Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Speed Touch 510i - NAT - FTP

Speed Touch 510i - NAT - FTP

Petr (30.1.2005 19:48:53)

Jsem v koncích. Prosim poraďte. Situace je následovná. Čtyř portový Speedtouch a na jedno portu mám pevně přidělenou ip adresu 10.0.0.2 na kterém by měl být FTP server. Nedokážu nastavit NAT tak aby mi FTP z venku reagovalo. Před rokem jsem měl modem DrayTek Vigor 2500We a na něm mi to celý ten rok krásně šlapalo. Stačilo vyplnit Port Redirections z venkovní Ip adresy s portem 21 na vnitřní a bylo vyřešeno. Navíc se mi zdál HW Firewall Drayeku docela dobrý protože po všech možných testech se mi na SW Firewall nedostalo nic krom paketu přes port 21. Pak se stala malá chybička ve firmě (Nebudu rozebírat) a teť jsem nucen použít Speedtouch. Nevíte někdo jak toho docílit??? Zkoušel jsem vyplňovat sše možné přes WEB rozhraní, nevyšlo. Natoupil sem na telnet, taky nic. Dokonce i když vyplním onu IP Adresu jako Default Server tak taky nic a to už je mi divný. Zkusil jsem vypnout Firewall e Speedtouchu a nechal jsem nasavený Default Server a furt nic. Kerio se tu mohlo zbláznit a zaplňoval log jedním útokem za druhym. Z toho je jasný že tedy nějaká komunikace mi tam chodí, ale ne nic přes port 21 nebo už fakt nevim. Každoádně bych to chěl vřešit tak aby byl HW Firewall zapnutý kvůly ostatním PC a vše fungovalo tak jako s Draytekem. Ještě podotknu že verzi Firmwaru mám 4.2.7.16.0. Díky moc za každou radu

Anonym (30.1.2005 23:44:44)

no já to dělám takhle: přes web rozhraní nastavím NAT, tedy v tvém případě si přesměruješ 21 na IP lokálního počítače (zase na 21) a pak přes telnet povolíš na firewallu 21 port, aby to šlapalo i zvenku. to by mělo stačit, nezapomeň ve web rozhraní dát pak Save All, ale stejně je dobré se přihlásit znovu a zkontrolovat, zda se to uložilo.

Petr (31.1.2005 13:02:29)

Tak jsem to zkoušela nevim jak dál. Udělal jsem vše jak jsi napsal, ale nevim jak na firewallu povolit port 21 tak jsem ho vypnul celý a pořád to samé. Kerio zahlásilo že přišel paket na port 21 ale FTP nic nezaregistrovalo. V logu Keria se napsalo ICMP redirect host a BAD-TRAFFIC same SRC/DST. a zaim je IPadresa FTP serveru a adresa ST 510 (10.0.0.138) a bere to jako útok. Když jsem zkoušel vypnout i Kerio tak se pořád nic nedělo.. Fakt ž nevim