Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > ADSL vs hardware nároky

ADSL vs hardware nároky

Pepe (10.1.2005 12:36:01)

Mám nově nainstalován USB ADSL modem (microcom), někdy se mi podaří na cca 3 minuty připojit, pak to spadne. Potom mi to stále píše "ověření hesla atd." a "spojení nelze navázat. (Když jsem odpojil a zapojil zpět USB port, modem se zasynchronizoval a spojil, cca na minutu, někdy spojení nejde vůbec) Mám starý PC (P 200 MMX, 49 MB, USB porty na kartě PCI) - slyšel jsem názor, že je to pro ADSL modem málo. Může mít vliv tato konfigurace na výše uvedené problémy, popř. jaká je minimální konfigurace pro ADSL ?? U dokumentace k ADSL modemu jsou pouze požadavky na OS (mám WIN98). Děkuji za názory. ( panxyz@quick.cz)

tatik expres 512/128 (10.1.2005 13:06:13)

mam ten stejnej modem a problem u tebe mozna pude z napajenim usb portu jinak pravda mam silnejsi pc tak nevim presne cim to muze byt ale typl bych si na to napajeni a nebo mozna slabej zdroj??mrkni do biosu jestli se tam neda trochu na ty porty pridat napeti a nebo treba jestli mas 2 hdd disky tak jeden vypoj a vypoj treba cd mechaniku od napajeni a uvidis jestli to treba nepujde a jestli jo tak to nestiha zdroj

Anonym (10.1.2005 13:56:17)

Ta uvedená sestava je pro usb modem nedostatečná,stačila by pro ethernetový modem,ale s usb budou problémy, přepokládám, že to je usb 1.1 .

Anonym (10.1.2005 16:57:50)

Pro adsl to málo neni, jen pro USB modem je to málo. To je tak když se někdo snaží ušetřit... Jinak P 200 MMX zvládá rychlosti kolem 80Mbit v pohodě.

zizkam (12.1.2005 11:12:51)

Provozovat jakékoliv USB zařízení na tomto (zastaralém a pomalém) PC bude asi dosti problematické - no USB joystick by tam fungovat mohl :-)))

Zajda (14.1.2005 08:05:02)

Problém č.1 může spočívat v tom že PCI karta dostatečně nenapájí USB modem. Problém č.2, neutáhne výkon počítače. Ta možnost tady je ale je už méně pravděpodobná. Podařilo se mi rozběhat rejnoka na P 166 MMX s onboard USB 1.0 porty. Napájení bylo ale řešeno externím zdrojem přes rozdvojku. Řešení: pořídit ethernet modem. Čas do problému vložený vás bude stát stejně jako koupě nového ethernet modemu. Někdy se holt nevyplácí ušetřit;) Staré PC bezpochoby je, nicméně na kancelářské potřeby stačí. Paměti má ale málo. Stačilo by někde vyhrabat dalších 32MB RAM. Pokud vás to zajímá tak já osobně jedu na AMD K 6-II 350Mhz s 512MB RAM. Divil by jste se co všechno tam běží:) Mnozí uživatelé zaslepeni gigovými procesory pomalu zapomínají na to že na 286ce jste s 2MB ram mohli dělat třeba v GEOSu v grafickém rozhraní tabulky, psát dokumenty atd;)

Anonym (15.1.2005 00:36:03)

to nevím...