Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > měření rychlosti

měření rychlosti

pepe (10.12.2004 14:35:49)

zajímalo by mne,kde se dá co nejpřesněji změřit rychlost připojení k internetu?Teď jsem to měřil na DSL.CZ a RYCHLOST.CZ a oba dva výsledky se lišily skoro o 100 kbps

jpg (11.12.2004 17:41:36)

obecne povazuji dsl.cz za dost presny speedmetr....

Martin (13.12.2004 21:52:44)

Tak s tim chválením dsl-speedmetru bych tak nespěchal. před chvílí sem si "megakáknul" po delší době sem sem vlez,že si čeknu rychlost.Hodilo to rychlost připojení cca 96kbps (mám mego s datovým limitem).Naštěstí to byl ňákej místní erorr,zkusil jsem si stáhnout z netu asi 20MB soubor a rychlost stahování se ustálila na obvyklých lehce nad 100kbps :) už sem si fakt stříkal do textilu, to bych to rozkopal.

Lanyz (14.12.2004 14:29:14)

Doufam ze ses jenom prepsal... Nebo ti opravdu jede "mego" na 100kbps????????????

JOE (11.12.2004 18:35:38)

Myslím že přesně změřit rychlost nejde. Měření probíhá stahováním určité velikosti dat a měřením doby k tomu potřebné. Problém je v tom, že data se musí od někud stahovat a nějak měřit. Takže se na výsledku podílí nejpomalejší linka na cestě k měřícímu serveru, momentální zatíženost takového serveru a také klinetský počítač, chtě nechtě se na měření také podílí. Takže vstupuje do hry na jaké síti leží klient a na jaké server který má měření provést. Osobně preferuji měření na schema.mistral.cz/speed, lze si zvolit velikost stahovaného souboru a umí měřit také upload. Ale výsledky na různých měřácích v různých sítích budou většinou také různé....

Nargon (11.12.2004 20:03:27)

tenhle meric taky pouzivam, problem je ze ukazuje vice nez je rychlost pripojky :) Takze nutno brat s rezervou, ale zas o tolik navic to neukazuje max 5%

fahr (11.12.2004 22:48:36)

nejpřesněji lze měřit při přenosu FTP (např 10Mb soubor) natáhnout ho na servr a pak stáhnout a hned je vidět jak i to kolísá - každý FTP klient to umí