Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Chyba při vytáčení ADSL

Chyba při vytáčení ADSL

Miroslav Hasala (15.4.2005 09:55:20)

Při vytáčení čísla nedojde k připojení internetu a vrátí mi to chybu číslo 651. Nevíte někdo, co je to za chybu?

Himmel (15.4.2005 10:46:41)

A na jaký číslo voláš?

Anonym (15.4.2005 10:49:55)

Podívej se do nápavědy windows a dej vyhledat chybové zprávy.

neo (15.4.2005 11:08:05)

jestli je to modem sagem, tak maš blbe nastavenej ppp protokol, a pokud to je well tak nemáš synchro

Nargon (15.4.2005 11:22:52)

Hm adsl neni urceno pro telefonovani, a diky spliteru je telefoni signal odfiltrovan od modemu, takze ikdyz by modem chtel, pres spliter se to stejne nedostane. Vytacet cisla je blbost. Pro pripojeni, pokud uz je z PC potreba pripojeni vytvorit, tak spise VPN, ale vytacet jako na analogu se mi zda jako blbost.

Kukis (15.4.2005 19:28:37)

čauky mejdříve si zkontroluj jestli ti nebliká ledka Link pokud bliká tak si zkontroluj zapojení pokud bude blikat dál tak se obrať na providera. pokud vytáčíš ADSL přez USB modem tak jako telefoní číslo zadej 8,48,0 přesně jak jsem to napsal. pokud také nepomůže obrať se na zákaznickou linku pokuzd jsi u IOL tak ti tam jistě poradí jak to má být nastaveno nebo by alespoň měly :o)))

y2k (15.4.2005 20:38:18)

Hele, nepleteš si takhle náhodou ADSL s DialUpem ??? Asi jo viď, copak ADSL se vytáčí ???? :-))))) Vytočit můžeš tímhle threadem akorát tak nás :-) lol

TomM (15.4.2005 20:40:52)

no viděl bych to na nějakého exota který donesl dnes dmomů adsl modem a domnívá se že už je na dslamu on a taky se domnívá že ho připojí do USB a bude vytáčet... takový nesmysl jsem dlouho neviděl

Konar (5.5.2005 20:11:36)

No a proč se mi teda vobjevuje vokno "Probíhá vytáčení 0000000..."?

Nargon (5.5.2005 20:16:36)

Chyba windowsu, proste to neumej pojmenovat jinak. A pise to tuhle standartni hlasku.

Konar (6.5.2005 16:36:12)

No to sem si moch myslet. Zase nějaká "nedodělávka" ve windows. To je to samý jako v nastavení, tam se to ptá na "telefonní číslo" atd. Vypadá to že tvůrci windows neznají jiný připojení než dial, a to je rok 2005

David (5.5.2005 20:44:09)

Asi tak, ale je videt, ze na tom, ze terminologie nekterych SW co maji s pripojovanim ADSL co do cineni je zavadejici je pravdiva, jak jsem psal uz v uvodu :) Proste jde jen o terminologii, stejne tak ja bych si mohl myslet, ze kdyz mi ovladace k modemu udelaji na plose zastupce "Dial Up Czech Telecom" (klidek, mam Nextru/Telenor!!! :) ), tak ze mam normalni dial-up. To pojmenovani je v tomhle pripade trosku nestastny a matouci...

neo (5.5.2005 21:52:57)

modem sice nic nevytáčí ale využívá DUN a proto se to chová jako dial-up jinak to cislo který vytáčí je parametr spojení

David (15.4.2005 22:18:27)

Pokud myslíš opravdu ADSL a nepleteš si to s Dial-Up, tak fakt nevím, vždyť máš přeci k modemu nějakej soft, kde máš Connect , nebo něco takovýho, a tam vyplníš svoje username a heslo, co ti přidělil provider, ne? BTW co je to za poskytovatele, modem a už jsi opravdu dostal vyrozumění, že služba je AKTIVOVANÁ? A nebylo by taky špatné sem hodit stručný popis toho "Error 651", což určitě v logu připojení bude :) 2y2k : Mno budeš se divit, ale některý softy pro ADSL modemy mají celkem matoucí označení, pro začátečníky :) Třeba já mám od kamaráda SpeedTouchUSB ISDN a obslužný soft vyhodí k zástupci popisku "DialUp Czech Telecom" :))) 2TomM : Uklidni se chytráku, když ti to připadá jako nesmysl, tak proč sem do téhle diskuze lezeš? Jdi si machrovat mezi svoje pubertální kamarády, co ti to "žerou"... Bývá úsměvným faktem, že jako ty většinou mluví "experti" co si přinesli domu USB modem, píchli ho do PC , stylem "click and click" nainstalovali soft a měli tu kliku , že jim to bez zádrhelu funguje... A teď se považují za experty :)

TomM (16.4.2005 01:15:49)

No nevím co děláš ty že si sežral všechnu chytrost vesmíru a nevím kde bereš tu drzost a jistotu že sem buperťák!! Já pracuju v oboru IT asi 6let a pochybuju že by puberťák mohl dělat v kompech 6let. takže k věci. usb modem bych si nikdy nekoupil a asi tady nikomu nemusím poisovat proč. ještě v životě jsem neslyšel že by ADSL modem něco vytáčel (ano možná nějaký expert jako ty, tak může pojmenovat synchronizaci USB modemu s dslamem, a mimochodem když se něco vytáčí, tak to bude asi výtáčet číslo, můžeš mi říct jaké to je??) jo a už podle tvého mailu se dá poznat že pubertální dítě budeš ty, normální člověk by si nedal do mailu takovou blbost (cheerio). MOžná sem to s tím exotem přehnal, ale snažím se vždy poradit a tohle byla pouze reakce na to co napsal y2k. a jestli usužeješ že jsem pubertáoní dítě podle mého slovníku (exot, atd..) tak já tě ujišťuji že je mi 25let a na takový slovník má docela právo...

Anonym (16.4.2005 01:43:53)

Jsi na omylu,u usb modemu se skutečně vytáčí VPN a točí se 8,48,0 nebo 0000000 (záleží na typu modemu).Jinak to že ti je 25 a děláš 6 let v IT nic neznamená,já dělám v IT 15 let a neodvážím se říct že všechno znám a neustále se učím.Mimochodem člověk může mít pubertální chování i ve 40.Rozhodně se tady v diskuzích prosazuješ velmi radikálně a vyhraněně což je tvá věc,ale svědčí to jisté psychické nevyzrálosti dané věkem a pracovním prostředím,kde se pohybuješ (předpokládám intenzivní používání inetu,icq,mailu,chatu).

y2k (16.4.2005 10:20:14)

lol, nestačím se bavit nad výroky odborníků v informačních technologiích, tohle říct já v práci, tak ji už nemám :-)))) VPN, vytáčená :-)))))))))))))))))))))) , to asi narážíš na VPN v podání MRKWOSOFTU viď ??, kde čeští lokalizátoři napsali "vytočit připojení VPN" :-D VPN se nevytáčí, nýbrž se pomocí jistých protokolů př.IPsec (AH;ESP) a encryptovacích algoritmů (DES;3DES;AES;NULL) a ověřovacích algoritmů (SHA1;MD5) připojuje na předem zvolenou IP protihráče. Samotná konektivita probíhá vždy skrze tunel a samotný přenos dat je šifrován většinou proměnným klíčem. Tedy tunel je i v případě MRKWOSOFTSKÉ paskvilní VPN, ale ta je v podání Billa velmi děravá a chybí ji veškeré zabezpečovací pravidla. Naopak je zde přidáno ověření dle jména a hesla, což je u většiny VPN zcela vypuštěno. Takže, nevím co to melete o vytáčení, páni odborníci, mno lol :-), to je sranda ...........

Anonym (16.4.2005 14:21:52)

Tak to te musim poopravit, VPN se samozrejme vytacet da, ne vzdy musi jit VPN pres tunel sifrovane (i kdyz kdo si to lajsne nevim) a Microsofti VPN ma samozrejme zabezpeceni take (napr tebou zminovany IPsec)

y2k (16.4.2005 17:14:52)

V defaultním nastavením ??? Přes port 1723 ???, ale di Ty, brepto ........

y2k (16.4.2005 17:18:10)

pptp - 1723/tcp IPsec má jiný port, ale to jistě víš ...

y2k (16.4.2005 17:21:35)

Mno a ještě jeden dovětek, dle Tvojí teorie tedy vždy, když zadáš do svého webového prohlížeče př. http://www.seznam.cz Tvůj počítaj vytáčí server seznamu ???? :-D

Anonym (16.4.2005 18:36:44)

no tak to samozrejme ne, ale muzes se pripojovat i dial upem primo do VPN concentratoru a muzes jit uplne mimo internet, takze se jedna o vytacenou VPN, ciste IPsec je na 500, ale samozrejme existuji i varianty IPsec over TCP a IPsec over UDP....chytraku

y2k (17.4.2005 12:32:29)

1,- připojuješ-li se někam telefoním modemem, tak je vcelku jedno kam, jestli k provaidrovi a nebo k Tvému kamarádovi v Černé pri Čope....., vždy se jedná o telefonické připojení vzdálené sítě, nikoliv však VPN. Samozřejmě je možné, následně navázat skrze toto telefonické připojení i teoreticky několik VPN tunelů. To, že Ti Tvoje Xindl Paskvily navážou tunel VPN ihned po uzavření telefonického připojení je sice hezké, ale nejedná se o "vytáčené připojení VPN", nýbrž o telefonické připojení, skrze které se naváže ještě VPN. 2,- IPsec není ani čistý, ani špinavý .-) IPsec je IPsec. Myslím, že si pleteš různé doplňkové zabezpočovací algorytmy se sadou protokolů IPsec.

Anonym (18.4.2005 12:51:57)

No tak to se obávám pleteš ty, jak ty říkáš "Tvoje Xindl Paskvily" jsou VPN klienti od Cisca a od Nortelu, což pokud jsi z oboru IT (a většina tvojich reakcí tomu odporuje), asi budeš muset uznat není nějaký paskvil ke kamarádovy, ale řešení za kolik desítek či stovek tisíc K IPsec to ciste není čistě, ale čisté (originální, původní), tzn, že samotný IPsec je na 500 UDP a pak používá ještě protokol IP č. 50 a 51. Jsou samozřejmě jiné varianty, které používají pouze porty TCP a UDP a ne jiné protokoly z rodiny IP (např, pokud tvé zařízení nedokáže NATovat jiné protokoly než TCP a UDP - a že je jich dost). o zabezpečení IPsecu (autentifikaci, použitým šifrováním atp. jsem já neřekl ani slovo)

TomM (16.4.2005 14:06:56)

já netvrdím že umím všechno a že jsem tady nejchytřejší, a taky se neustále učím. ano možná se projevuji velmi radikálně, je to má věc a rozhodně nejsem sám kdo se radikálně projevuje na tomto fóru (tím nemyslím tebe). a ano internet používám často, místo icq mám radši skype (na chat),mail moc často nepoužívám a chat skoro vůbec. Spíš radši mám fóra, atd... toť vše

Petr (16.4.2005 18:05:00)

Možná časem pochopíš co ti tu jiní naznačují. Podobní, radikálně se projevující, kteří každýho považují za hlupaka jsou často na technickech podporách. Naštěstí takoví nejsou všichni.

David (17.4.2005 13:09:33)

No, tak "úrovní" svého přispěvku jsi mě opravdu nepřekvapil... Takže to zboduju a) Je to věc vkusu a toho co chce člověk riskovat. Chápu, že s USB modemy bývají problémy, na druhou stranu ale taky vím, že spousta lidí co znám je má a nikdy s nima jediný problém nebyl. b) Já tady netvrdím, že modem něco vytáčí , jen jsem chtěl trochu mírnit tvou prudkou reakci. BTW synchronizaci modemu s DSLAMem jsem pokud vím vytáčením nenazval, tak nevím, co mi podsouváš. Jediný, co jsem tu napsal je, že občas mají softy pro ADSL modemy trošku matoucí označení některých součástí a člověka, co tomu nerozumí, to může zmást. Toť vše. c) Podle mailu? No tak ty jsi vážně třída, tím jsi mě dostal. Jen tak pro tvou informaci, TENHLE mail používám čistě na místech, kde by se měla zveřejňovat moje mail adresa v "nejisté" oblasti, jako třeba podobná föra. Tedy chci mít možnost přimout odpověď od nějakého člověka, co sem taky píše, ale zas nechci, aby si individua třeba tvého kalibru mohla zjistit můj soukromý mail a pak mě otravovat. Jinak doufám, že aspoň víš, co moje "adresa" v překladu znamená. d) Schválně jsem si pročetl pár tvých reakcí, a podle toho jak se snažíš radit... Neděláš náhodou "v první linii" operátorů na ČTc? Úroveň by tomu leckdy odpovídala. e) Mě je 24 a nemyslím, že by někdo měl "nárok" , ani v mém, ani v jiném věku, považovat každého kdo mu není po chuti za "exota"... Pokud si to ve svém věku stále myslíš, že na takový slovník "máš nárok", tak to svědčí o tom,že tvůj duševní vývoj ustal před asi tak deseti lety a tudíž jsem se s tím puberťákem tolik nespletl, nehledě na to , co máš v občance.

TomM (17.4.2005 14:18:53)

schválně jsem si pročítal tvoje příspěvky a zjistil jsem že neradíš radši vůbec. a víš co je nejjednoduší, schovat se za nějakého anonyma (tím nemyslím tebe) a jenom tady něco bezduchého kvákat. Nikdo tě po zadu nehodnotí a s každým tvým dalším příspěvkem nabíráš novou idnetitu. Napíšeš jako anonym nesmysl, někdo tě zkritizuje, ale to nevadí, píšeš vesele dál jako anonym a potom už né třeba nesmysli. Kdežto když píšeš pod jediným nickem a jednou napíšeš něco co si nechtěl (nesmysl), tak tě budou takoví odborníci jako ty zpětně hodnotit po spoustu let hodnotit a brát tě za bupertální dítě. Myslím že se stanu jedním z těch anonymů a bude mi dobře. A je velká odvaha na tomhle fóru přispívat dlouho pod jedním nickem.

David (17.4.2005 15:01:23)

Radím tam, kde myslím, že moje rada bude k užitku. Nezabývám se speciálně ADSL připojením, takže opravdu technické otázky přenechávám povolanějším. Pokud opravdu jsi odborník a svůj názor bys vyjádřil PONĚKUD KULTIVOVANĚJŠÍ formou, neřekl bych ani ťuk... Navíc na tohle fórum nechodím příliš často, nicméně vyjadřuji se třeba ke kvalitě poskytovatelů atd., řešil jsem v jednom dotazu připojení splitteru atd., takže osočování , že neradím vůbec fakt neberu... Nicméně pokud jsou povolanější a já cítím, že důležité bylo již řečeno, tak nemám potřebu se někam chytře vykecávat, jen aby tam můj nick "visel". K druhé "části" - tvoji odvahu chválím , samozřejmě že i já vystupuji stále pod jedním nickem, protože co píšu, za tím si stojím a nepotřebuju se schovávat za Guesta, Anonyma nebo tak... Každej někdy ujede, možná jsem to s reakcí na tebe taky přehnal, ale když vidím , jak někdo takhle "machruje" na nováčky , tak vidím rudě... Jinak že je ti 25 a děláš v IT 6 let? Gratuluju, já znám lidi co v oboru dělají 20 let a nemají potřebu se povyšovat :))

Petr (3.5.2005 16:27:15)

Davide, jsi hnup. Takoví jako ty, by neměli mít právo vlastnit počítač, natož připojení k internetu.

David (3.5.2005 17:10:09)

No, to je slovo do pranice. Ne vazne, s uzivatelem TomM uz zadnou "valku" nevedu, evidentne ses citil potrebu nekde vykecat, pokud mas pro moje oznaceni za "hnupa" padnejsi argumenty tak si je rad vyslechnu, kdyztak mi ale napis na mail, at to tady zbytecne nezaplavujeme osobnimi spory. Jsem zvedav, jestli seberes dost odvahy s nekym komunikovat primo, nebo jsi jen jeden z tech, pro ktere jsou kvuli jejich neschopnosti argumentace podobna fora, kde si mohou "zarvat", pozehnanim...

Konar (5.5.2005 19:55:33)

Bavíte se tu vo hloupostech, místo abyste se zabejvali dotazem, tak se tady navzájem urážíte. Já jsem si přišel přečíst odpovědi na dotaz a né ňáký vaše výjevy.

neo (15.4.2005 22:57:44)

chytráci, usb modemy opravdu vytáčí (je jedno co ), ale je to tak, jinak chyba 651 je u každýho modemu jiná, takže dokud nevíte co to je za modem, tak neni řešení :-) ádijos lamky

Petr (16.4.2005 00:13:02)

Nemáš náhodou W98? Pak by mohl problém vyřešit patch MS DUN 1.4 http://www.iol.cz/zakaznicka_podpora/navody_a_ovladace_pro_adsl_sluzby/ Docela mě překvapuje kolik lidí, jestli vůbec můžu použít to slovo, se potřebuje vyjádřit k něčemu, čemu nerozumí a hlavně jakým způsobem.