:51:53)

Uzivatelske jmeno a heslo pripojeni nastaveno? Povolene sitove pripojeni? Sviti link dioda na sitovce? Povolene DHCP? Špatně nastaveny firewall? Spatne nainstalovana sitovka?

Tydla (26.11.2004 10:27:16)

měl jsem podobný problém ale s modemem Microcom dělalo to samé řipojen byl vše OK jen nebyl přístup na net, musel jsem jak jsem zadal providiera atd vypnout a zapnout modem a hle ho vše funguje prostě pokud se nevypl nezapsal se do paměti.

Will (26.11.2004 16:01:03)

Ja mel to same(IExpres) s modemem Asus,po neuspesnych telefonickych urgencich a slibech ze technik vse proveri a ozve se mi se nic nedelo,takze jsem to poslal pres webcallcentrum na strankach IE a behem hodiny vse fungovalo jak ma.....takze chyba byla nekde u nich.

Read (27.11.2004 11:23:34)

A co nastaveni _default_gateway_ (vychozi brany) ve vlastnostech pripojeni, je v poradku ? Melo by to byt 10.0.0.138, pokud nepouzivate DHCP. Pokud ho pouzivate, zkontrolovat jeho nastaveni na konfiguracnich strankach modemu. Pokud ne, jeste zbyva nastaveni vlastni adresy a DNS serveru. Jestlize modem hlasi OK pripojeni, u providera problem nebude. Jinak je to super modem, ale jeho moznosti zacatecniky mozna nekdy zaskoci.

Anonym (27.11.2004 11:26:17)

zkontroluj v dignostice jestli máš přidělenou IP, pokus ano tak zkus tracert kam až se dostaneš...