Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > změna DNS

změna DNS

peta (29.3.2005 15:00:28)

mám modem 510i s 10.0.0.138 jak ji změnit na např. 10.0.0.101

Anonym (29.3.2005 17:04:54)

Je to popsaný v návodu,postupuj podle návodu.

JOE (29.3.2005 19:54:09)

To by mne zajimalo co presne je v navodu napsano pro zmenu DNS z 10.0.0.138 ? Muzes kousek ocitovat? Jinak pokud je mysleno zmena IP adresy modemu, tak osobne to menim pres ini soubor, nejlepe pouzit pppoA advanced, postupne se bude ptat na parametry a snadno se doplni ty spravne. Lze take ulozit ten stavajici na disk, zeditovat v nem potrebnou adresu a pak jej zase nahrat do modemu. Melo by to jit take pres telnet, ale osobne se mi to prilis nedarilo. Vi nekdo jak zmenit IP Telnetem, aby byla funkcni i routing tabulka?

Nargon (29.3.2005 20:15:00)

No routing tabulka musi routovat na novou IP. Podle me nejjednoduzsi reseni je stahnout z modemu konfiguracni soubor, otevrit ho v textovem editoru a pouzit nahradit. Nahradit text 10.0.0.138 Nahradit textem 10.0.0.101 Nahradit vsechy vyskyty v souboru. Pak ten soubor nahrat zpatky. Tohle by melo stacit. Teda pokud jsou v konfiguracnim souboru ulozeny vsechny parametry nastaveni, tedy i routovaci tabulka.

peta (31.3.2005 21:49:32)

myslel sem nejak normalne! ne az takhle proprietalne... snad to musi jit nejak inteligentne ne ?

Nargon (1.4.2005 01:04:44)

Pokud to ma jit inteligentne, tak by ses tu neptal, protoze by jsi uz davno v modemu obevil tlacitko na to co potrebujes.

peta (1.4.2005 14:33:09)

spis se zeptam takhle... kdyz bych mel siti PC s IP 10.0.0.1 a v ni modem s IP 10.0.0.138 a DNS 10.0.0.138 a chtel bych do teto site pridat dalsi modem (zalozni kdyby prvni vypadl) tak staci aby mel IP napr. 10.0.0.139 a DNS 10.0.0.139 ??? a ja bych si v PC pouze prehazoval DNS podle toho k jakemu modemu chci pripojit ?

Nargon (1.4.2005 19:58:54)

No na DNS to primo nezalezi, DNS muzete mit nastaveno na jeden modem, pres ten se bude prekladat adresa. Ale tam kam budes mit nastavenou vychozi branu, tak pres ten budes tahat data.

peta (1.4.2005 22:50:40)

to sem potreboval vedet ! thanx ! takze napr. kdyz je v siti modem s DNS 10.0.0.138 a zadam do PC jinou DNS a to od ISP napr. 195.146.100.5 tak to pojede taky ze ale bude pak logicky odezva misto 3ms treba 30ms... a ja nevim kerou DNS mam pouzivat ? modemu ci ISP ? kera je vykonnejsi ? kdyz v siti sem este s nekolika PC tak by modem to nemusel stihat prekladat co ?

Nargon (2.4.2005 00:58:40)

Modem vlastne nic nepreklada, ten to jen odesle dal na dns servery ISP, ktery pri prihlaseni zizkal. Teoreticky je lepsi primo ta ip na DNS od ISP, ale ten rozdil v rychlosti bude tak 0,01 ms nebo jeste min. Ovsem pokud ISP zmeni ip u dns serveru, tak pokud budete mit v pc nastaveno dns modemu tak nic nepoznate, pokud primo dns isp tak to budete muset rucne prepsat.

Ten z IOL (3.4.2005 09:57:44)

DNS davej radsi primo ty co ma ISP, ale s tema branama : jak to chces vyresit ? ... Windozy maj neco jako Gateway-Fail detekci ? ... sice sem neco takovyho objevil, ale bohuzel nevedu dve pripojeni na jedny siti (mam na 10.x.x.x CDMA a na 192.168.x.x WiFi) nevite jak tohle osefovat ? ...

Petr (3.4.2005 10:23:15)

Pořídit modem, kterej to zvládá :o) Například ZyXel Prestige 660HW. Ten jde nastavit tak, že kontroluje jestli mu funguje ADSL a když ne, tak posílá provoz na jinou bránu.

Ten z IOL (3.4.2005 11:06:20)

k cemu ADSL modem prosim ? ... ctes co mam ?? .. CDMA a WiFi ....

Petr (3.4.2005 14:29:36)

Hmmm... to jsem skutečně přehlédnul Jestli mají Win GW Fail detekci, tak nemáš co řešit. Modem i WiFi se chovají jako brány. Jestli potřebuješ rozběhat CDMA na síti, tak si kup krabičku, která umožňuje sdílet USB modem na síti a taky nemáš co řešit. (Tu krabičku, která chodí s modemy ET, myslím dělá Well a musí se do ní nahrát FW upravený pro ten modem) Obávám se ale, že narazíš na te GW Fail detekci :) Pak přijdeš k tomu, ža brána, kterou chceš používat primárně, musí být schopná detekovat výpadek připojení a přehodit komunikaci na záložní bránu. Průběžně si bude kontrolovat jestli připojení nenaskočilo a až půjde, tak to vrátí. Ze stanice by se to dalo udělat nastavením routovací tabulky tak, aby komunikace s počítačem na internetu, kterým kontroluješ připojení, šlo vždy přes primární připojení a měnil bys výchozí bránu. Příjemnou zábavu...

Ten z IOL (3.4.2005 21:08:46)

ono to je takhle : ve svym kompu mam WiFi kartu co sem dostal k desce, tak si bezim na ni, ale v kuchyni mam server kde je CDMAcko, takze mne napadlo, to jedine hnat pres ten server, tak ze kazdej dotaz na web se posle napred do kuchyne a pak ke mne zpatky a dal do sveta (to zpomaleni timhle prenosem mi nevadi) ... takze rozbehat tohle nejak na tom kompu v kuchyni, SW reseni mne napada pomoci Kerio Winroute, ale nechci aby to co dela to CDMA ted (stahuje pres Filetopii) delalo pres wifi :-( ... to je celej muj problem ...

Petr (3.4.2005 22:00:54)

Nechápu :o( WiFi má být hlavní nebo záložní?

Ten z IOL (3.4.2005 22:07:19)

no ctu to sam po sobe a zjistuju ze taky bych moudrej z toho nebyl :-) ... Wi fi co mam na PC kde sedim ma bejt hlavni, CDMA zalozni, mam tu jeste dalsi dva PC a je mi blby ze kdyz sem doma tak spolubydlici nadavaj ze jim nebezi net (oba dva sou trosku noumove a ja pro neco jako polobuh v IT)

Petr (3.4.2005 22:43:14)

Jestli TTi jde jen o možnost měnit způsob připojení a stačí Ti to ručně, tak nastuduj příkaz netsh a dávkou můžeš měnit nastavení síťovky (DNS, GW...) Podle potřeby si pak nastavíš jedno nebo druhé připojení. Podmínkou samozřejmě je, že server c CDMA umí sdílet internet. Když nejsi doma, tak jim internet jede? A přes co se připojují?

Ten z IOL (4.4.2005 03:11:46)

:-)) ja delam na dvanactky jenom, a oboje dvoje pripojeni je moje a ty kompy mam i poradne zaheslovany .. a i WiFi ma slaby chvilky, stejne jako CDMA ... no .. tak to je uz nejakej zacatek .. diky za radu .. kouknu se na ten netsh .... jen najit nekoho kdo by na tomhle dokazal napsat programek :-))))

Nasranec (1.4.2005 12:26:04)

Naroutruj si dalsi IP na 138 a mas....