Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Plná funkčnost bude obnovena v nejbližších dnech. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > připojení Ahojdsl a firewall

připojení Ahojdsl a firewall

skal (14.3.2005 22:30:56)

Mám připojení Ahojdsl (od Emea), modem D-link DSL-360T. Používám Kerio Personal firewall, WinXP Home. Když spustím PC, vše naběhne a je OK, včetně připojení k netu. Když ale odpojím modem (resp. zakážu síť. kartu), nebo přepnu do úsporného režimu a poté se chci znovu připojit, firewall mi to zablokuje a nepřipojím. Když firewall vypnu, tak se připojím, zase ho zapnu a vše běží normálně. Co s tím?

Nargon (15.3.2005 12:32:48)

Neprepinej do uspornyho rezimu, nebo spise pri prepinani do uspornyho rezimu zakaz uspornej rezim pro sitovku.

skal (24.3.2005 16:27:49)

Jo, rozumum, jenze moje sitovka (postarsi) to neumoznuje. Ze by to neslo nejak jinak nez zrusenim toho usporneho rezimu?

Nargon (24.3.2005 17:56:09)

Pak to asi nepujde.

Nargon (24.3.2005 18:01:11)

Hm tak me napadlo, muzete zkusit koupit novou sitovku, treba Edimax EN-9130TXL 10/100 PCI je to uplne zakladni, pouzivam ji, stoji asi 155 KC (s dph). Me ve win u ni jde zakazat uspora energie. Ikdyz nevim jestli tohle zalezi na karte nebo spis na zakladni desce.

skal (26.3.2005 17:43:26)

Tak uz to mam! Problem byl v tom, ze jsem mel v duveryhodne zone zakazan Dynamic Host Configuration Protocol. Dokud jsem pouzival pripojeni bezdratem, tak tam to nevadilo (nevim proc), ale ADSL to zkratka blokovalo. Takze ted uz to facha. Diky vsem za pomoc, rady atd. I kdyz nebyly presne to, co jsem potreboval, tak me tedy rozhodne inspirovaly k dalsim pokusum a nakonec dovedli k vitezstvi. Diky!

Anonym (25.3.2005 13:04:24)

no já mám taky kerio personal firewall a adsl modem připojený přes lan. a tak mám pár rad! takže pokud vypneš modem tak se stane to že dhcp poskytovatele přidělí tvému modemu jiné IP. no a fiewall to zablokuje protože se změní síťové prostředí, ale je jedno tady rozebírat jak se stane, vím že tady by byly nsrovnalosti. takže řešení je že firewall odinstalujete a znovu nainstalujete přičemž při instalaci máte dvě možnosti nastaveníí(nevím jak je to přesně) ale jedna je tam defaultně tak tu né zvolíte tu druhou (tuším že je to advanced mode) no a po instalaci se změní chování firewallu, nebude mít všechno automaticky zakázané nebo povolené ale bude se vás dotazovat na každou kravinu, jestli povolit to nepovolit to, tak týden vás to bude štvát ale vždycky zvolíte vytvořit pravidlo a příště se nedotazovat. No a taky se vás to bude ptát na to že "změnilo se síťové prostředí, povolit?" pokud dáte ano tak můžete vesel surfovat dál!