Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > D-Link DI-624 a DSL-360T a PPPoA

D-Link DI-624 a DSL-360T a PPPoA

IvoB (24.2.2005 00:25:04)

Předpokládám, že pro připojení sítě je na modemu nutné nastavit "bridge", a na bráně (routeru, přepínači a já nevím co ještě je DI-624) je třeba nastavit parametry připojení. DHCP server bych chtěl nechat běžet na DI-624 a na DSL-360T ho vypnout. Jak ale nastavit parametry pro PPPoA protokol, když taková volba na DI-624 neexistuje ? Nebo to prostě v téhle kombinaci nejde ???!!! ( připojení je od fy EMEA a požaduje PPPoA). Odpověď jsem nenašel ani na německém diskuzním fóru forum.dlink.de, v Německu se asi používá jen PPPoE a pár dotazů rakušáků na PPPoA a uvedenou kombinaci přístrojů tak zůstalo nezodpovězeno.

Anonym (24.2.2005 06:59:14)

Na modemu je třeba nastavit PPPoA a ne bridge,nebo na modemu nastavit bridge a na routeru PPTP.

IvoB (24.2.2005 08:14:33)

Rád bych použil druhou variantu. Takže PPTP a PPPoA mají něco společného ? Jsem laik a není mi jasné, co pak v PPTP (Clientovi) na routeru nastavit, konkrétně: - IP Adress - čeho, modemu nebo routeru ? - subnet - Server IP - kde ho vezmu - PPTP jméno a hesli předpokládám použít od providera - Maximum Iddle Time- ? - reconnect - ?

Anonym (24.2.2005 09:08:52)

Jestli tomu nerozumíte,tak si to nechte nastavit od odborníka,ovšem stojí to peníze.

Anonym (24.2.2005 10:23:27)

Dobrá rada nad zlato...

Jirka (20.3.2005 18:58:34)

Jsem stejného názoru, tedy co by teoretik, teprve o D-linku uvažuji a tak projíždím diskuse pokud nastavíš D-linky tak,aby modem fungoval: ---------modem------------------- na vstupu ADSL jako PPPoA, na výstupu jedna statická adresa (vypnutý DHCP) ---------modem------------------- je to stejné, jako když se připojíš jedním PC pomocí síťovky s natvrdo nastavenou adresou a getaway, stejně tak se připojíš na modem i s routerem. V této části zapojení tak už nepůjde o síť WAN (ADSL), ale půjde o síť LAN (ethernet), takže žádný PPPoA, či PPPoE. i u DI514 (nebo DI624) vstup WAN nakonfiguruješ ---------router------------------ vstup- static IP addres IP addres- adresu routru jiná jak adresa modemu masku- 255.255.255.0 ISP Getaway Addres- adresa výstupu modemu Primary DNS addres- asi adresu modemu, to ale neví jistě ---------router------------------- jak píšou další diskutující, měla by být síť modem-router odlišná od sítě-router PC (adresově) teoreticky by to mělo stejně fungovat s dynamicky přidělovanou (zapnutý DHCP) adresou na výstupu modemu a s dynamickou IP na WAN routru. ******************* každopádně bych uvítal, kdyby to někdo otestoval v praxi a zveřejnil jestli to správně šlape!!!

divan (24.2.2005 21:24:26)

Použij pevnou adresu WAN portu routeru. DHCP server v modemu vypni. Spoj LAN port modemu s WAN portem routeru. Pokud má LAN port modemu např. adresu 192.168.0.1 a Subnet Mask je 255.255.255.0, pak v routeru v nastavení "Static IP address (nebo tak nějak)"zadej adresu v rozsahu 192.168.0.X (ale ne stejnou, jako je IP adresa modemu - došlo by ke konfliktu) a Subnet mask nastav na 255.255.255.0. Jako Default Gateway i jako DNS Server nastav adresu modemu, tj. 192.168.0.1. PC za routerem pak musí běžet v jiné síti - třeba 192.168.1.1 se Subnet Mask 255.255.255.0. Pokud PC za routerem mají povoleno získat IP z DHCP serveru, pak už by to mělo běžet (možná nějaký restart PC a/nebo routeru a/nebo modemu bude nutný, aby se ty adresy sešly, příp. i ručně uvolnit/obnovit IP síťové karty v PC). Pokud chceš pevnou adresu PC - nebo v případě problémů - pak musíš nastavit síťovou kartu v PC takhle: IP addresa : 192.168.1.X (zase pozor na konflikt), Subnet Mask: 255.255.255.0, Default Gateway: (= LAN adresa Linksysu) 192.168.1.1, Primary DNS: 192.168.1.1, Secondary DNS: můžeš zkusit 4.2.2.1, nebo taky nic. A pak taky vypni DHCP server v routeru. Pokud máš síť jinou (např. 10.0.0.X), musíš příšlušným způsobem všechno přečíslovat. Hlavně pozor na dvě stejné adresy a na to, že síť "LAN modemu - WAN routeru" musí být jiná (např. 192.168.0.X), než síť "LAN routeru - další PC" (např. 192.168.1.X)! Snad jsem se nikde neupsal. Určitě to jde řešit i jinak, ale nic mě zrovna nenapadá. - Maximum Iddle Time - reconnect - ? Záleží, co od toho chceš!

Anonym (25.2.2005 08:47:07)

Tak presne takhle se projevuji radoby odbornici. Kdyz to videl nas spravce site, tak se houpavou chuzi odbelhal pryc. On chtel bridge !!! Kolik za tenhle beres? Haloooo Zajda,Nargon,Silhoun podte mu nekdo dat pesti.

Anonym (25.2.2005 10:29:47)

Tak porad ty, chytraku, nebo ten tvuj spravce site s houpavou chuzi! Kritizovat umi kazdej, ale poradit malokdo.

Nargon (25.2.2005 11:15:37)

Pesti nikomu davat nebudu, na to jsem moc linej. A k nastaveni toho moc neporadim, kdybych si k tomu sednul, tak bych to nejspise nastavil jak je potreba, ale kdyz si na to nemuzu "sahnout" a manual taky nemam tak muzu poradit at zkousi vsechno na vsechno :( a vysledku se dobere po par stoletich.

Anonym (25.2.2005 11:26:57)

Tak takhle nějak si představuju "odborného poradce" na help lince: víte, já nemám manuál a nemůžu si k tomu sednout, takze sorry, ale řešitelné to určitě nějak je, tak to zkoušejte dál, děkujeme za zavolání...

Nargon (25.2.2005 11:38:27)

Odbornej poradce na zadny lince nejsem. Tenhle modem a router vidim poprve v zivote, tak muzu poradit asi takhle: Na modemu nastavit Bridge a na routeru PPPoA, ovsem tohle jak pise na routeru nemuze. Ale jak se pise dole tak pouzit PPTP je nejspise mozne. IP adress zkusil bych IP routeru, pokud nic tak IP modemu. Subnet maska site mezi modemem a routerem, urcite bude napsana v modemu. Server IP ip modemu. jmeno a heslo od ISP pro pripojeni k netu Maximum iddle time nejlepe nekonecno (0 nebo nejvetsi cislo co jde zadat) Reconnect auto, pokud nejaka takova volba je.

Anonym (25.2.2005 13:25:35)

To snad vypada pouzitelne. I prispevek od divan je funkcni. Tak ze tady mame dve funkcni (snad) reseni. Jedna vec se da casto resit vice zpusoby a neni proto jeste nutne z nekoho hned delat vola - viz ty radoby odborniky a houpavou chuzi.

IvoB (25.2.2005 13:54:18)

Takže pánové: 1. Podobná fóra jsou od toho, aby se člověk něco dozvěděl. Vzhledem k tomu, že to vše podnikám pro zábavu a ne pro obživu, tak nevidím důvod za to (hodně) platit. Jako inženýr strojař ve stařeckém věku sazby rádoby informačně technologických odborníků kolem 1000 Kč/hodinu považuji za zlodějinu. Placená technická podpora EMEA se sazbou 17Kč/min mi byla ostatně stejně nanic, protože mi řekli, že podporu poskytují pouze pro jimi dodaná zařízení (což je modem DSL 360T - to mi připadá logické) a to pouze pro připojení jednoho počítače (to mi nepřipadé logické, nicméně modem je schopen tak fungovat). To nemluvím o tom, že mnoho dalších minut předtím jsem s touto placenou podporou řešil to, že se lišilo nastavené a mně sdělené přihlašovací heslo. 2. Blbé rady, přezíravost a urážení svědčí pouze o dotyčném samém. Podívejte se na forum.d-link.de, jak se ve světě lidé mezi sebou baví. 3. Díky za všechny rady. Bohužel nefungují, strávil jsem s tím dva dny. Ten modem je totiž trochu zvláštní - viz. jiné diskuse i na tomto fóru. Při připojení pouze jednoho počítače a při definování parametrů připojení na modemu (protokol, jméno, heslo atd.) je vše OK, pouze na počítači musí být dynamicky přidělovaná IP adresa a modem ji (pro mě ze záhadných důvodů) přiřadí stejnou, jakou má on ze strany ADSL. Na modemu musí být v tu chvíli povolen DHCP server. Stejně to funguje i pokud se LAN kabel z modemu píchne přímo do switche, pak ovšem v síti může být připojen na internet pouze jeden počítač - ten který dostane jako první přidělenu adresu vnějšího rozhraní modemu. Pokud se modem připojí k routeru do zásuvky WAN, pak to funguje jenom tehdy, je-li modem nastaven do modu "bridge" a parametry pripojení se nastaví na routeru (a zároveň internetové bráně !!!), který to ovšem na svém WAN rozhraní musí umět. Naivně jsem se domníval, že mezi dvěma D-LINK krabičkami nebude problém a koupil jsem DI-624. Pokud je ADSL připojení PPPoE, tak to prý funguje. Pokud je připojení PPPoA, tak to nefunguje. Tento protokol nejde na konkrétně na DI-624 nastavit. Občas někdo radí použít PPTP, ale nikdo neporadí jak. Technická podpora EMEA (od níž mám modem a připojení) se o tom se mnou odmítla bavit - podporu poskytují v případě modemu DSL-360T pouze pro připojení jednoho počítače. Problém se bezúspěšně řešil i na zmíněném fóru forum.d-link.de. Pouze nějaký člověk z Jižní Ameriky tvrdil, že v místní variaci brány má variantu s PPPoA, ale nikdo nevěděl, jaké modifikace firmware to umí. 4. Závěr: přecházím na 3com 3CRWE754G72-B-ME. IvoB

divan (25.2.2005 14:23:04)

Vážený pane, souhlasím s Vámi, co se týče kultury některých příspěvků. Nastavení, které jsem Vám doporučil, chodí např. na kombinaci WELL - Edimax bez problémů. Že to neumí D-link mezi sebou, je divné. Mám dobrou zkušenost s tech. podporou D-linku. Radí celkem k věci. Nezkoušel jste se na ni obrátit?

Honza (15.8.2005 18:05:30)

Taky mam DSL-360T a nasel jsem u neho nedostatek. Pokud u nej zapnu DHCP pro LAN, tak mi vse jede, ale pokud chci IP v LAN pridelovat rucne a GW dam na modem nejede nic. Taky dela NAT a nevim jak to nastavit. Nevi nekdo jak to pouzit jako bridge?

Zajda (26.2.2005 01:55:48)

Kdyz mate X vyrobcu, X modelu zarizeni a ta zarizeni maji X prikazu/nastavovacich menu. Pochopitelne ruzne se lisici implementace v ruznych verzich fw. Zarizeni je tolik, ze by operator musel mit hlavu jak meloun. Muzeme stavet na urcitych zakladech(TCP/IP,ADSL standarty) ktere se nemeni, nicmene vyrobci maji ve zvyku nazyvat treba NAT lepe znejicim sluvkem napriklad Easy Share Connection. A to je potom chutovka. Clovek znaly si k tomu musi opravdu sednout, projet a vyzkouset polozky v menu, ktere potrebuje, vypsat helpy a prelozit si podivna sluvka do spravnych pojmu.V praxi to byva tak, ze se vyberou nejcasteji pouzivane modely a u ostatnich rekne operator bud ze nezna, nebo zkusi zaimprovizovat. Stejne tak lide motajici se okolo siti znaji treba prikazy dvou vyrobcu sitovych prvku plus dejme tomu nejaky ten unix a eventuelni naklikani ve windows.

Anonym (26.2.2005 09:54:12)

S tím nelze než souhlasit! Ale proč do snahy někomu poradit montovat urážky typu: "Tak presne takhle se projevuji radoby odbornici. Kdyz to videl nas spravce site, tak se houpavou chuzi odbelhal pryc. On chtel bridge !!! Kolik za tenhle beres? Haloooo Zajda,Nargon,Silhoun podte mu nekdo dat pesti." Autor výše citovaného textu ať buď něco rozumného poradí, nebo ať mlčí! Připomíná mi Brouka Pytlíka, který všude byl a všechno znal a vždycky a všem uměl dobře poradit...

Zajda (26.2.2005 12:22:18)

Predchozi komentar byl tomu ,,kolik za to beres" hodne podobny. Tento komentar ale komentovat nechci, neb jednak ten model zarizeni neznam a jednak vyjadrovani autora v prispevku je tak primitivni, ze nema cenu se k tomu vyjadrovat. Faktem je ze uzivatel chtel vytvorit bridge mezi obema zarizenimi a bylo mu poradeno jak spojeni odroutovat. Nicmene pokud to chce udelat jednoduse a nechce se zabyvat takovymi vecmi jako half bridging,PPTP apod., tak je odroutovani nejjednodussi. Teto problematice se po strance teoreticke venuji nektere me predchazejici prispevky na dsl.cz. Rozchozeni techto veci je indiviualni u toho ktereho zarizeni. Pokud uzivatel chce zprovoznit danou vec na relativne neznamem zarizeni, neni mozne poradit bez predchoziho dukladneho seznameni s nim. Komentar, ktery se venuje tomu ze ,,helpline jsou na nic", me nutil k odpovedi, nebot obycejni uzivatele/uzivatele s narusenym vnimanim technickych veci(bez urazky, konstatuji fakt) netusi jak jsou dane veci komplexni. Nejlepsi je temto uzivatelum udelat prednasku, ktera ve strucnosti projede problematiku TCP/IP, ADSL, sitovych vrstev a konec bude venovan embedded zarizenim popr. dotazum. To vse do 10-15minut. Uzivatel potom nerekne ani popel. Verte mi. Mam to vyzkousene.

OS (25.2.2005 10:57:29)

Vy jste hodne velci odbornici, vid? Ty a ten Tvuj spravce site. Kolik za to berete vy? Tohle nastaveni je naprosto funkcni.. Neni to nic jineho nez routovani mezi sitemi (od slova router, ale to Tobe ani Tvemu "spravci site" asi nic nerika)..

Petr (16.4.2005 23:20:51)

Praktická zkušenost s podobným problémem, řešení funkční, ale ne moc jasné: Modem DSL-360T mám nastavený v režimu PPPoA, zapnutý DHCP server pro přidělování IP z jednoho rozsahu. Toto píchnuto do WAN portu routeru, na něm nastaveno přidělování IP z modemu a všechno ostatním automaticky, zapnutý DHCP v jiném rozsahu než modem. Ve skutečnosti to funguje celé nějak divně: modem předává routeru vnější pevnou adresu, na ten svůj IP rozsah nějak kašle.