Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Co povíte na tento modem??? D-Link DSL-G664T ????? Jake mate zkusenosti????

Co povíte na tento modem??? D-Link DSL-G664T ????? Jake mate zkusenosti????

Filiposna (12.4.2005 22:31:31)

Zitra si pro něj jdu....... D-Link DSL-G664T...... myslim že má vše co může mít ADSL modem........dokonce i konektor na Externí antenu na WiFi.....akorát nevim jestli má FW........... Nemáte někdo s nim zkušenosti??????? Diky za jakoukoliv reakci?????

Anonym (15.4.2005 09:22:55)

Zatím s ním mám jen ty nejlepší zkušenosti

Klokan (15.4.2005 23:07:39)

Dobrá volba, jedu z toho, mám od začátku roku, žádnej výpadek, jede na 100%. Když jedu třeba pryč, vytahuju ze zdi, spojení navázáno do 10 sec od znovuzastrčení do 220V. Slabá podpora firmware, prakticky existuje jen ten jeden se kterým si to koupíš. Bohužel žádné řízení toku a takové vychytávky .... ale jede to. WiFi dobré, chodí mě po celým baráku naprosto bez problému s plným výkonem.

Filiposna (16.4.2005 01:11:39)

Tak to je super........no co sem se nim tedka asi 3 dny hrabal v nastavení, tak tam toho je požehnaně........ještě čekám na zaktivování ADSL a rozjedu to naplno.......nevím jestli mi bude stačit ta malá anténka co k tomu je.........možná bych dokoupil o trochu vetsi s 5 dBi. S tou WiFi........kolik M ti to udělá v baráku???? máš tam tu orig. anténu???? Přez kolik zdí to máš???? Já bych právě taky potřeboval pokrýt celej barák ADSL-kem, ale nevím jestli nebudu muset koupit lepsi anténu. Potřebuju to dostat tak 5M přez 2 zdi......a pak ven na terasu......prostě celej barák........ Jo a s tim Firmwarem.......to je pravda no.....hledal sem, ale nasel sem jen ten samej se kterym to koupim..... Ale stejně je nejlepší v tom, jak vypadá :-DD........ a dokonce bere i Cross kabely (křížený UTP)........a taky ti stále bliká LEDka na "Status" ?????

Klokan (16.4.2005 21:31:20)

Jo, LEDka bliká pořád. Jinak nastevení se ti zdá požehnaně možná proto, že jsi třeba neviděl žádnej jinej. Já jsem zkoušel už asi 6 podobných zařízení a s nastavením je tady toto tak uprostřed. Jinak jedu na orig.anténu a nemám potřebu ničeho jinýho. Z toho co jsem měl byl nejhorší Linksys. resp. byl jeden firmware na Linksyse, kterej měl sice zvýšenej výkon WiFi, ale zase měl jiný mouchy. V baráku to mám v 1.patře, notebook mám většinou dole, tj. strop a 2 zdi. Na notebooku připojení 54M, kvalita dobrá. (jinak obyč PCMCIA karta, žádná viditelná anténa). Pokud máš notebook, doporučuju Netstumbler program, spustit, pochodovat po baráku a dívat se v reálu na kvalitu signálu. Kdybys něco potřeboval tak klidně napiš sem.

Filiposna (17.4.2005 15:55:09)

Notebooka bohužel nemám, ale už sem to taky vše vyzkoušel, tak že sem si vytahl svuj PC na terasu a vedle do pokoje (tam kde bych potřeboval aby to šlapalo).... :-D NetStumbler znám a moc dobře......já už totiž jednu WiFi kartu mám (PCI), kterou mam v mem PC a připojoval sem se pomocí ni na CZfree-ol.net, ale s tim už končím...... Linksys je nejhorší???? Tak ještě že sem si ho nekoupil.......mě se nejvic líbil Linksys WAG54 (nebo tak nějak), ale byl dost drahej (4200,-), taks em vzal tento (D-Link DSL-G664T) za 2800,- Ještě nemám zprovoznění to ADSL (od GTS), takže ještě nevím jestli nebude někde problem....uvidím. Jinak mě to taky chodilo na tu obyčejnou anténku (2dBi) jak na straně modemu, tak na straně PC. Rychlost 22Mbit (protože PCi karta je taky D-Link a maezi D-Linkama to chodí 22Mbit místo 11Mbit) ale do budoucna tuhle prodám a koupim nějakou 54Mbit-ovou. Jinak ještě co nevím, tak je to, jak pak udělat, abych měl tu veřejnou IP na svím PC......ale to se tě pak ještě zeptám, až mi to ADSL aktivujou......... Jo a nevím čim to je, ale nejde mi změnit SSID toho APčka na tom D-Linku.......když se podivam na nastavení Wireless, tak mi to píše, že SSID je FILIPOSNA_ADSL (to sem si tam nastavil), ale když dám hledat sítě na te PCI kartě D-Link, tak mi to najde to moje zařízení s SSID tou Defaultní (DSL-G664 Wireless nebo tak nějak) nemáš tento problém taky???? Diky Filiposna

Klokan (17.4.2005 16:54:32)

Linksys mě dost zklamal. Je pravdou, že je asi 7 update firmware, vyzkoušel jsem je postupně všechny, ale v každém něco nejede. V jednom opraví něco co nejelo v předcházejícím ale zase tam nejede něco co v tom předcházejícím jelo. U jednoho jsem nebyl schopen se připojit zároveň z jednoho PC kde je 54M a z druhého PC kde mám jen 11M. Buď jelo to nebo ono. SSID mě jede vpořádku

Filiposna (18.4.2005 12:14:35)

Tak to sem rád, že sem si ho nekoupil. Ušetřil sem 1400,- a asi je ten D-Link možná i lepší......má SMA konektor na externí anténu........zatím se spokojen......uvidím dál......... Ještě sem uvažoval o tom 3COM jak je o něm diskuse asi o 4 řadky víše........ale že nemělext. antenu a připadal m až moc levnej, tak sem vzal ten co mám.......

Anonym (15.4.2006 11:12:44)

Nemáš pravdu s novým firmware, podívej se v tomto fóru na diskusi https://www.dsl.cz/debata.php?vlakno=88976&ukaz=88976#88976 je tam i odkaz na stránky, odkud lze nový firmware stáhnout - musíš jen hledat a číst!

Patris (18.4.2005 20:55:15)

Chtěl bych taky tenhle router koupit, ale chtěl bych ještě pár informací. Teď máme připojení přes Asus AAM6310EV a jede přes něj až 15 uživatelů. Ten Asus má hrozně malou tabulku NAT (pouze 176 spojení), takže není problém, že při takovém počtu uživatelů se ta tabulka občas zaplní a pak to začne zahazovat starší spojení. Prosím někoho, kdo by mi řekl kolik pozic má NAT tabulka toho D-linku? To se zjistit dobře pomocí telnetu. Stačí se přihlásit na telnet a pomocí příkazu GET NAT STATUS Vypíše to informace o tabulce. Zajímá mě číslo za Active translations: Když navážu co nejvíc spojení, tak číslo nemám větší ne 176. Jak se dá navázat třeba 1000 spojení z Linuxu (já jsem použil bootovatelný Knoppix) je popsáno v jednom z příspěvků od Karla. cituji: *** muzete byt prosim tak laskav a vyzkouset nasledujici script: ----script----- #!/bin/sh HOST=$1 PORT=$2 echo Test running against $HOST:$PORT for (( i = 0; i < 1000; i++)); do echo $i telnet $HOST $PORT & done sleep 60 -------script--------- staci kdyz ho ulozite do nejakeho souboru, treba connstorm.sh a date "chmod +x connstorm.sh" a pak uz jenom priklad: "./connstorm.sh www.seznam.cz 80" a on se pokusi otevrit 1000 koneksi na www.seznam.cz port 80 (web) -- pak ceka 60 sekund, coz by melo stacit na prohlidnuti NAT table a pak skonci, cimz se vsechny telnety zabijou. Pokud je Alcatel tak dobry a uvidite, ze zvlada i vic, muzete cislo "1000" ve scriptu nahradit treba cislem "2000" :-) V kazdem pripade je to docela zahul, takze nejdriv bych se drzel u zeme. **** Protože sem se již spálil koupí toho Asusu tak bych o DSL-G664T potřeboval vědět: 1. Protože přes telnet jdou definavat další funkce, který to neumí pře WWW rozhraní, tak se ptám, jestli to opravdu umí telnet? 2. Fungují v telnetu příkazy GET NAT STATUS GET NAT TRANSLATION to jsou výborný příkazy pro detailní výpis, co vlastně teče přes router a podle toho sá dá blokovat nežádoucí obsah. Bez toho se blbě blokuje nebo nastavuje něco, o čem vlastně nevím, jestli přes modem teče a odkud kam a na jakým portu. 3. Kolik lze nadefinovat pevných IP adres přidělovaných DHCP serverem? Je nás asi 15 a chtěl bych, aby měl každý přidělenou stejnou IP adresu bez toho, abych nastavoval pevnou IP na PC. Asus po zadání myslím 10 řval, že bylo dosaženo maximum :-( 4. Od předchozího bodu se odvíjí i otázka, jestli jdou nastavovat pravidla na přesměrování portů z internetu do LAN a další na základě jiné podmínky než IP adresy. Třeba blokování používání portu 411 pro určitou MAC adresu a ne jen podle IP adresy. 5. Restartuje se router po každé provedené změně? Z Asusu sem zvyklý, že nastavuji pravidla, rezervace ip adres apod. a až chci já, tak dám COMMIT pro zápis do paměti routeru. Když něco nefunguje tak nedávám commit ale reboot do poslední uložené konfigurace. Myslím pouze reboot ne restart do továrního nastavení :-) 6. Při nastavení zabezpečení WIFI jde použít mimo WEP klíčů i WPA?

Filiposna (19.4.2005 16:57:59)

Mno..zkusím ti odpovedět na většinu otázek, ale nevím jestli to zmáknu...... Takže: 1. Telnet to podle mě neumí.........ale nevím to na 100%. Když sem se chtěl přez telnet lognout na ten D-Link, tak mi to nešlo "Login Incorect". Vím že udaje sou zpravne. 2.Viz 1 3. Ted sem zo zkoušel a mám jich tam 15 a vpohodě......teda mam je nadefinovane, ale nemám připojené PC s touto IP adresou, ale nadefinovane tam jsou 4. Ne-e bohužel jen podle IP adresy 5. Ne-e restartuje se jen po změně Firmware (kterej je stejně jen jeden) jinak se nerestartuje. 6. Ano jde použít i WPA P.S. Pokud jsem se někde zmílil, tak se omlouvám, jelikož se v tom začínám teprve orientovat (v ADSL modemech) Filiposna

Patris (19.4.2005 18:49:44)

1. Na ten telnet sem se ptal proto, že sem zkoušel od D-linku router DI-604 a ten mi po připojení telnetu hlásil to samé. Prostě se k němu telnetem připojit nedalo. Ale SNMP na něm funguje. Například program STG se k němu připojí a ukazuje graficky upload i download dat protékajících modemem od všech počítačů v síti. Stejně jako mi to ukazuje průtoky dat u toho Asuse. Ale protože se nemůžu dostat na telnet, nejde podrobněji konfigurovat. A hlavně zjistit, co je to za data. 3. Mě do toho Asuse nejde ani ty rezervace v DHCP zadat, takže v tom je to určitě lepší Kdyby někdo měl nějakou radu, jak se připojit pomocí Telnetu, který by to podle stránek výrobce mělo umět, budu rád. Hledal sem nějaký pravidlo na firewallu, jestli to není zakázaný, ale z vnitřní LAN sem žádný nenašel.

Pk (15.2.2006 11:22:09)

Telnet to umí jen tam je fígl, že login je root a heslo jako do webu.

Anonym (19.4.2005 11:15:47)

jak by jste porovnali tento DSL-G664T modem s 3Com OfficeConnect ADSL WLAN 11g Firewall Router, ktery z nich je lepsi pri temer totozne cene

Filiposna (19.4.2005 14:24:53)

No asi takto......... nějaké zkušenosti mám pouze s tim D-Linkem....když sem se rozhodoval kterej koupit, tak sem se rozhodoval mezi Linksys WAG54, D-Link DSL G664T a tímto 3COM-em. Ten D-Link má jako jediný konektor na Ext. anténu...... a Linksys má malou možnost nastavení a prej je na něj hodně Firmwaru, ale každej má někde chybu oproti tomu D-Linku, kde je pouze jeden. Ale ten 3COM je zase o něco levnější, ale větší........ Podle mě výjdou na stejnou..... i když D-Link je trochu známější a asi prestižnější značka než ten 3COM...... od D-Linku mám i PCI WiFi kartu a taky šlape uplně vpohodě........na sítě je D-Link celkem dost dobrej Ale 3COM sem nikdy neměl, takže nevim.....ani ten Linksys........

Anonym (28.4.2005 08:10:26)

Uplne zvracenej nazor. 3Com je corporate znacka. D-Link obhosporaduje spis maly zakazniky a je min ehm no prestizni.

Anonym (15.2.2006 18:10:49)

No možná bys mohl vidět ty 10Gbps switche od D-Linka. Takovou kisňu v ceně auta bych pro rezidenty netipoval. Já bych řekl že 3Comu tenhle segment velikejch zákazníků utíka ke konkurenci( a i radší k Ciscu) kde mají za málo peněz víc muziky. Třeba 3comácký routery jsou děsně předražený na to jak málo toho umí. Konkurence umí víc a stabilně za míň a ještě k tomu dá support 24h denně. 3Comy ale mají vedle Intelu dobrý jméno u síťovek. Ty jsou fakt supa špička neporazitelný.

Filiposna (27.4.2005 20:17:59)

Tak ADSL mám aktivováno, ale nevím co mám nastavit, aby mi to ADSL běželo na PC....na modemu sviti že ADSL je aktivni. aji se to připojí, ale nevim, jestli mam použít PPPoE nebo PPPoA

bender (11.2.2006 20:59:42)

děs a hrůza. budu muset reklamovat. píská, blbne, připojuje dsl až na asi 3. pokus. a nefunguje dodávaný splitter.

Mexikan (12.2.2006 13:07:28)

Potřebuju poradit s nastavenim NATu u tohodle modemu, vůbec mi to nejde. Ozvěte se někdo pls.

xpepino (27.2.2006 23:48:17)

ta bezpečnost nějak vázne - nastavil jsem si na Wireless "Enable Access List" ( mimochodem ve Firefoxu jsem nějak pohořel a musel jsem použít MSIE ), udělal jsem si seznam povolenejch MAC a ejhle, on se připojuje, kdo má díru v z... a u všech cizích MAC to drze píše "Authorized". Poněkud se mi z něj stal veřejný Hotspot. A ten DHCP také nestojí za mnoho.

Radek (14.4.2006 14:35:38)

Ahoj pánové, dlouho tu nikdo nic k tomuto modemu nepsal, přesto zde napíšu dotaz, kdyby sem někdo znalý zavítal - budu rád za odpověď i do mailu. Mám drobný problémek, nejde mi nastavit na modemu statiská IP adresa, když je mezi dynamickýma, tak nejde fajfkou zarezervovat a když není v seznamu Lan hostů a přidám ji tam ručně včetně názvu patřičnýho PC, tak po restartu toho PC se na tuto statickou IP nenaváže a DHCP mu přidělí jinou. Už si nevím rady. Neměl jste někdo podobný problém? Díky za každou dobrou radu. Následně na to mám problém s povolením určitých portů - např. mi na tom PC nechodí strong a to mám všechny porty nastaveny dobře.

Arne (15.4.2006 11:17:43)

Zajdi do diskuse na tomto fóru https://www.dsl.cz/debata.php?vlakno=88976&ukaz=88976#88976 a nainstaluj si nový firmware a problém bude vyřešen. Odkaz na stažení je tam uveden.

Josef (22.4.2006 11:37:20)

Přidávám se na stranu spokojených majitelů, jede nonstop od února