Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > d-link 360t, wifi-AP (ne router) a mala sit

d-link 360t, wifi-AP (ne router) a mala sit

gew (1.12.2004 12:43:34)

par dnu mi to trvalo, nicmene jsem prisel na to, kde jsou problemy. ten d-link funguje (NATuje) pouze v pripade, ze nekomu poslal pres DHCP IP. jinak ma asi pocit, ze k nemu neni nic pripojene a proto nemusi fungovat. tuhle cast nechapu, ale asi nejaka cerna magie. nicmene pokud mate treba pres wifi-AP pripojenou sit s lokalnima IP adresama, pak musite zaridit, aby aspon nekde byl zapnuty DHCP klient, ktery si veme verejnou IP od modemu. a tady prichazi nejlepsi cast triku ;) zapnete DHCP klienta na APcku - a priradte mu tak externi IP. modem zacne byt spokojeny a spolupracovat se vsema 192.168.x.x strojema a externi adresa na APcku je vam uplne putna. jenom je pak treba dat si pozor, aby pri kazdem restartu modemu bylo pote restartovano i APcko (a znova si vzalo od modemovyho DHCP IP), protoze jinak modem neNATuje. snad tenhle trik nekomu pomuze a nebude s tim muset travit zbytecne cas jako ja...

Petr (4.12.2004 16:11:33)

Znamená to, že podobný problém s komunikací může být i na single ethernetu? Mně pravidelně po cca 1,5 hodině vypadává komunikace eth0 - modem, pomůže restart modemu a sítě.

gew (23.12.2004 15:58:20)

tezko rict. ta eth0 si bere IP od DHCP?

Karel (25.12.2004 14:54:31)

Presne tak nejak single eth slape ale po 1,5 hodine ztuhne a modem jako by neexistoval Nehlede na to ze kdyz zapnu dhcp a na kompu taky tak mu priradi uplne neco jinyho nez ma v zadani a stejne ho to nepripoji.Teda nekdy - nekdy jde jenom ping ven ale nic jinyho.

mickey (22.1.2005 21:39:28)

taky to tak vidim