Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Plná funkčnost bude obnovena v nejbližších dnech. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Jak se chova tel. linka pred splitterem, kdyz nejsem pripojen na net?

Jak se chova tel. linka pred splitterem, kdyz nejsem pripojen na net?

mjirkom (28.3.2005 13:44:20)

Otazka zni jestli dochazi k ruseni linky pred splitterem (telefon zapojen pred nim) pokud nejsem pripojen na net. Jedna se o pripojku v rodinem dome na zabezpecovak.

David (28.3.2005 14:25:11)

Jestli to dobre chapu, tak ti jde o to, jestli kdyz neprochazi splitterem i signal od modemu, tak jestli to nefunguje nejak blbe, je to tak? (pokud jsem dotaz pochopil blbe, tak se omlouvam)... Tedy funguje to normalne, at jsi nebo nejsi na netu, je to jedno :) Ten splitter je proste frekvencni filtr, kterej se akorat stara o to, aby telefon "nelezl do zeli" pasmu pro inet, takze si kazdej jede ve svym a funguje to v poho :)

mjirkom (28.3.2005 16:22:17)

jo jo. Jde o to aby kdyy odchazim z baraku a mam modem vypnuty tak aby se linka dovolala na PCO pult.

David (29.3.2005 19:12:23)

Tak to tam klidne splitter dej, nebudes s tim mit problem... JOE: Ja se to pokousel vysvetlit tak nejak lidsky... Me se to treba bez splitteru chovalo presne jako "klasicke" pripojeni pres dial up... Tudiz inet bezel, telefon zazvonil, ale kdyz jsi ho zvedl, tak to vyhodilo inet :) Nechtel jsem zabihat do zbytecnych podrobnosti :)

Anonym (30.3.2005 09:24:24)

Jestlize je EZS spravne zapojen, tak pri volani odpoji linku za zabezpecovacim systemem. Timto je EZS jedno jestli modem jde nebo se telefonuje.

JOE (29.3.2005 14:44:13)

Není jedno jestli je modem sesynchronizovanej na DSLAM nebo není. Splitter je sice frekvencni filtr, ale převážně filtruje jen pásmo VF směrem k telefonu a pásmo nf nechává bez povšimnutí na výstupu k modemu (záleží na typu splitteru). Takže je to přesně naopak, splitter se stará o to, aby vysokofrekvenční pásmo nerušilo telefon. Pokud není splitter zapojen a modem není up, tak se nic neděje, žádné rušivé frekvence se nekonají. Ale pokud se modem zapne a spojí s DSLAMem, na lince u zabezpečovačky bude značně "rušno". Takže pokud je EZS před splitterem, není to sice správně, ale pokud nepoběží modem, myslím že se EZS v pohodě dovolá na pult.

Anonym (28.3.2005 18:54:38)

Doporučuju zabezpečovačku zapojit za spliter,spolehlivě ruší synchronizaci modemu a můžou být problémy s funkčností zabezpečovačky.

Anonym (30.3.2005 13:01:09)

Prvni musi byt VZDY splitter, funguje jako frekvencni filtr. Jakekoliv jine zarizeni napojene na linku je zapojeno do phone, spolu s klasickym telefonem.