Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > ST510i eth. problem s odezvou -- nejde pingnout modem

ST510i eth. problem s odezvou -- nejde pingnout modem

chafa (30.1.2005 03:50:22)

Asi pred tydnem mi behem klidneho dne vybouchl zdroj ;) tak sem skocil do czechcomp. a koupil novy, vmontoval sem ho. spustil pocitac a prekvapenim bylo, ze mi prestal fungovat internet. Pred tim vsechno bylo v pohode. Ted vubec se nemuzu dopingnout na 10.0.0.138, co se tyce weboveho rozhrani, tak tam je to mrtvy. zkousel sem vsechno, jak automaticke pridelovani ip, tak sem zadaval rucne 10.0.0.1 atd. povypinal sem vsechny firewally, hral sem se s nastavenim sitovky. ale stale nic, router mi sviti zelene, a rika ze vsechno je zapojeno jak ma, sitovka taky sviti zelene, ale proste vidim jak muj komp odesila baliky na router, ale zadna odpoved od nej. a pochybuji ze je problemv routeru, protoze vybuch zdroje ho nemohl poznamenat. nemate nejake napady? upnp mam zaply, ale i s vypnutym to nefungovalo. fakt se mi zda ze sem zkusil vsechno ale furt modem mlci, kdyz se ho snazim pingnout. sem dokonce zkusil vsechno zformatovat atd. si myslim ze i sitovka by mela fungovat, protoze winxp ji najde atd. jestli nekdo ma st510 4eth tak prosimvas napiste mi jake mate presne nastaveni v properties sitovky. jestli mate. jestli je automaticke pridelovani ip, dns, dhcp enabled, co presne mate zaskrtane u dns , wins. pak jestli mate v authentication zaskrtnute policko enable IEEE802.1x. dik moc krat

Nargon (30.1.2005 10:20:32)

No vetsinou kdyz se takhle neco v Pc znici, tak se neznici jen to. Je mozne, ze se ponicil cip na sitove karte nebo v horsim pripade se ponicil az router. Pokud mas moznost tak skus dalsi pocitac a propoj je pres sitovky a zkus jestli to pojede.

chafa (30.1.2005 12:56:14)

no prave taky si myslim ze asi to ta sitovka nevydrzela, protoze vlastne za ty dva dny jak mi pocitac stal bez zdroje se prece v nastavenich zmenit nemohlo. ale nefungovalo to.

Peyrak (30.1.2005 19:47:29)

Zahoď síťovku a kup si novou.

chafa (31.1.2005 00:34:59)

jo to jo, zahodit sitovku a koupit novou, to neni problem, sem prave dnes projizdel mimo obchodu, sem si rikal ze koupin novou a je to, ale zas radsi to nejdriv otestuji, protoze by to byla haluz koupit sitovku, a pak zjistit ze nefacha modem ;) u mne je aktualni zjistit co nefunguje, a pak jet bud reklamovat na telekom nebo czechcomputers :) vite ze sitovky maji dozivotni zaruku? ;)) ty lidi na tom musi strasne prodelavat, kdyz obycejny skok proudu ji znici :) jo a s tim zapinam sem to uz v prubehu par dnu zkousel hodne krat. a presne je obejdi ze na ten modem nemuzu,ani nejak obnovit firmware. mozna nakonec usb v tomhle je jistejsi ... ale ethernet pwnZ :) dik za radu, zitra skocim do kancelare, otestujitu sitovku a modem. dial-up je uplne na nic ;) deprimuje mne ta rychlost, obzvlast po formatu :)

Karel (30.1.2005 20:09:32)

Jeikoš párkrát jsem s tímto modemem přišel v servise do styku mám radu. Samozřejmě prvn co bych udělal je že bych ostoval tvoji síťovku s jiným PC. Co se týče nastvení Autentizace na to zapomeň to speedtouch ani neví co to je. Je jedno jestli to bude zaškrtlý nebo ne. DHCP, WINS, DNS vše bych doporučil necha nastavený na automatiku. Pokd nepotřebuješ jinak. Pokud bude vše OK tak se vrhni 510. Pokud byla zapojená taky v tom zdroji tak to mohla odnést klidně taky. Už mockrát se mi stalo že byla v nějakém jakémsi stavu ping fungoval, DSLAM nasynchronizovaný a nic nebo jak ty říkaš že nejde ping ale vše se tváří normálně. Skoro pokaždé pomohlo přehrání Firmwaru. Klidně i za ten samý ale nějak ho přerát. Musíš na to mít obrovskou trpělivost, protože ti nejde ping nenajde žádná utilita modem a tudíš ti nový firmware nenahraje. Zkoušej ho vypínat, zapínat resetuj ho do továrního nastavení pomocí tlačítka na přední straně zkrátka cokoliv aby se ti zozěhla komunikace s utilitou. Ale věř mi to vše co jsem ti napsal ti bude zbytečný protože na 99% máš v řiti síťovku

chafa (2.2.2005 17:03:44)

bylo to sitovkou ;)

Jarda (2.2.2005 23:07:49)

Svine jedna :)

chafa (3.2.2005 12:36:15)

:)

chafa (3.2.2005 12:37:22)

jarda jarda jarda ... pockat nezname se?? :)