Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.

dsl+wifi

Michal (19.12.2004 17:44:06)

Doma jsem napojil dve pc na dsl linku pomoci mikrovlnky po zjisteni ze nefunguje odesilani vetsich meilu, nacitani bylo pomale az uplne spadlo, tak jsem zrusil wifi a propojil pc kabelem coz mi vyresilo problem pouze na jednom pocitaci. Prosim o radu dikas.

Nargon (20.12.2004 15:22:03)

No s takovejhlema udajema co jsi poskytl ti muzu poradit jen jedinou vec. Objednej si na to technika, ten ti poradi, mozna i zapoji a moc drahej taky nebude. Ten tvuj paskvil informaci, michas mikrovlnu a wifi to ti urcite nepojede. Pomale nacitani az spadlo, to taky muze byt agregace, nebo nejakej ukrajinec prekop kabel. Kabelem jsi vyresil jedno PC, no tak ten kabel natahni i k tomu druhymu. Proste z toho ci jsi napsal jsem pochopil jen to, ze potrebujes radu. A to je dost malo. Rekni jakej mas modem, co mas za sitovku, jaky windowsy, nastaveni modemu (PPPoA nebo bridge). S tim se da uz neco udelat.

Ron (20.12.2004 16:16:32)

Hele já jsem to pochopil asi tak že ma adsl a odtuď to vede káblem do APečka a PC má připojené bezdratově.Já to mám udělané asi takto. Z adsl-routru to vedu do linuxového routru který má samozřejmě dvě siťovky a s rozdělením pásma pro rychlost s pustěním NAT no a zroutru to vedu druhou karta svitche a tam mám připojené AP a tím se na něj připíchává kámoš bez drátově .Tak že stačí adsl-modemrouutr a odtuď to mužeš dát rovnou do switche ,kde je připojen AP a nebo z modemrouteru rovnou do AP záleží na tobě. Taky pokud máš jenom adsl-modem je dobré si udělat routr s NAT to je (překlad adres ) no snad to pochopiš a pokud ne tak napiš zkusím to pak rozepsat ....

mbpv RE: Nargon,Ron (20.12.2004 17:16:03)

Takze zkusim to jeste jednu polopate. DSL signal tahnu z dsl routru do BELKIN Cable/DSL gateway router 11Mbps 802.11b vzadejc mame nekolik vystupu takze obsazene jsou dva pro dve pc. PC u ktereho je BELKIN Cable/DSL gateway router 11Mbps 802.11b je napojen cablem a do druheho jsem puvodne posilal data pres vzduch po zjisteni problemu jsem ho napojil take na cabel. Ovsem v pripade jednoho PC se problem vyresil v pripade druheho pretrvava myslim ze se bude jednat o nejake nastaveni ve BELKIN Cable/DSL gateway router 11Mbps 802.11b nebo tak. Diky

Ron (20.12.2004 20:04:14)

No tak to je jasné po trátě ti to běží že? a ten bezdrát musí být jako přistupový bod AP (Access-point) mrkni se do nastavení a najdi tam stránku kde se nastavuje mod-AP nebo mod-Klient a koukni se jestli je označené Access Point pokut ne tak ho označ a ulož po tom by to zařízení mělo začit vysílat .To zařízení Belkin neznám ale koukal sem na něj na netu a jeto vlastně AP-Router z 3 antenkama že? Já používám D-link 900 a taky ovislink 1020 a vše jede dobře jsem ve druhem patře a když je opsazené PC mojí drahou polovičkou tak používám noťas kde mám wifi kartu a odrazem o panelák se připojím na svoje ap které mám na střeše signal odrazem mám kolem 10% což je dostačujicí ....