Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Plná funkčnost bude obnovena v nejbližších dnech. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Jak správně propojit ADSL router s wifi routerem? Poradíte?

Jak správně propojit ADSL router s wifi routerem? Poradíte?

biber (15.4.2005 12:31:30)

Dobrý den. Trochu nešťastná kombinace, ale jít by to mělo. Do stávající LAN zajišťované wifi routerem, na jehož WAN port je v tuto chvíli přidělována místním poskytovatelem přímo veřejná IP, bych rád zapojil ADSL router. A teď o co mi jde.. Samozřejmě o to, aby nedocházelo 2x k překladu adresy, nemusely se dvojmo směrovat porty atd.. Dotaz tedy zní: jak nastavit ADSL router tak, aby se choval víceméně transparentně a kontrolu převzal wifi router? Či zda je naopak lepší kabelovou část LAN přenést přímo na ADSL router a wifi router použít pouze jako AP s vypnutým DHCP a firewalem (pokud to vůbec jde vyřadit a udělat z něj čistokrevné AP, co nic jiného neumí)? Neočekávám návod krok za krokem, jenom když mě někdo navede na správnou cestu. Děkuji

Nargon (15.4.2005 18:42:48)

druha moznost, je asi ciste na vas, protoze nevim jak ve vasem routeru vypnout ty veci co nechcete. Ale prvni moznost by sla. Prepnout modem do Bridge modu, a pripojeni navazuje ten wifi router, ovsem musi umet PPPoA, coz je vetsinou problem. Ale nevim jak vas modem, treba takovy Asus AAM a nejaky cislo :) umi bridge (oznacen ZIPB) a navaze si komunikaci sam a pokud stroj za nim prijma IP z dhcp tak dostane primo tu verejnou IP. A na modemu je nat, firewall... vypnut.

biber (16.4.2005 11:51:18)

Díky, prozkoumám to..