Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Automaticky se mi odpojuje pripojeni kdyz...

Automaticky se mi odpojuje pripojeni kdyz...

Righti (27.2.2005 17:23:55)

Automaticky se mi odpojuje pripojeni kdyz zacnu stahovat nejaky soubor a stahuje to vice jak 200kB/s,mam adsl od nextry (telenor) 2048/384.Nejdrive jsem myslel ze je to modemem (siemens a100i) ale vypozorowal jsem ze to dela jenom kdyz to stahuje vice ne tech 200kilo (nejsem stahovac transfer za mesic mam okolo 6GB).nevite nekdo cim to je a jak to vyresit?

Hooonza (27.2.2005 18:57:27)

Mám stejné připojení, ale modem Zyxel 650R-33. Mohu stahovat plnou rychlostí (~240 kB/s) libovolně dlouho. Problém bych u tebe viděl spíše v modemu nebo jeho ovladačích.

Anonym (28.2.2005 08:27:49)

A nezhyne modem na zatezi, zacne se zahrivat a pak se restartuje? Rekl bych ze je to docela typicky nemecky problem. Das ist Siemens.

neo (28.2.2005 10:25:22)

odpojí se ti to protože si zahltíš linku! nastav limit na 185kB a je to

Hooonza (28.2.2005 18:41:11)

Ach, so`n Unsinn (Ach, takový nesmysl). Přehřátím by to být mohlo, ale ten modem by snad měl zvládat až 8 Mbps. Navíc déle než několik milisekund. Pevně podezřívám software (ovladače, WinXP SP2 jestli to máš nainstalované. u známých to vždy způsobilo více problémů než užitku).

Anonym (28.2.2005 21:52:38)

Nechápeš souvislosti, modem sice zvládne 8Mb ale linka je jen 2Mb. Tyhle USBčkový modemy jsou na vytížení háklivý, jakmile tu linku zahltíš tak modem už neprotlačí data nutný k udržování linky, a spojení ti spadne..

Hooonza (1.3.2005 17:14:42)

Vím, jak vypadá, když si zahltím linku (zejména upstream kanál; downstream). Na okamžik se zastavé přenos, ale nedojde k odpojení. Dříve jsem měl Allied Telesyn USB AT-AR210, provozoval jsem ho na megabitu a tyhle problémy prostě neměl. Možná to bude problém čistě Siemense, ale opravdu se mi to nezdá. Domnívám se, že A100 je stejně jako většina USB ADSL modemů soft modem, tedy, všechno závisí na ovladačích. Vezmu-li příklad ze své minulosti: AT-AR210 jsem vybalil z krabice, zapojil a nainstaloval ovladače (anglické určené pro anglický trh). Modem se s nimi nebyl schopen synchronizovat s linkou na déle než 10 s. Stáhl jsem si u kamaráda "Rest of the world" ovladače a modem začal šlapat naprosto bez problémů. Pořád stojím za chybou v softwaru.