Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > ADSL SpeedTouch 510i 4x

ADSL SpeedTouch 510i 4x

Morfeuss (8.1.2005 18:04:56)

Zdravím všechny, potřeboval bych poradit, máme v kanceláři připojení na internet přes ADSL s modemem Alcatel SpeedTouch 510i 4x ethernet, jsou na něj napojeny 4 PC. Internet na nich funguje normálně, ale místní síť neustále blbne. 1/ mění se vnitřní IP adresy a velmi často síť nelze vůbec procházet 2/ nezdá se mi rychlost přenosů po lokalní sítí, která se pohybuje okolo 700 kb/s. V modemu je spuštěn DHCP a DNS server a ve všech 4 PC je nastaveno automatické získávání IP z DHCP. Potřeboval bych nastavit IP napevno v PC např: 10.0.0.2 na PC2, ale když to udělám, tak nejede internet ani když vypnu DHCP. Projevuje se to tím, že se mi nezobrazují stránky, ale ven na IP se pingnu, z čehož mi vyplívá že bude asi někde problém v DNS. Poraďte mi tedy prosím jak co nastavit aby bylo možné mít nastavené napevno IP adresy v PC a přitom fungovala stoprocentně vnitřní sít i internet. Předem mockrát děkuji za odpovědi. MSS

Morfeuss (8.1.2005 19:53:57)

Zapomněl jsem ještě uvést jednu věc a to, že na PC v sítí se spolehlivě dostanu pouze zadáním IP adresy, když si pro PC vytvořím zástupce s odkazem na jeho IP. Použité systémy jsou 3x Win XP a 1x Win 98. Dík MSS

Anonym (9.1.2005 20:16:26)

Vypni DHCP a nastav to ručně na stanicích. Tento modem s tím má kdovíproč problémy. Zpomaluje to síť. Nám to v práci dělalo to samý a po vypnutí rapidní zlepšení. Ideál ještě koupit switch a adsl modem zapojit do WAN portu na něm. Pak to bude chodit super. Mám vyzkoušenou kombinaci OvisLink + Alcatel 510i

Honza (10.1.2005 15:14:13)

Tak ano, definovat problem mezi zidli a klavesnici jako problem HW je skutecne umeni... Ze v te firme mate napr. printserver ktery shodou okolnosti dela DHCP take?

pAVEL (8.1.2005 20:59:53)

Zkontroluj nastavení DNS na PC. DNS server by měl být buď nastaven na adresu modemu nebo na adresu DNS tvého providera. Ověř pomocí nslookup. Jak to vypadá?

Morfeuss (8.1.2005 21:33:52)

nslookup ukazuje 10.0.0.138, což je adresa modemu v síti, tak že OK. Co dál? Dík MSS

kix (8.1.2005 21:37:22)

např. nslookup www.seznam.cz

Anonym (9.1.2005 20:19:57)

dns zadej od providera pak druhou jako 10.0.0.138 a třetí dej náhradní od providera. zkontroluj nastavení adsl modemu nebo udělej nahrání původního firmware a pak to znova nastav. Klidně napiš - ICQ najdeš na http://www.pavex.cz/kontakty.htm