Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Draytek Vigor 2600Ge - LAN cross-over

Draytek Vigor 2600Ge - LAN cross-over

Kamil (23.2.2005 22:08:11)

Ahoj, chci si pořídit něco all-in-one (ADSL modem, WiFi 802.11g, firewall, switch, NAT atd.) a celkem se mi zamlouvá Vigor 2600Ge. Měl by mít odpojitelnou anténu - jaký tam je konektor - reverse SMA? Mám jeden, z dřívější doby komplikovaně natažený cross-over kabel - má Vigor tzv. "auto cross-over funkci (MDI-X)? Popřípadě můžete doporučit jiný model, který by splňoval výše uvedené požadavky. Předem díky.

Max (24.2.2005 16:09:22)

Myslím si, že VIGOR splňuje Tvoje požadavky RSMA i cross kabel podporuje :-) Mám a jsem plně spokojen. Pouze mám problém s omezením MAC adres. Pokud je připojených více klientů, restartuje se stále VIGOR (kolem dokola). Jinak vše ostatní funguje WEP, WPA i hide network.

Peterpan (24.2.2005 16:48:12)

Jo to je snad jedinej problem obecne drayteku - nevychytanej fw. Ale zas delaji celkem casto nove firmware takze se tyhle problemy daji resit. Ale nic neni napoprve dokonale. :)

divan (26.2.2005 10:06:33)

Naneštěstí nejenom problém Drayteku, ale i jiných zařízení. Náš Linksys má taky drobnou chybu ve FW. Výrobků má každý výrobce tolik a možností nastavení je tolik, že se na výrobce snad člověk ani nemůže zlobit. Jde jen o to, jak se k tomu výrobce postaví a jak rychle chyby odstraňuje. Linksys už chybu "odstraňuje" celou řadu týdnů a pořád nic.

Kamil (24.2.2005 17:52:56)

Co to znamená více klientů :-) ? Předpokládám, že se jedná jen o WiFi klienty. Ty budu mít 3 + 4 na kabelu. Jaké máš zkušenosti s klienty (WiFi) od jiných výrobců - konkrétně u mě mají 1xASUS a 2x Linksys - vše ve verzi G.

Max (26.2.2005 08:19:10)

Ano, myslel jsem více WIFI klientů ;-) Mám jednoho OVLISLINK g PCMCIA a potom Planex AP11SP (OVISLINK 1120) - b.

Max (26.2.2005 08:20:57)

Samozřejmě se to restaruje pouze když je zapnutá kontrola MAC. Jinak už to mám např. teď zapnutý více jak měsíc bez vypnutí a restartu :-)