Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Pouziti obecneho routeru

Pouziti obecneho routeru

Leos Urban (22.3.2005 08:22:58)

Ahoj, mam router ASUS SL500 a chci jej pouzit jako firewall pro DSL pripojeni. Tento router ma jako vstup RJ45 pro WAN/xDSL pripojeni s tim, ze pred nim ma byt xDSL modem. Muj problem je, ze potrebuji na vstup toho ASUSu dostat verejnou adresu, abych si veskere firewally a tunely ridil prave pres ten ASUS. Pokud mam pred nim ADSL zarizeni (umyslne se vyhnu slovu modem, protoze to jsou podle mne vsechno routery), tak na vystupu mam uz jinou adresu nez kterou mi dal provider. Slo by to asi resit vlozenim nejake site (treba 192.168.254.254) a smerovanim vseho na vstup ASUSu (virtualni server) ale to mi neprijde moc sikovne. Stejna situace by nastala se spoustou jinych zarizeni, treba s oblibenym ASUS WL500G atd. Resil to nekdo? Leos

Zdenek (22.3.2005 09:47:25)

Zrovna řeším úplně stejný problém. Mám broadband router SMC7004ABR EU V.2, který má v sobě firewall, NAT, print server atd., takže potřebuji jen obyčejný ADSL modem připojit na RJ45 WAN. Zatím jsem vypátral jen D-link DSL-360T, ten podle specifikace vypadá, že je to snad JEN modem a nic víc. Jenže v internetových diskuzích se o něm vyjadřují, že je to "šrot", tak nevím. Včera jsem psal dotaz na technickou podporu Telecomu, kde jsem detailně vysvětlil svůj problém a oni odpověděli, že "postačí jakýkoliv USB ADSL modem". Když jsem jim odepsal, aby si můj mail znova přečetli, že potřebuji ethernetové připojení a ne USB, už se vůbec neobtěžovali odpovědět...

Zdenek (22.3.2005 10:13:11)

... jak tak brouzdám dál, zjišťuji, že on to také není jen modem, ale vypadá to, že se dá nastavit do Bridge módu, kde se tak chová. (Viz https://www.dsl.cz/index.php?akce=2&vlakno=35620 ) Máte s tím někdo zkušenosti? Zdeněk

Leos Urban (22.3.2005 12:03:35)

Koukal jsem na ten DSL-360T a tam je uveden rezim Bridge PPP over Ethernet. To neni asi to co potrebujeme, protoze ty nase "krabice" ASUS SL500 nebo SMC7004BR, asi nebudou mit moznost pracovat primo s PPP (zadat napriklad jmeno, heslo atd.). To by bylo podle mne pouzitelne , pokud by na te vnitrni strane byl treba Linux. Zatim jsou dve (skoro stejne) moznosti: 1) vlozit interni sit mezi ty zarizeni a nechat pres rezim Virtual Server vse posilat na router, pricemz tedy ten ADSL modem musi umet VirtualServer. 2) zaridit si vlastni verejny subnet, routovani u providera a tu vlozenou sit mit verejnou. Administrativne narocne, musi se to zduvodnovat. Taky za to chteji nekteri provideri mesicne penize za routovani, coz se zde moc nevyplati. Pri prechodu k jinemu providerovi seberou ten subnet. L.