Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Problém s ZyXEL 650H-33

Problém s ZyXEL 650H-33

Petr (11.2.2005 10:49:59)

Mám problém s modemem ZyXEL 650H-33. Po instalaci a nastavení podle instalačního CD jsem se dostal až na test spojení. Jenže to vypsalo tyto údaje (chyby): LAN connections Test your Ethernet Connection - PASS WAN connections Test ADSL synchronization - PASS Test ADSL(ATM OAM) loopback test - FAIL Test PPP/PPPoE server connection - FAIL Ping default gateway - FAIL Na modemu mi vše svítí jak má(i připojení DSL).Prosím o radu a vaší pomoc.

Milan (11.2.2005 20:29:04)

Volej na hotline poskytovatele, problem by mohl byt u nich.

JOE (12.2.2005 17:27:21)

Tyhle modemy jsou celkem nachylne na nastavovani pres Wizard. Zkus jej zresetovat do tovarniho nastaveni, pripoj se pres WEB rozhrani a nastav si jej rucne, bez pouziti wizarda. Taky by mohla být chyba v PPP loginu, tedy jméno a heslo.

Tinky (5.3.2005 10:48:04)

Já mám stejnej problem, ale mám Edimax AR6024B. A nejde se mi připojit, kdyz se podivam do jedne položky tak mi to ukazuje moji linku 256/64, Takže soudím, že net mi tam jde, ale nemuzu se akorat připojit. Nevíte někdo co s tím??

Anonym (5.3.2005 13:32:02)

Když mě zapojovali ADSL, tak se také nejdřív rozběhla komunikace s DSLAMem a teprv za 5 dní vedly ty dráty taky dál. Do té doby žádný internet nebyl :o)

Petr (13.2.2005 14:05:01)

Volal jsem na hotline a moc me zatim neporadili, pak jsem zkousel to co me poradil JOE a porad stejny. To uzivatelsky jmeno je cislo tel. linky + @tiscali.cz a to heslo je prideleny 12345 takze bych rekl ze na tom neni co zkazit. Pak jsem zkousel i jinz firmware ale k tomuto modemu novejsi neni. Slo by nejak zjistit jestli je to chyba u me v nastaveni nebo u nich? Abych tady nehledal chybu u sebe a ono to bylo nekde tam u nich? Nebo prosim poradte v cem by to jeste mohlo byt.

Milan (14.2.2005 15:18:31)

Presne stejne jsem dopadl, kdyz jsem zprovoznoval ADSL od Nextry. Volal jsem na hotline, at se zkratka staraji, ze jsem jejich modem nastavil podle jejich prirucky a nechodi to. Nakonec zjistili, ze to bylo pripojeny na spatnym portu v ustredne. Takze, pokud jsi si jisty, ze vse mas zapojene a nastavene ok, tak bombardovat hotline. Oni musi mit zajem to zprovoznit, aby mohli fakturovat.

Petr (10.3.2005 06:54:23)

Tak jiz to mam vyreseny!!!!!!! Vse mi jde jak ma . Problem byl opravdu u telecomu v zapojení ustredny, bylo to zapojeny do spatnyho portu, presne jak zde psal Milan.

Anonym (10.3.2005 10:11:46)

To neni blbej port ale nastaveni toho portu. viz Test ADSL synchronization - PASS

ViaDraco (21.4.2005 15:44:49)

Cau, presne tohle mi to taky delalo... Nextra Fun 512/128 - ZyXEL 650R-33 - Praha8, Kobylisy. Objednal jsem minulej Ct, jak mi dosel domu modem, hned svitilo DSL, obcas svitilo, obcas blikalo, ten test v nastaveni modemu delal presne to co Tobe. Volal jsem vcera odpoledne na Nextru, oni ze se na to podivaj, dneska zas volali, ze se pak jeste ozvou - jeste se neozvali, ale uz to slape ;c) 520/130 cista ruka, zrizeno DO TYDNE, another Fuckin Satisfied Customer :cD

ViaDraco (21.4.2005 20:11:05)

Jeste porad to zlobi, obcas vypadne a neni s nim rec, po marnych pokusech o reset (modemu, PC, reset na default a znovunastveni) jsem to vzdal a po hodine to zas jde - taxem zvedav, s cim prijdou Nextraci...

ViaDraco (25.4.2005 10:30:21)

Byli tu ted Telekoumaci, prepojili splitter k privodu (takze ted mam jejich krabici - splitter - moji rozvodovou krabici po baraku - drat od splitteru k modemu). Promerili, nakrympovali, zapojili, nechali cca 15m kabel, abych si to mohl roztahat po podlahach k PC, to vse zadara. Prijeli na zadost NEXTRY, kdyz jsem si stezoval, ze mi to pada - viz vyse.

ViaDraco (28.4.2005 00:21:51)

Jeste doplnim, ze od te doby to ani jednou nespadlo, jedu stabilne a RYCCCHHHLEEE :c) pres DC (pokud nejsem omezen cizim uploadem) jedu stabilne 64kB/s (Netlimiter).

Yago (17.9.2005 07:13:24)

Prosim, poradte, muj problem se tyka nastaveni active modu pro tento model modemu. Nevim si s nim rady, uz jsem zkousel ruzne kombinace podle navodu, ale nic se mi nepodarilo. Muze mi, prosim, nekdo vylozit !presny! postup. Dekuji mnohokrat