Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Nastaveni pevne IP u modemu ASUS TI4631

Nastaveni pevne IP u modemu ASUS TI4631

ib (7.1.2005 18:53:04)

prosim o radu jak nastavit pevnou IP u modemu ASUS TI4631 tak aby byl PC pristupny z venku

Anonym (9.1.2005 12:45:03)

Jestli se nepletu, tak IP adresu přiděluje poskytovatel a pevná bývá většinou za příplatek.

ib (9.1.2005 12:50:40)

volny adsl 512/256 uz ve sluzbe prideluji pevnou IP jen to nastaveni je tak divne popsany ze se mi to nepodari porad si ji privlastnuje modem router a nemuzu ji dostat na PC

mmm (10.1.2005 07:29:01)

Nejsem odborník, ale mám za to, že je to v pořádku. IP adresu musí mít router, protože ten komunikuje s vnější síti. PC za routerem mají vlastní IP, které samozřejmě nejsou zvenku vidět a slouží pouze pro komunikaci uvnitř sítě.

IB (10.1.2005 15:19:24)

jj jasne jen ze v manualu pisou o nejakem premosteniaby se dal provozovat FTP server nebo web server a taky mi jde o dalkovou spravu PC programem VNC pokud by se mi povedlo dostat pevnou IP na PC za modemem mam jen jeden PC dik za odpoved :-)

Nargon (10.1.2005 15:28:20)

Zapnout Bridge mod, mozna oznacen ZIPB. To by mohlo vas problem vyresit.

IB (10.1.2005 16:03:34)

a musim nastavovat tu pevnou IP do sitovych protokolu nebo ne kdyz sem jen zapnul bridge mod tak mi spojeni spadlo

CzechTony (9.2.2005 06:30:55)

Pokud jste se prepnul do Bridge modu, je treba vsechny parametry nastavit na sitove karte v PC.

zluty (25.4.2005 17:23:30)

Podle mne nemusite mit IP na PC. Abyste mohl vzdalene spravovat PC pomoci VNC, staci nastavit v Advance-Port forwarding pravidlo pro smerovani portu na Vase PC. Port pro VNC je prednastaveny staci jen vybrat si IP adresu vaseho PC (pokud ji mate rucne nastavenou na PC, vlozte v LAN Clients jako staticky zaznam) a soupnout do Applied Rules pravidlo pro VNC. A nezapomenout ulozit (Tools-System comm-SaveAll).

8-] (23.2.2005 12:39:06)

Mam stejny problem .-) Ted jsem volal na hotline na Volny a rekli mi, ze v modemu ve firewallu se ma povolit ping na IP adresu a zapnout NAT. Mrknu na to az o vikendu - to jsem zvedav, zda se tam neco takoveho da nastavit. Jinak ten modem je pekny smejd - pokud jej nemate na UPS a dojde k vypadku proudu (i kratkodobemu), vymazou se veskera nastaveni v modemu :-(

Anonym (22.3.2005 12:01:12)

Smejd to neni, ale tys zapomnel, ze musis zadanou konfiguraci ulozit. A to se provadi ve volbe tusim Tools/Save - proste to musis zapsat do pameti oho routeru, pak to bude ok.

TomM (25.4.2005 18:23:17)

ne je to admin/commit-reboot/tam zvolíš reboot a dáš commit

Martin (3.4.2005 14:56:19)

Prosím o info, jakou máte s uvedeným modemem zkušennost co do stability. Nyní mám jeho předchůdce Asus 6310EV a ten zamrzá průměrně 1x za týden. Rád bych jej nahradil něčím spolehlivým. Díky za odpověď.

ib (29.6.2005 16:06:27)

uz to maka takze v kratkosti asi takhle Router TI4631 se umi chovat jako "transparent bridge", ale takove mod nepodporuje Cesky Telecom. Tudiz u pripojeni PPPoA budete mit vzdy IP od providera na WAN strane zarizeni a tudiz vzdaleny pristup se resi smerovanim portu "Port Forwardingem" do LAN na konkretni IP PC ve vasi siti. VNC beha na portech 5800 (TCP) nebo 5900 (JavaVNC). Tak nevidim problem v casti Advace-Port Forwarding-User, vytvorit si nove (NEW) pravidlo, ktere bude smerovat komunikaci na IP PC v siti, kde Vam bezi VNC. Stejnym zpusobem muzete resit i pristup na FTP server, WEB server, tedy bud vytvorite vlastni pravidlo v casti USER nebo vyberete prednastavene pravidlo (Servers) a date Add pro vyuzivani pravidla. Co se tyka WEB Serveru, doporucoval bych vytvorit nove pravidlo pro pristup na router na port 8080 a namapovat jej na port 80. Tedy pravidlo by melo vypadat: nazev pravidla, TCP, Port Start/End 8080, Map port 80. Pravidlo je aktivni po kliknuti na Apply a ulozeni do pameti routeru (Tools-System Commands-Save All).