Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > připojení na internet ADSL

připojení na internet ADSL

kolemjdoucí (27.2.2005 13:34:54)

Mám dva počitače s XPečky.Propojené přes síťovky a ty se vidí.Jeden je připojen k síti přes ADSL Siemens.Ten bez problému chodí na internet.Počitač připojený jako host na síť nedošáhne.Zapojil jsem do akce i LAN602 ale bez úspěch.Jak se dohrabe host na síť?

Anonym (27.2.2005 13:47:35)

pokud je ten modem USB tak nemáš povoleno sdílení připojení ADSL

kolemjdoucí (27.2.2005 20:03:28)

kolemjdoucí (27.2.2005 20:10:23)

Bohužel máš asi pravdu,na help lince odpovídala slečna velmi vyhýbavě až neznale.XP tě vedou bez problémů,ale jestli to pak fičí se nestarají,jedině co mektaji,je že není DSL a stále dokola.Když chceš automatické DSL musíš povolit automatickou IP adresu a už se motáš dokola.Chlapci ,vzhledemk mému věku žádné invektivy,všem můžu dělat dědu..Jinak Čau

Anonym (27.2.2005 20:35:41)

nebude to DNS(DSL) , na PC (bez modemu) je nutné nastavit aby IP byla nastavena automaticky DHCP serverem a samozdřejmě to sdílené připojeni na PC s modemem

Petr (27.2.2005 21:48:57)

Nejjednodušší řešení by bylo koupit nějaký čtyřportový modem a do něj připojit oba počítače. USB modemu bych se já vyhnul, i když nepochybně jsou funkční. Není zřejmé jaký používáte modem, ale to co já znám, tak se vytváří vytáčené připojení k internetu a v jeho vlastnostech lze na poslední záložce povolit jeho sdílení. Win pak změní ip adresu na síťové kartě na 192.168.0.1 (snad se nepletu) a u druhého počítače se má nastavit, že IP adresu přiděluje DHCP server. Sám bych nastavil na druhém PC ip adresu 192.168.0.2, masku 255.255.255.0, výchozí bránu 192.168.0.1 a DNS 192.168.0.1. Pak by to mohlo fungovat, pokud nebude komunikaci blokovat nějaký firewall. Místo adresy DNS 192.168.0.1 je také možné dát IP adresu DNS serverů providera.

Karel (28.2.2005 08:44:34)

Řešil jsem úplně ten samý problém,řešení je jednoduché..v pc kde není připojen modem musíš spustit XP průvodce připojení k síti(podmínkou je mít zapnuté i druhé pc s aktivním připojením přes síťovky)a vybrat položku připojení přes k internetu přes síť.Chvíli si to sám nastavuje a je to.Pokud ti bude vadit,že si sám po zapnutí připojí na net nastav v pc kde je modem ve vlastnostech připojení zakázat připjení při dotazu z místní sítě.Pak když budeš chtít obě pc na netu- budou přistupovat přes jednu dsl pevnou IP adresu.Jinak to nejde. Čau