Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > SMC7204BRB + Asus 330b

SMC7204BRB + Asus 330b

Jas (15.2.2005 16:57:35)

Několik dní řeším problém SMC ADSL modemu/routeru. Pokud připojím k routeru kabelem ostatní (celkem 2) počítače, vše je OK. OK ve smyslu, že vše jede včetně internetu perfekt. V případě, že na další pozici routeru připojím WiFi Asus 330b (AP) a na druhém stole připojím další PC taktéž přes Asus 330b (client), tak to jede také perfektně a bez výpadků. Ve chvíli, kdy dám APčko do vyššího patra tak, aby bylo "lépe vidět", během několika minut (cca 3 až 5) mi spojení spadne na všech mašinkách. Na každé pak musím dát v připojení k místní síti "opravit", a když se zadaří, tak to zase tři minuty jede atd. Pokud z SMCčka vytáhnu kabel (k AP), tak je zase vše OK. Veškeré firewally jsou vypnuty, vždy OS XP. SMC i Asus nastaveny dle manuálů, postřehů z diskuze na dsl.cz a mého nejlepšího svědomí. Ještě pro upřesnění: Pokud se připojím přes ADSL USB modem, PC pracuje jako server a AP připojím na síťovku, tak problém není, vše šlape opět jako hodinky. A bez jakéhokoli výpadku.

janek (28.2.2005 15:07:02)

Jak mam rozchodit (nastavit ) SMC7808WBRB aby mi chodila WIFI sit? kabelem pripojene pocitace bezi a notebooky mi ukazuji pripojenou bezdratovou sit. Ale nefunguje nic. Ani internet ani lokalni sit Windows. JH

Martin (1.3.2005 12:30:50)

Tuhle kombinaci shodou okolnosti take vyuzivam. Bez problemu. Doporucuji aktualizovat oba firmwary, tedy jak SMC tak (ten zvlaste) to Asus AP.

Martin (1.3.2005 12:35:45)

Jeste dodam, ze predpokladam, ze mas nastaveny rozdilne adresy na obou zarizenich. SMC ma v konfiguraci jako vychozi adresu zarizeni 192.168.1.1 a stejne tak i ten ASUS. Pokud mas pustene SMC a pripojis toho ASUSe, tak to SMCcko vyradis a musis ho rebootnout (ASUS odpojit pochopitelne). Take doporucuju tomu ASUS nastavit statickou adresu, nekde jsem cetl, ze pokud si ji bere z DHCP, tak to funguje blbe. Moje konfigurace. SMC na 192.168.1.1, do nej pripojeno PC se s dynamickou adresou ziskanou od DHCP SMC, pak pripojen AP ASUS, pro nej nastavena staticka adresa 192.168.1.2, vychozi gateway 192.168.1.1 (to je to SMC) no a vse chodi jak ma. Klienti na wifi pres asus normalne dostanou dynamickou adresu od SMC, protoze ten ASUS propousti DHCP relay, takze zadny problem. Snad jsem to vysvetlil dost nazorne.