Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > SMC 7204BRB - factory default - self reset

SMC 7204BRB - factory default - self reset

Kamil (31.12.2004 21:29:41)

Zdravim, chci se podelit s poznatkem, ktery jsem dnes zazil s modemem SMC. Samovolne se mi resnul do tovarniho nastaveni. Pred nekolika dny v pohode surfuju, dnes zapnu a nic. Tak sem se do nej prihlasil a vse jak z fabriky. Tech par dnu byl vypnuty, tim chci rict, ze to nemohlo byt tim, ze by mi ho nejaky "kutil z venku" prenastavil nebo resetoval. 30 minut nervu, laborovani a nastavovani nez bylo opet ok, fakt prima. Jeste jednou to udela a de!

Anonym (1.1.2005 16:56:02)

Je vypnuta správa z WANu a změněno default heslo? Mám ověřeno, že v řadě případů není a tak to jde resetnout zvenku bez problémů!!!

Kamil (1.1.2005 17:41:18)

Krom toho, ze to zmeneno je sem psal, ze byl modem vypnuty a to se tam pak z internetu tezko leze ;-)

Anonym (1.1.2005 18:47:18)

Tak se omlouvam blbe jsem cetl. Konfigurace byla ulozena pres save and reboot ?

Anonym (1.1.2005 19:34:55)

Taky me to napadlo, jestli to proslo touto cestou. Protoze pokud ne, tak ta konfigurace nebyla ulozena v NVRAM (ci NVROM) = neco jako FLASHKA, umozni uchovavat konfiguraci kdyz je router vypnuty. Pokud to tak nebylo, tak se pochopitelne muze vymazat.

Kamil (3.1.2005 20:37:06)

Tak dalsi upresneni, pred tim vypnutim asi tri mesice v podode fungoval. Obcas vypnuty, obcas zapnuty. Cili Save and reboot bylo provedeno a nejakou dobu k zadnym zmenam v konfiguraci nedoslo. Necekal sem, ze to bude interpretovany jako ze sem ichtyl, slo mi o to upozornit na ne zrovna korektni chovani a zajimalo me, jestli ma nekdo podobnou zkusenost. Diky za reakce.

Anonym (3.1.2005 20:58:07)

Asi 10 těchto zařízení ani jednou se mi to nestalo,ale většina stále zapnuta a část za UPS.

Radek (3.3.2005 13:44:01)

mně jel v pohodě a najednou nešlo připojit na linku a nepomohlo nic, jen reklamace. Paráda. 2 měsíce platit adsl čekajíce na reklamaci a nemít modem

petr (4.1.2005 13:02:45)

me se zase stalo ze pri save a reboot se rotr zasek a po vypnuti zapnuti byl v tovarnim nastaveni.

Muf (4.1.2005 17:53:15)

A jaký maš firmware?když jsem ho kupoval tak jsem někde na netu vyhrabal diskuzi o tomto modemu.Je třeba do něj nový soft.talk jsem to udělal a jede naprosto v pohodě už 2 měsíce v kuse....

Muf (2.1.2005 04:04:40)

Dik za radu ohledně toho routovaní. Tento modem mam a musím ríct,když jsem ho rozbalil a experimentoval v nastavení tak pokud nedás submit a nasledně nerebotnes,(jak pise anonym dole)tak se toto nastavení neuchová v paměti configu...tzn.spadne ti do factory......standartní jev u tohoto modemu.

Anonym (2.1.2005 20:24:00)

vsak on pujde casem sam jako me , z niceho nic rutr prestal komunikovat , nic sem nemenil , proste jeden sel a druhej den konec. Reklamace byla hned v poho ale tenhle rutr ma v sobe krom levne ceny i ducha.

Zajda (3.1.2005 23:57:22)

No mozna jste se nezabyval problemem podrobneji. Ale pro nektere uzivatele je misto pouzivani mozku jednodussi vratit modem ze?

To zajda (4.1.2005 12:49:27)

to by me fakt zajimalo se s takovym skvelym routrem zvany SMC muze delat , kdyz webovy rozhrani nereaguje, reset nereaguje, lokalni sit nejede. CO by takovy zajda_zajda delal?

Zajda (17.1.2005 15:43:33)

Sel ho vratit a nebo by ho pouzival na barevnou dekoraci:) Ne vazne. Informace ktere jste dodal(jedna z podstatnych je ze nejde ani po resetu) me presvedcili o tom ze se jedna o HW zavadu kterou nemuzete odstranit. Ale proc jste mi tuto informaci nepodal predtim? Vice informaci zkvalitnuje rozhodovani;)

Tomas (3.1.2005 21:40:33)

Zatím se mi nic takového nestalo. Modem je v provozu 3 měsíce v kuse a naprosto bez problémů.

Zajda (3.1.2005 23:51:58)

Uz jsem tu psal ze si holt nevyberete. SW pro modemy pro obyc uzivatele neni kriticky a taky se mu podle toho venuje mene pece. Ehm kazdy sw ma chyby nektery vic nektery min. To ze se vam resetnul do tovarniho nastaveni je jeste ta lepsi varianta. Co me napada co se mohlo stat je moznost poskozeni NVRAM. Mohlo se tak stat bud poskozenim pri ukladani do teto pameti(napr.vypnutim/chybou SW) nebo v dusledku poskozeni nvram silnejsim/trvalejsim EM polem. Modem pri zapinani kontroluje kontrolni soucet konfigurace a pokud nesedi obnovi tovarni nastaveni. SMC modemy jsou jedny z tech lepsich. Pokud to modem umi doporucoval bych ulozit konfiguraci do nejakeho souboru. No a samozrejme stahnout novy firmware.

To ZajdaII ehm... (4.1.2005 12:57:37)

A to ze je SMC modem jeden z nejlepsich tak tos prosimte vytahl odkud, dyt na treba cybexu.cz je to jedno z nejreklamovanejsich zarizeni. To ze se tento medem poskodi neni nikdy ale ehm nikdy vinnou SW ale HW, proto nektere SMC muzete vychvalovat do nebes a druhe nosit na reklamaci.

Zajda (17.1.2005 16:29:33)

Podivejte se prosim poradne co jsem napsal! Nerikal jsem ze je jeden z nejlepsich. Ja razim nazor ze zadne zarizeni neni nejlepsi. Rikal jsem jeden z tech lepsich. To znamena ze neni tak spatny. Jinymi slovy kdyz budu porovnavat trabanta a favorita, tak favorit bude jeden z tech lepsich. Ze to je jedno z nejreklamovanejsich zarizeni jeste samo o nic sobe nerika. Proste dostali spatnou dodavku. V seriove vyrobe se proste nabusi x kusu, zkontroluje po sto kusech jeden a jede se dal. No a holt nektere zavady se neprojevi po testu v tovarne, ktery trva par desitek sekund. Pred vanoci jsem vracel SOHO router Cisco 1701.HW test ukazal na vadnou RAM. Myslite si ze je tohle taky nejaky poutovy vyrobek? Pokud se vyskytne nejaka zavada z blbosti tak se holt neda nic delat. Stane se. Ale pokud se vyskytne nejaka zavada v koncepci celeho vyrobku(napr. plast se zacne teplem krivit, opakujici se zavady po opetovnych revizich) tak tento vyrobek oznacim za spatny. V druhe odpovedi rikate nikdy. Nikdy nerikejte nikdy. Zvlast co se tyce IT:) Ani ja ani vy nemuzeme tusit zda-li je to vadou SW ci HW. Je to uzavrene proprietarni embedded zarizeni. Muzeme pouze rici ze s nejvyssi pravdepodobnosti je to vada HW. Ale nemame v ruce zadne dukazy a do zarizeni nevidime. BTW: Radeji bych instaloval SMC nez Sagema nebo Drayteka;)

Anonym (4.1.2005 14:32:51)

Ja bych to rekl jednoduse.....proc vypinas modem!

Anonym (4.1.2005 15:07:29)

dyz ho treba v noci nepotrebuje tak se tim usetrsi aspon koruna coz je za jeden lidsky zivot 20 litru a to uz je hodne

Anonym (2.3.2005 13:56:08)

Opravdu nechapu lidi kteri pres noc vypinaji router ze zasuvky. Ten odber neni tak velky aby to stalo za to.To bys musel vypinat PC i ze zdi, protoze primarni cast ATX zdroje je stale pod proudem a nejaky i kdyz maly odber ma stale.

Anonym (2.3.2005 17:04:21)

ATX asi 5 W pri vypnutem PC, modem taky, TV ve standby par wattu, vez taky, hodiny v mikrovlnce, atd. atd. a najednou z toho mas lehce 0,5 kWh za den a 180 kWh rocne. Proto mozna nekdo vypina veci, ktere zrovna nepouziva.

Tydlifon (3.3.2005 13:07:17)

Ale to by za chvili musel vypinat jisticem v byte nebo venovat 20 minut povypinani vsech veci. To je jak naka uchylka tudlencto. Sem si uz zvykl na to ze proste budu muset venovat par stovek mesicne jednak na tyhle elektrozrouty a na zviratka-zarovky,UV zarivky pro gekonciky. Resim to tak ze jsem do bytu nakoupil zarivky do zarovkovych objimek a asi udelame s kamosem extra casove spinany obvod kterej to bude spinat pri v hodinu kdy chodime z prace. Prusvih je v tom, ze kdyz ty zarizeni jsou bez proudu zapominaj nastaveni Vyrobci sou holt hlupaci a skudli na jednom high capacity kondenzatoru kterej by to podrzel i nekolik dnu/tydnu. To nejvic nastve treba u radiobudiku kde je to kolikrat hodne lamersky reseny baterkou. Za vsechno muzou vyrobci.

Jimi (17.1.2005 13:59:39)

Pokud nejsem na netu, mam modem vypnuty. Kdyz nekoukam na televizi, mam ji vypnutou, kdyz nejsem na zachode, tak se tam nesviti ... Jak se ti podarilo vlozit prispevek, kdyz nemas mozek?