Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Obnovení pevného připojení?

Obnovení pevného připojení?

snech (2.1.2005 00:31:47)

Mám od nextry adsl link fun a pokaždé když mi, třeba jen na chvíli, spadne net, tak přestane(napořád) jakákoliv komunikace mezi firewallem(winroute firewall 6) a modemem(zyxel prestige 650R-33). Po chvíli, když to zas naskočí, tak z modemu na internet pinknu cokoliv, z LAN se na modem taky dostanu, ale internet prostě nejde. Když chci obnovit připojení pro celou síť, tak musim zakázat a následně zase povolit síťové připojení rozhraní, které je připojené k modemu...

Nargon (2.1.2005 04:45:50)

Ja bych to odhad na nejakou zavadu v KWF, modemem to podle me neni.

snech (3.1.2005 14:02:53)

Je to dost mozny. Asi mi nezbyde nic jinyho nez dat KWF do pr... Akorat zatim poradne nevim jak zajistit routovani do vsech kompu v LAN, kdyz pouzivam jinej DHCP server nez ten co je v modemu. Obavam se, ze vzhledem k jiny podsiti modemu a nasi LAN (192.168.1.1 - 192.168.10.x) to asi stejne nebude makat. Na modemu je sice moznost zmenit jeho IP, ale pokazdy co sem to zkusil, tak uz sem se na nej nedostal a musel sem ho resetovat. No a menit adresy nasi LAN, nemluve o veskerem nastaveni napr. posta u kazdeho usera - to by bylo trochu psycho...

Zajda (4.1.2005 00:04:53)

Co takhle se poradne podivat co se nastavuje v modemu? Co takhle si precist manual? Co takhle behem nastavovani pouzivat seriovy port aby jste se v prubehu prenastavovani/laborovani vzdy dostal do nastaveni modemu? Neodpustim si zde RTFM. Polozka LAN Settings tusim. NAT Many:1 je vychozi nastaveni modemu a je oznaceno jako SUA takze pro to aby pripojeni sdilely ostatni pocitace nebudete muset delat nic(krom onoho prizpusobeni nastaveni ve vasi LAN).