Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Špatný Ovislink WL1120 AP - client

Špatný Ovislink WL1120 AP - client

Kopy (7.4.2005 07:26:52)

Dobrý den Mám problém s připojením WIFI. Vlastním AP Ovislink WL1120AP v režimu klient. Jedná se o 2MB sdílenou sí't. Problém se týká PINGu. Ráno se PING pohybuje (16 - 20ms), až do večera, kdy se PING vyhoupne až na (200 - 600ms). Podle vyjádření peskytovatele připojení je závada v užití AP Ovislink. Ůdajně je nutné vyměnit AP za Z-Comax. Moc tomuto problému nerozumím , ale podle mě pokud by to bylo AP, tak by to mělo blbnout stále a nikoliv pouze když je sí't zatížená. Proto si myslím, že jde poskytovateli pouze o oškubání více peněz. Prosím poraďte mi někdo ???

Ten z IOL (7.4.2005 07:46:23)

hmmm tak mne napdaj dve veci : bud si nekdo na noc pousti wifisit na tvym kanalu, nebo na to muze mit vliv elektromagneticky zareni (slunce - mesic ).. a timpadem by bylo v haji AP, protoze se tim nema ovlivnovat

neo (7.4.2005 08:08:30)

jednoznačně rušení, až ti vyskočí ping tak pust tracert at víš kde vzniká prodleva. a dej vedět jak to dopadlo. > Ten z IOL řeš si radši ADSL nebo ti mesíc začne rušit i modem :-)

Kopy (7.4.2005 22:00:02)

Zdravím Tak jsem testoval asi 2 hodiny tracert www.gamezone.cz a výsledek ? (nevím). Provedl jsem snad 100 testů Pokaždé byl výsledek boužel jiný. V každém případě díky Kopy

KOPY (8.4.2005 08:41:59)

Ještě pro doplnění (stav špatného PINGu (200 - 600ms) netrvá dlouho 5min - 30 min.) Připadá mi to jako , jdyž někdo něco stahuje. Nemolhlo by to být tím že síť je sdílená ??? Nevím přesně kolik clientů je na této síti, ale odhaduji že se jedná asi o 400 clientů. (zajímavé je že se to vždy začne dít po 17 00hod, kdy je síť nejvíce vytížená) Tracert testoval skvěle, ale prosím Vás jak se okopírují výsledky. (spustit, CMD ,tracert www.gamezone.cz ) ale PrintScreen "ofotí" všechno?

Anonym (9.4.2005 12:54:35)

Ty jsi snad spad z višně na 2 Mb 400 klientů? To je jasný že ping se zvýší vytížením sdílené linky.

Kopy (9.4.2005 15:45:00)

Díky za odpověď. Podle providera je ale chyba v Ovislinku. Stále mi chce prodat Z-COM. Prý se to tím spraví. Já jinak toto mu tvrdím také, že je to vytížeností sítě. On tvrdí že je to hloupost, že na síti může být klientů mnohem víc než se to takto začne projevovat. On tvrdí různé bláboly např: při provozu WIFI se za deště kapky odpařují. (větší blábol jsem v životě neslyšel) (na to aby se kapky odpařovaly musel by být výkon antény v řádech kW) (taková klasická kuchyšká mikrovlnka vylepšená od kutila TIMA). Pokud bude někdo chtít adresu tohoto providera, tak ať napíše. Zašlu mu ji.

Nargon (9.4.2005 18:56:43)

No tak co vim, tak se voda odparuje pri teplote nad 4C. Ale priklanim se k vyjadreni tveho providera, je mozne ze je to AP pri vytizeni site, prehlceno daty a nestiha je spracovat.

Sergey (9.4.2005 19:26:50)

Ale ja pochopil, ze provider tvrdi, ze to neni chyba AP (patriciho providerovi), ale Ovislinkem 1120AP v rezimu klient u Kopyho, ktery je zatizen jen trafficem ktery vytvari Kopy. Sdileny 2Mbit s agregaci 1:400 mi pripada jako zrudnost, zlatej ADSL 1:50 :)

Kopy (11.4.2005 08:53:33)

Díky za odpovědi. Podle některých vyjádření , jsem tedy došel k závěru, že WIFI připojení je takový malý zázrak (myšleno ironicky): 1. v trase spojení (anténami) se odpařuje voda (chudáci stromy - pokud je spojení vedeno přes ně) (ve výše uvedeném přízpěvku jsem nemluvil o klasickém odpařování tj. teplotě nad 4C, ale o vypařování na základě provozu mikrovln) 2.data stažená ráno jsou asi jiná než data stažená večer. ( nevím že by v AP Ovislink byly hodiny ) (ráno stíhá zpracovávat (připojeno 600 - 800kbit/s PING 20 -30ms) a večer ne (připojeno 20 -150kbit/s PING 200 -600ms). Ale těď vážně. V každém případě si myslím, že veškeré problémy s WIFI pochází ze sdílení sítě. (je přetížená). Tento problém by nevyřešilo ani "AP od boha". Zeptal jsem se proto některých účastníků této sítě (vlastnící AP Z-COM) a zjistil jsem , že tento stav nemám pouze já. S pozdravem Kopy

Ten z IOL (8.4.2005 05:41:34)

hehehehe :-) .... mel sem jednou Avaya AP-3 a to pres den vzdycky blblo ... pak sem nasel reseni, byla v tom v haji jedna civka a proto to kdyz na to pralo slunce tak to zlobilo (prehrejvani to nebylo - bylo to ve vetrany skrini)... takze bych nevidel svuj prispevek tak mimo :-) .. ale s tim modemem si mne pobavil :-))))