Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > ??? 3COM OFFICECONNECT ADSL MODEM WIRELESS 11G FIREWALL ROUTER ???

??? 3COM OFFICECONNECT ADSL MODEM WIRELESS 11G FIREWALL ROUTER ???

Zaza (3.1.2005 20:14:27)

Šli by jste do toho ? ? ? Názory, zkušenosti, připomínky. Jen se podělte o to jak vám to šlape ! ! ! :) Prý velmi dobrá cena a snad i spolehlivost... Díky za info Z ;)

Anonym (3.1.2005 20:17:13)

No, chtěl jsem si pořídit ten Alcatel 4 port. od Telecomu ale tohle mě dost láka, hlavně cena a pak i to wifi by se mohlo někdy hodit, tak do toho asi pudu, snad neprohloupím...

Jarda (3.1.2005 20:51:16)

Tenhle 3COM jsme si před měsícem pořídil a jsem naprosto spokojen. Všechno šlapalo na poprvé. Web rozhraní je přehledné a není zbytečně složité. Aplikoval jsem bez problémů nový firmware s vylepšeními apod. Firewall jsem otestoval několika servery, které testují bezpečnost a všude 100% OK. Jede zatím bez rozpojení 14 dní na stole. Wifi jsem odzkoušel po celem baráku s notebookem a v pohodě pro internet. Jediné co bych vylepšil by byly odnímatelné antény (zde jsou na-fix). A tudíž nelze dodatečně přidat lepší externí anténu. Leda vyměnit konektor za ten typ SMC či jak se jmenuje, ale přišlo by se o záruku. Každopádně šlape jako hodinky. A za ty peníze...

miek (27.1.2005 12:38:53)

Jardo prosím tě mohl by jsi mi říct jak daleko od routeru jsi byl s tím notesem? Uvažuju ho koupit také ale mám to 50 m volným prostorem a asi 20 v domě nebyl by to problém? Díky za odpověď

Jarda (29.1.2005 13:38:52)

No, vzdušnou čarou tak vždycky do 10-ti metrů. (barák mám s půdorysem 9,5 x 9m) Ale zase to bylo skrz strop a jednu zeď. Router mám v kuchyni (střed baráku) a chodil jsem po přízemí a po horním patře. Signál byl vždy dostačující pro web práci. Jenom asi ve dvou hluchých místech to byla bída, ale to byly rohy v chodbě, které jsou nepodstatné. Ale například pokud jsem stál v horním patře přímo nad routerem, tak byla kvalita signálu asi 90 procent.

Petr (4.1.2005 00:28:12)

No jasně že bych šel do něho...už přes něj lítám asi 3 tejdny :)) Jak psal Jarda, je to bez problémů, nastavení logické a jednoduché (až tedy na to jak potřebuju nastavit firewall, ale to je zase moje trochu experimentování :-) ). Wifi nevim, to sem neměl jak zkusit, NB nemám. Takže sem to bral jako "do budoucna". Původně sem taky chtěl nějakej levnější router asi za 16 kil a bez wifi, ale pak přišla nabídka na toto a to si měl vidět, jak sem hned stornoval u kolegy objednávku a měnil jí na tohle, aby mi ho objednal :c) Myslim si, že za ty prachy je to suprový. A hlavně je to 3Com, tedy žádnej noname. Jediný co mě trochu děsí je kdyby se někdy rozbil tak pak jeho servis. Né, že by to nešlo, ale spíš jak dlouho budu bez netu :( Protože řešim v práci reklamace 3Com hubů apod. zařízeních a vim jak je to docela pakárenský co se týče doby oprav. 3Com nemá servisní středisko v ČR, takže přes firmu ASC Bohemia která dělá DropZone, se to posílá do GLS (globální servisní středisko) do Irska. Tam se to buď opravuje a nebo víceméně spíš mění kus za kus. Takže jak mám tak zkušenosti z poslední doby, tak min. 3 tejdny to jistí i tak. Jako za příznivých podmínek sem se nejmíň dostal na 14 dní. Ale pamatuju doby, kdy měsíc a půl no problem. Je fakt, že pro ně problém to není, ale když ty musíš zákošovi do 30 dnů to vyřešit, tak je to hodně nepříjemný :( A jako můžeš do ASC volat a popohánět je, ale nikdy až tak moc sem si nepomohl. Choděj jim třeba DHLkem palety věcí na výměnu, takže někdy prostě jen čekáš, než se tím prohrabou a pošlou ti to vyměněný. Takže doufám, že tenhle produkt se 3Comu povedl a nebude poruchovej a nebo že bude trocha toho štěstí a nerozbije se. Ale i přes tohle sem do něj šel, byť znám doby jejich reklamací. Protože je to 3Com a né nějaká ta ... co nabízí Telecom. Takže ty co chceš toho Alcatela, tak radši se vykašli na Telecom a sežeň si buď tenhle a nebo něco jinýho podobnýho. Sem docela slyšel, že ty telecomácký zařízení nejsou až tak OK.

TS (4.1.2005 10:00:33)

Sli mam ho uz skoro mesic a naprosta spokojenost.Vyzkouseno i wifi a taky zadny problem:-) jedine co, tak se tam da nastavit, ze po chvili necinnosti se vypne, pa trva asi jedno reloadnuti stranky nez se zase pripoji.Vse jde jinak swizne, sit funguje jako po masle, i se starsimi pocitaci,po drate i bezdrate. myslim ze mohu doporucit.

Jarda (4.1.2005 14:43:06)

TS nemáš pravdu! Nastav si položku TimeOut = 0 a odpojovat se ti nebude. Současně je lepší vypnout DHCP server v 3COMU a IP adresu si na LAN kartě nastavit sám, DNS servery 1+2 nastavit ty samé co má ISP a maká to jako vítr a žádné odpojování při nečinnosti. Zdar

TS (4.1.2005 18:58:20)

O timeout=0 vim:-)jen jsem chtel rict, ze to mam nastavene a pripojuje se to takrka okamzite:-)

Jarda (4.1.2005 20:08:36)

Jo tak to promiň špatně jsem to přečetl a taky špatně pochopil, ale nechápu, proč máš nastavené odpojovani. Podle mého je lepší pokud jsi u ADSL stále online. Ne ?

TS (4.1.2005 21:23:18)

Rekneme trosku paranoia.Proc by to melo byt pripojene kdyz mam vypnute vsechny pocitace? verim sice modemu ze tam neni co nabourat,ale... uz jsem uvazoval to vypnout,ale zatim to mam takhle,vlastne ani nevim, to asi pretrvavajici zvyky z dialupu:-))

Anonym (4.2.2005 19:17:05)

Jestli po odpojení po přetečení čítače času nebere modem data z WAN, ale jenom ze strany PC (LAN), tak při platbě za přenesená data nebo při FUP by to mělo význam nemalý. Zamezilo by to při aktivaci blokování uměle zvyšovat uživateli traffic a tím jeho náklady nebo omezení. Guru ozvěte se zda je tomu tak.

McD (4.1.2005 21:41:20)

Tahle hracka nema chybu, jako naprosta lama, ktera poprvy v zivote videla RJ45 konektor, jsem pres ni tri tejdny zpatky zasitoval tri pocitace a dneska mi do toho konecne pustili internet, vsechno beha v pohode. Akorat bych ocenil, kdyby mi nekdo poradil, jak to nastavit, aby mi bezelo DC v active modu

Anonym (5.1.2005 20:15:52)

Jak vám jede u téhle hračky firewall??? Musel jsem ho zatím vypnout, nechtěly mi nabíhat korektně některé www stránky. Např. naběhl text a ne obrázky a chovalo se to nějak lenivě. Např. www.novinky.cz a nebo třeba www.aba.cz, a zase třeba www.mobil.cz jel jako pila a nebo www.atlas.cz. Mám to přes internet expres od ČT. Jinak do toho firewallu jsem nijak nevrtal, je nastaven jako od výroby. Jediné co jsem udělal že jsem upgradoval firmware na verzi 1.28...

Jarda (5.1.2005 22:15:10)

Ahoj, s tim firewallem se mi to moc nezda. Já ho mám stále zapnutý (jinak by to bylo k ničemu). Mám taky firmware 1.28. Vše mi chodí jak je třeba (zatím neřeším DC active mode apod) ale web a věci jako ICQ, mail, download vše je ok. Zkus vypnout DHCP server na 3COMu a nastav si svoji IP adresu pro LAN kartu napevno včetně DNS serverů. Ty nastav taky ručně podle ISP (ukáže ti je 3COm ve status okně). Zdar

Petr (7.1.2005 13:50:26)

No taky sem upgradnul na 1.28 a jediný na co sem zatim přišel v souvislosti s firewallem, že mi neběží (a co se snažim taky vyřešit) je FileTransfer v ICQ a pak DCC posílání v IRC. Ale mám naplánováno, že to udělám tak, že nainstaluju na comp Kerio, pak vypnu firewall v 3Comu a budu pozorovat o co si ty programy řeknou a to pak se pokusim nastavit ve firewallu 3Comu a třeba to pomůže.

Anonym (9.1.2005 15:27:33)

Tož prostě s tím firewallem mi to nejede a nejede... :(

OS (29.1.2005 10:35:19)

Mel jsem s timhle zarizenim uplne stejne zkusenosti. A i to po upgradfe firmware. Po nekolik dnech marneho snazeni a nastavovani jsem ho vratil. Pouzivan SMC7204BRB (modem) + SMC2804WBR (WiFi) a nemam jediny problem. Zarizeni bezi bez problemu, aniz bych se jich musel nejak vsimat. Od SMC se tohle da koupit i jako jedno zarizeni (SMC7404BRB) - sice drazsi, ale rozhodne lepsi volba nez 3Com.

Anonym (29.1.2005 11:14:25)

No snad to další firmware od 3Com vyřeší . . .

Anonym (18.2.2005 10:07:44)

Přeinstaloval jsem XP a bylo po problému a jede mi to i se zaplým firewallem... Zřejmě se mi nalogoval nějaký bordel do XP...

Anonym (26.2.2005 09:44:18)

tak už vím kde byla chyba, měl jsem opět stejný problém ale nastal až po té co jsem si nainstaloval eurotel Akcelerátor, který jsem potřeboval pro mobilní připojení když jsem byl v terénu. Po odinstalaci akcelerátoru to zase jede...

Anonym (6.1.2005 14:53:05)

To je vazne podivny, s firewallem na fw 1.28 zadnej problem. Dokonce uz jsem vyresil i to DCcko (v nastaveni firewall > virtual servers priradite k neverejny ip svyho pocitace stejny cislo portu pro TCP i UDP a v nastaveni DC k active napisete verejnou adresu modemu a cislo toho portu, beha to vpohode)

mirek 3com (10.1.2005 13:43:35)

IC porty: ICQ Instant messaging - TCP 3570 Voice/video - UDP 6701 File transfer - TCP 3574 File sharing - spojeni TCP 7320 prenos nelze specifikovat :-(

Mirek 3Com (10.1.2005 13:48:25)

kazaa - TCP 1214 Gnutella UDT/TCP 6346

Mirek 3Com (10.1.2005 13:52:32)

MIRC DCC - komplet navod: http://members.optushome.com.au/sincere/mIRC_Help.html

Petr (12.1.2005 08:23:16)

Paráda, díky...to se mi bude hodit..zkusim to hlavně u toho ICQ File Transferu. Sem nevěděl na jakým portu to komunikuje. mIRC už mi jede taky.

Mirek (14.1.2005 15:04:26)

Návod ke konfiguraci zařízení: 3Com OfficeConnect ADSL Wireless 11g Firewall Router produktové číslo 3CRWE754G72-B. Kompletní instalační příručka je k dispozici v pdf souboru zde: ftp://ftp.3com.cz/podpora/adsl/adsl_wireless_11g_fr_instalacni_prirucka.pdf 1. Počítač připojte na jeden ze čtyř portů LAN a nastavte tak, aby IP a DNS adresu získal z DHCP serveru. 2. Spusťte webový prohlížeč a pokuste se připojit ke směrovači zadáním následující adresy do adresového řádku: http://192.168.1.1. Pokud se otevře stránka Login (Přihlášení), počítač správně přijal adresu IP od směrovače. 3. Použijte defaultní heslo „admin“ pro vstup do zařízení. Při prvním spuštění zařízení se automaticky spustí průvodce nastavením. Použijte prosím průvodce nastavením. (průběh nastavení se může mírně lišit dle revize software v zařízení) 4. V prvním okně průvodce zvolte zemi používání zařízení – nutné pro korektní běh bezdrátové části v souladu s normami příslušné země. 5. V druhém okně zvolte Connection Type = PPPoA 6. V dalším okně nastavte parametry dodané vaším poskytovatelem připojení k internetu: Uživatelské jméno a heslo. Dále, pokud poskytovatel neuvedl jinak, použijte hodnoty VPI/VPC = 8/48 a Encapsulation = VC/MUX 7. V dalším okně nastavte parametry integrovaného bezdrátového přístupového dle vlastní volby. Doporučujeme však automatickou volbu vysílacího kanálu. 8. Po uložení konfigurace je zařízení připojeno k internetu. Upozornění: V základní konfiguraci zařízení provádí automatické odpojování od ADSL služby – a to v případě delší jak 5 minutové nečinnosti. Pokud si přejete trvalé (nepřerušované) připojení k ADSL službě, v menu Internet Settings nastavte parametr Iddle Time = 0

Anonym (15.1.2005 00:37:16)

tož jeto dobré sosto

ja (16.1.2005 01:36:59)

jo, mam ho, solidni zarizeni. predtim sem mel asus a to se neda srovnat :) i kdyz je to hlavne o firmware, hw to ma vsechnostejny

David (17.1.2005 13:25:51)

Hele a jak jste vubec tenhle modem pripojili k telefonni zasuvce?? Koukal jsem ze k tomu nedodavaj kabel ani splitter a ono to ma tu diru ADSL rj 45 ?!?

Anonym (17.1.2005 13:38:32)

splitter si musíš koupit cca 200-300 a pak tam vrazíš normální tel. konektor a nebo si nech udělat šňůru s RJ 45 . . .

David (17.1.2005 13:46:46)

nevis kde se to da sehnat? V telepointu to nemaj :( ani splitter ani kabel na jedne strane s rj11 a rj45 na druhe :(

David (17.1.2005 13:47:41)

jinak do toho splitteru by se pak dal standardni sitovej rj45 kabel nebo to taky musi byt nejakej telefonni? dik

Anonym (17.1.2005 16:16:13)

Jojo, ale některý splitter nemá RJ45 konektor... pokud ho má stejně jako router tak se dá použít síťový kabel . . .

mam ho (26.1.2005 01:30:29)

mam obe verze, jednu s adsl modemem a druhou na wan ethernet (3CRWE554G72T) spokojenost. navic ta s adsl modemem ted stoji cca 2000 kc bez dph u distributora

Okolrna (17.1.2005 14:16:36)

Rad bych se zeptal, kde (na internetu nebo v Praze) se da tento modem nejlevneji sehnat. Diky

LeV (1.2.2005 22:16:12)

Zkus se kouknout na Alzasoft. Odtud ho mám taky a MAX spokojenost. Maká asi měsíc v kuse a jsou na něm pověšeny 3 PC.

Anonym (17.1.2005 19:07:34)

modem ma diru RJ45, ovsem jde do ni samozrejme zapojit telefonni kabel (koncovka RJ 11). Aspon takhle to mam zapojeny ja - splitter s vystupem RJ45 a modem se vstupem RJ45 mam propojeny dvouzilovym telefonnim kabelem s RJ11 na koncich a normalne to svisti.

TS (17.1.2005 21:31:29)

Divil jsem se,ale jde tam jak 11 tak 45:-) ja mam standardnim pelef.dvoulinkou od splitteru az k telefonu. jinak splitter u mironetu asi za 200.

Glokorna (17.1.2005 21:43:39)

Ted jsem se o tento modem zajimal na internetu (uvazuju o jeho koupi) a zjistil jsem, ze tento modem se prodava bud s WAN portem: Rj11 nebo Rj 45. Od sebe se lisi v nazvu tim, ze bud nazev obsahuje slovo "modem" (rj11) nebo ne. Takze jak to tak ctu tak se vyplati ten s konektorem pro rj 45, protoze se tam da pichnout i rj 11, coz?

Mawerick (25.1.2005 11:54:15)

Nevite nahodou nekdo jestli se na to da pripojit i na UPC??Ne na ADSL...koncovky jsou sice stejny ale nevim jestli to bude fungovat kdybych na to pripojil treba modem ktery je pres kabelovku..DIK

J.Babicky (26.1.2005 10:29:04)

Neda, tohle je verze s integrovanym adsl modemem. Pouzijte produkty, ktere maji jako WAN port ethernet. Tech moznosti je vice, v zavisloti na pozadovanych funkcich: Cable/DSL Router, Wireless 11g Cable/DSL Router, Secure Router, atd.

Anonym (27.1.2005 15:16:15)

Proc tam je teda i conektor RJ45??Lisi se snad jen ve firmwaru??

mirek (27.1.2005 12:43:28)

Prosím mohl by mi někdo poradi jak daleko od routeru mohu fungovat s notesem? Uvažuju ho koupit také ale mám to 50 m volným prostorem a asi 20 v domě nebyl by to problém? Díky za odpověď

TOM (30.1.2005 20:37:24)

Právě jsem ho zkousel a jsem z toho docela nervozni - pres jednu stenu proti "ASUS WL-138g PCI" jel pouze na 40%. To se mi na 10 metru zda velice malo a jsem z toho docela rozcarovany. Dokonce kdyz router byl na stole vedle počitace, jjelo to na 100 procent a kdyz jsem atnenky zakryl rukama, klesl prijem na 80. Nevite, jek z tohoto zarizeni vymacknout slibovanych 100 metru v budove? TBA

Sergey (30.1.2005 23:45:46)

Myslim, ze 100 metru v budove z toho asi nedostanes a na strankach 3COM jsem neneasel, ze by to nekde slibovali. Nemluve o tom, ze pokud jsi nekde udaje typu "dosah az xx metru" vyskytuji, je treba to brat s rezervou. Oni vsichni vyrobci radi prehaneji.

Anonym (31.1.2005 17:08:42)

no mě to de přes dvě zdi na 50%... záleží taky i na té kartě kolik si vezme . . .

TOM (31.1.2005 21:47:46)

Je to asi kartou (WL-138g) - Zkusil jsem dneska jiny pristupovy bod (misto 3Com) a výsledky byly podobné. Asi To bude chtít anténu na ten ASUS.

Honza (8.5.2005 09:26:50)

3COM + ASUS WL-138G. Neustále padá síť. Mám PC vedle v místnosti, mezi je jen jedna 30cm zeď. Signál cca. 50 - 70% jak kdy. Nemáte někdo zkušenost? Už někdo zkoušel 3COM "vykuchat" a připojit anténku s větším ziskem?

David (28.1.2005 23:37:30)

No ja a kamarad s timto zarizenim mame celkem problemy a to konkretne s Wifi casti... pokud pro wifi na tom routeru nenastavite WEP zabezpeceni tak dhcp prideli IP notebooku v pohode...pokud ovsem to zabezpeceni nastavite tak to IP notebooku neda a pripojit to nejde... v adminu toho routeru ten notebook videt je i jeho IP ale na notasu to nejede.... nesetkal jste se s tim nekdo??? Tohle stejne se deje dvoum naprosto jinejm lidem s ruznejma notebookama takze chybu notebooku vylucuju.

Anonym (29.1.2005 00:00:59)

Jo, mě to taky nešlo, musel jsem nastavit IP natvrdo a dál jsem to neřešil...

Anonym (31.1.2005 23:45:53)

Prvni co jsem udelal po koupi, tak jsem provedl upgrade firmware na posledni verzi. Mozna by mohl byt problem v tom. Ja s tim zatim problem nemam. Na notasu pouzivam WPA a DHCP chodi OK. Problem take muze byt v nekompatibilite nekterych wi-fi zarizeni. Chce to odzkouset.

Anonym (21.2.2005 22:17:24)

Teď jsem to testoval s notebookem Acer TravelMate 4502LCi a i s WEP bez problému přiděloval DHCP IP adresy...

Pepa (4.4.2005 19:43:18)

Ahoj, mam stejnej problem s DHCP na Wifi s WPA. Pripojuju notebook Acer TravelMate 291LCi s IPW2100, ale nejde mi to jenom pod Windows XP pouzivam ovladac Intel PRO Set 7.1.3.0. Pod linuxem mi DHCP fungovalo jak s WEP tak i s WPA. Jinak nikde jinde problem s DHCP nemam. Je to celkem otrava, tak kdyby mel nekdo nejaky reseni...

Anonym (5.4.2005 10:00:34)

funguje to jak kdy, 3com IPcko v logu nabidne dokonce nekolikrat ale notasu trva nez si ho vezme, nekdy to u me trva az pul minuty, nekdy je to hned. pouzivam WPA a filtrovani MAC.

Pepa (18.4.2005 19:24:01)

Tak to jsi stastnej clovek, ja musim v 95% cekat, az na timeout a pak se mi nastavi alternativni IP adresa v XP a dost me to stve.

Pepa (18.4.2005 21:28:41)

Tak mam mozna reseni problemu s DHCP WPA a wifi. Nasel jsem nasledujici clanek: http://support.intel.com/support/wireless/wlan/sb/cs-006205.htm A zkusil jsem nastavit silu signalu na maximum a DHCP mi priradi IP okamzite. To by celkem odpovidalo i tomu, ze pod Linuxem mi to slo v pohode. Tak doufam, ze to pomuze ostatnim nestastnikum. Jinak pro konfiguraci karty pouzivam Intel ProSet 7.1.3.2

Maca (3.2.2005 19:06:04)

Tak me prisel mail od Nextry s gratulaci, ze sluzba je funkcni, ale nejak to pres tento modem nemuzu rozchodit. Led DSL SYNC trvale svítí, DSL Online si obcas problikne, jinak nic. Parametry jako jmeno, heslo, VPI, ... jsem kontroloval. Nevi nekdo kde muze byt problem? Diky.

Slavek (4.2.2005 08:05:47)

Mame stejny problem, nevim, jestli mam pouzit volbu PPPoE, nebo PPPoA, dale tam pak bylo neco jako VCP/VCI - tak nejak, proste dve cisla ktera nevim co tam ma byt. Pri volbe connect mi zablika dioda Online a tot vse. Poradi nam nekdo?? Telecom me sere driv nez sem ho stacil pouzit, na webu nemaji nic, krom obrazku jak strcit modem do zasuvky a na infolince vas odkazuji na cislo se sazbou 16kc/min.

Maca (4.2.2005 09:56:43)

Ja to nastavil podle Nextry, tzn. PPPoA, VPI/VCI=8/48, Enc.=VC MUX a stale to nechodi. Ruzne jsem jsem to zkousel pokusne menit a pride me to, ze se me modem chova furt stejne: sviti SYNC a pri volbe connect dioda ONLINE parkrat problikne a tim to konci. Asi delam neco blbe, nikde jsem necetl o zadnych problemech s timto modemem.

Slavek (4.2.2005 10:16:35)

Me uz to jede, nastavil sem PPPoA 8/48 VC/MUX a conectlo se to

Maca (4.2.2005 10:23:31)

Tak parada, ja zatim bojuju. Led ONLINE ti trvale sviti?

Vitek (4.2.2005 13:36:11)

Uz tuhle potvoru nekdo rozchodil s pripojenim od Nextry (via Telecom). Ja jenom, ze bych si ho poridil radeji (a hlavne levneji) nez ten jejich Zyxel. Diky za info.

Maca (14.2.2005 22:34:47)

U Nextry zatim nechodi, tak pozor pokud se ho nekdo chysta koupit. Nebo uz nekomu u Nextry jede????

Maca (17.2.2005 21:59:54)

Tak u Nextry (pres Telenor) uz funguje bez problemu.

ja (23.3.2005 21:37:45)

me taky asi den se men taky nespojoval, ale bylo to tim, ze jsem jeste nemel aktivoane prideleni ip u nextry pokud na modemu sviti sync, je problem nekde v tcpip (priblizne) nebo v dratech, zkus pripojit modem primo do zdi

Anonym (22.3.2005 12:43:34)

jde o to jak tam nastavíš typ připojení a hlavně musíš dostat veřejnou IP třeba IE od telecomu sem tam nerozjel protože neni veřejná IP ale teť mam ADSL od GTS a ty dávaj veřejnou IP automaticky a tak mi to tam bez problému chodí

Nargon (22.3.2005 12:47:28)

I telecom na Internet express dava VEREJNOU IP. Problem byl spise nekde jinde.

Anonym (24.3.2005 13:56:35)

Mám IE od Telecomu a modem chodi naprosto bez problému. Na začátku jsem měl problém s propojením se splitterem. Při použití síťového kabelu s RJ45 koncovkami a zapojenými všemi páry vodičů nechodil. Po úpravě spočívající v ponechání pouze prostředního páru vodičů v konektoru na straně modemu (zbytek jsem prostě ustřihl) funguje s nastavením jak zde výše uvedeno bez problému - sever DHCP přiděluje adresy dvěma počítačům připojených kabelem a jednomu notebooku přes WiFi a příležitostně i PDA s WiFi. Původně jsem měl nastaveno, že po pěti minutách nečinnosti provede rozpojení, ale neosvědčilo se, neboť nepravidelně potom při připojení bylo nutno provést připojení prostřednictvím setupu modemu (http://192.168.1.1). Po změně na trvalé připojení, tj. zadat hodnotu 0 do příslušného pole setupu, se po spuštění počítače a Internet Exploreru načítání domovské stránky provede prakticky okamžitě. Co se týče WiFi dostupnosti, bez problémů přes dvě cihlové zdi (8-10 m) na notebook ASUS s vestavěným WiFi - síla signálu vynikající.

Anonym (27.3.2005 08:28:58)

jojo, sím odpojováním po 5 minutách jsem měl taky problém, taky se pak obcas nechtěl připojit... v režimu trvalého připojení to jede bez problémů... Jinak O.K. i to Wifi ;)

Anonym (22.4.2005 20:40:44)

jak nastavis to trvale pripojeni?nejak to tam nemuzu najit.

hopeless (28.7.2007 16:47:39)

Tak sem si domu přinesl router 3com wireless 11g po přečtení rad tady na foru jsem nastavil Idle time=0 aby se neodpojoval, ale stejne se kazdou chvíly odpojuje(sice treba jen na 20sec ale to je nepřípustné) mohl by mi tady někdo přesně poradit co a jak??? mam firmware 1.41. jinak je vse ok az na to odpojování...díky za radu

Tomáš (20.4.2005 08:32:16)

Podařilo se Ti to nějak vyřešit? Potýkám se se stejnými problémy, už třetí den zkouším všechno možné a žádná změna. Probliká a nic. Díky za odpověď ať je jakákoli:-)

Petr (4.2.2005 17:09:02)

Dost mě fascinuje jak se každý hned ptá místo toho aby si přečetl příspěvky. O kousek níž je popis s odkazem na příručku.

Anonym (5.2.2005 00:02:43)

já to mam a chodí to krásně sdílení přes sít internetu taky akorát musí bejt na každym PC daný že chceš automaticky nechat přidělovat IP a pak to prostě jede

Anonym (5.2.2005 00:05:15)

důležité je vzít ve velký potaz to že to nemá odpojitelnou anténu což mě dost zklamalo a asi to časem rozeberu a budu pájet koncovku :-))

Anonym (22.3.2005 12:41:20)

moje řeč to že to nemělo odpojitelnou anténu mě pěkně na... ale asi taky pudu do toho že to rožeberu a připáji konektory

Anonym (19.3.2005 11:17:32)

Pro 3CRWE754G72-A/B je od 23 února 2005 na webu 3Com NEW Firmware v1.29 . . . Všichni to už určitě víte, ale kdyby náhodou někdo nevěděl . . . :)

Anonym (21.3.2005 12:23:17)

Tož děcka, to je super, néééé????

Anonym (21.3.2005 16:38:18)

Já ho tam dal a druhý den jsem se vracel k 1.28. Zcela nepochopielně mě přestávalo fungovat OpenVPN.

Curtis (21.3.2005 22:14:22)

Dnes zakoupeno nastaveno diky navodum tady a na podpore 3com.cz, naprosta spokojenost ,jeste se ale musim potrapit s firewalem Pripojeni Nextra FUN (telenor) praha

neci (23.3.2005 20:26:04)

pojede tento 3 com na analogove lince?? predem dik.

Anonym (23.3.2005 20:53:16)

jojo, mám ho taky na analogu...

honZA (27.3.2005 12:28:27)

umi delit pasmo, tedy kazdemu uzivateli nastavit max rychlost stahovani?

Petr (27.3.2005 15:04:24)

To bys chtěl za příliš málo peněz hodně muziky ;o)

Anonym (8.4.2005 11:32:39)

Co nastavit na tomhle zařízení abych se sním mohl připojit na nové přípojce přes protokol PPPoE??? Díky za info Z:)

Nargon (8.4.2005 18:52:54)

No jen zapnout PPPoE, vyplnit jmeno a heslo. Ale pochybuju ze mas pripojku uz na PPPoE.

Adam (13.4.2005 11:34:22)

Ma nekdo zkusenost s timto modemem a VOLNÝ ADSL 512/128 kbit/s, 1GB? Jde mi o kompatibilitu, jestli s ni nejsou problemy, znamy si tuhle krabicku chce koupit.

Adam (20.4.2005 11:40:34)

Nebo aspon jakekoliv adsl od Volneho.. :) diky

Holeček (15.4.2005 12:43:15)

ADSL funguje bezvadně, ale mám od Telecomu pevnou adresu a potřeboval bych nastavit routování této adresy na IIS a nedaří se mi. Nemáte někdo radu?

Petr (15.4.2005 18:52:44)

To se asi budeš muset víc rozepsat a sdělit co jsi nastavil. Nastavení je dost jednoduché. Obecně si nastavíš směrování příchozích paketů na port 80 na ip adresu počítače s IIS a nesmíš zapomenout nastavit firewall, aby ti pakety neblokoval.

Holeček (16.4.2005 15:30:39)

Pokusil jsem se přidat do Statického směrování: Network adress 192.168.1.2 (adresa karty serveru), do Subnet mask 0.0.0.0 (anebo 255.255.255.0, co mám na kartě) a do Gateway adresu od Telecomu. Jenže končím chybou "Entry Parameter Setting Error".

Petr (16.4.2005 18:07:45)

Tak to opravdu nemůže fungovat. V konfiguraci modemu je potřeba najít nastavení virtuálních serverů a tam nastavit adresu PC s IIS.

Anonym (18.4.2005 10:50:43)

podporuje tento modem adsl2/2+ upgrade diky za odpoved

Nargon (18.4.2005 10:57:22)

No tohle je snad uplne jedno, adsl2(+) se u nas obevi tak za 5-10 let.

Anonym (18.4.2005 12:38:05)

jak by jste srovnali tento modem s D-Link DSL-G664T.je nektery z nich v necem lepsi, protoze jsou jinak cenove srovnatelne (suma). diky

vlka (22.4.2005 15:25:21)

zdravim, jsem vlastnikem uvedeneho modemu, pripojeni pres Telecom. Mam 2 problemy, se kterymi si nevim rady: 1. moznost pripojeni ciste pres WiFi, po odpojeni sitoveho kabelu se ztrati pripojeni internetu. Zarizeni jako takove pocitac nacte. 2. problem: pripojeni internetu vydrzi cca 6-8 stranek, pak zamrzne a nutno restartovat pocitac, pak opet jen 6-8 stranek. V Setupu hlasi porad jako Connected. Diky.

Anonym (22.4.2005 16:01:32)

To je spis problem pocitace, kdyz zatuhava a ne modemu ;-) Mozna nejaky virus ci trojsky kun.

Anonym (30.4.2005 08:24:23)

da se tento modem pouzit jako wifi spot na lan tj nepouzivat modem ale zapojit do lan diky

kix (1.5.2005 14:41:21)

ano

Milan (13.9.2005 10:25:22)

Dobrý den, potřeboval bych připojit externí anténu. V několika příspěvcích se to řešilo. Jaký je nejlepší postup pro napojení kabelu, aby to nebyla úplná prasárna. :-) Díky

Anonym (25.9.2005 15:28:03)

Uvedený model nemá možnost připojit extrní anténu, antény jsou přidělány napevno

MM (24.9.2005 22:22:55)

Zdravím, mám menší problém, začal jsem používat tento router a jsem velice spokojen, používám ADSL od telecomu a jen potřebuju poradit kde a jak nastavit(podrobně) aby byla moje IP vidět a nebyla tzv. za NATem. Je to kvůli programu DC++ který občas používám a na to potřebuju viditelnou IP adresu abych byl tzv. ACTIV. Doufám, že jsem to vysvětlil tak aby se to dalo pochopit. Díky za odpověď

Anonym (24.9.2005 22:52:27)

Použij ve firewallu volbu virtual servers, kde vytvoříš příslušné pravidla.

titan4 (24.9.2005 23:56:37)

ok podrobne: 1) vlezes na webove rozhrani defaultne http://192.168.1.1 (zadas heslo->ok) 2) tam do sekce firewall->Virtual Servers 3) vymysli si nejake cislo portu napr. 5678 4) vytvor tam 2 pravidla nasledovne: a) vlevo napis ip adresu pocitace na kterym ti bezi DC b) do textovych policek napis ten port ktery sis vymyslel (do obou) c) zaskrtni enabled d) toto udelej dvakrat jednou vyber TCP a podruhe UDP e) dej apply 5) v DC v nastaveni pripojeni napis do kolonky External/Wan IP svoji verejnou ip (zjistis napr. na www.whatismyip.com) a do kolonky port (nebo v novejsich verzich do kolonek TCP,UDP) ten port ktery sis vymyslel a nastavil. Pokud tam je takova moznost tak vyber Firewall with manual port forwarding 6) uzivej si active