Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > nefungujici internet

nefungujici internet

ogre (7.4.2005 18:54:03)

Mám wifi modem 3Com OfficeConnect ADSL Wireless 11g Firewall Router 3CRWE754G72-B, službu adsl tiscali plus s pevnou adresou přes telenor a nemůžu se připojit. Můžete mi někdo popsat přesné nastavení routeru, hlavně jaká je gateway adresa? Mám upgradovaný firmware a mód pro připojení je bridge 1483.

Nargon (7.4.2005 19:41:31)

No nastaveni bude temer stejne jako u telecomu, takze VPI 8, VCI 48, enclapsuaci VC-MUX. Gateway, ip, dns si modem vezme sam ze serveru, kterej mu to prideli. Pokud ne, tak volej na sveho ISP at ti tyhle hodnoty rekne.

ogre (7.4.2005 20:12:10)

Tohle jsem zkoušel a neúspěšně. Mám pevnou ip adresu, DNS a enkapsulaci jsem z nich vypáčil. Gateway mi nechtějí říct (prý z marketingových důvodů), takže bych potřeboval vědět jaká je od někoho, kdo má stejné připojení (jestli někdo takový existuje). Je to zvláštní, modemy Zyxel, které se tiscali snaží vnutit ji nepotřebují, ale ten můj ano (Ještě jsem zkoušel modem od Asusu a taky ji chtěl). Sranda, co? :-(

Petr (7.4.2005 20:04:51)

Nastav to jako router a případně si ze stránek 3com stáhni návod na konfiguraci pro ČTc. IP adresu a ostatní věci ti přidělí DHCP. Pevná adresa znamená, že vždy dostaneš stejnou.