Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Co znamenají normy Annex A, Annex B ??

Co znamenají normy Annex A, Annex B ??

Matu (25.4.2005 10:49:57)

Jsem v této oblasti laik. Je to tak, že Annex A je běžná linka a Annex B ISDN linka? Mám doma běžnou linku a chci si objednat ADSL, co musí modem podporovat? Annex A? Díky.

Anonym (25.4.2005 11:31:20)

nemusis se starat o nic vsechno zaridi telekom

TomM (25.4.2005 18:32:22)

ten tak :))) ty my poslali dva balíčky, potom co my přišel email o nakonfigurování adsl stejně nejelo, tak sem musel zavolat na jejich hotline, tam by to trvalo aspoň měsíc. Tak sem zavolal na poruchovou lajnu, říkám že nejede adsl a on zavolal kolegovi, ten něco dodrbal na ústředně a už to jelo. když jsem se díval na vyúčtování za tel. služby. tak jsem se podíval na zelenou linku a byla tam asi minuta dvacet. takže telecom nic sám nezařídí, musíte je k tomu dokopat :)

Smile (25.4.2005 12:15:09)

Pro vás je důležité zjistit, jestli je možné na vaší lince DSL zprovoznit. Tuto informaci obdržíte většinou na internetových stránkách zvoleného poskytovatele vyplněním jednoduchého formuláře s telefonním číslem. Co která norma znamená tu již bylo zodpovězeno. Myslím, že většina modemů připojitelných přes USB podporuje přepínatelný Annex A/B a nemusíte se tím trápit. Modemy podléhají homologaci, takže není možné si u nás koupit typ, který by vám nefungoval na českých linkách.

Trouba (25.4.2005 12:42:45)

To az tak uplne neni pravda. V zacatcich daval CTc Annex-B HW zakaznikum s ISDN a ostatnim Annex-A. V soucasne dobe dodavaji firmy vyhradne jen Annex-B. Cili jedine na co treba dat pozor je pri koupi stareho, pouziteho modemu. Pokud si objednate samoinstalacni balicek od poskytovatele, s nicim si nemusite delat starosti. A ze USB modemy maji Annex-A/B prepinace, tak na to bych nesazel. Ja mel Alcatel Speedtouch USB, a to byl Annex-A modem a prepinac nemel. Takze rada: Jestli tomu nerozumite, kupte si samoinstalacni balicek od vyrobce a mate klid.

Nargon (25.4.2005 12:42:26)

No presna cisla si nepamatuji, ale pro nazornost to bude stacit. Normalni linka vyuziva frekvence 1-10 ISDN vyuziva frekvence 1-20 Annex A vyuziva frekvence 11-neco Annex B vyuziva frekvence 21-neco Na ISDN jde zapojit jen annex B, protoze s Annex A se prekryvaji frekvencni pasma. Na normal linku jde jak Annex A tak i B. A telecom aby si usetril praci tak vse zavadi jako Annex B.

David (25.4.2005 15:58:21)

Pokud si objednate modem primo od daneho ISP, tak nebude problem. V soucasne dobe uz se opravdu distribuuji pouze Annex B modemy, protoze jdou jak na normalni , tak ISDN linky a neni v tom chaos.... Obezretnost bych radil jen pri koupi stareho modemu a taky bych se podival na stranky vaseho vyhlednuteho poskytovatele, jestli tam neco o modemech nepise, treba v tom stylu, jak tam Nextra ma o modemech s chipsety Connexant, ktere se u ni nemaji pouzivat.... Jinak pokud jde o starsi USB modemy, tak bych naprosto klidne doporucil Alcatel SpeedTouch USB ISDN (ten je Annex B a ja s nim nemel dosud JEDINY PROBLEM)...

Patris (26.4.2005 11:30:26)

Mám modem Asus AAM6310EV (Annex A) a jsem připojen přes Tiscali na technologii ČT. Požádal sem o přepojení na rychlejší linku na technologii Telenoru. Ptal sem se na infolince Tiscali, jestli budu muset měnit modem za jiný typu Annex B, ale řekli mi, že pokud budu ten modem připojovat k PC přes ethernetové rozhraní, tak problém nebude. Pokud bych ho ale chtěl připojit přes USB, tak to prý nepůjde. Zatím čekám na tu linku na Telenoru a uvidím. Co vy na to? Měli na infolince pravdu a pojede mi to?

Zabar (26.4.2005 11:40:38)

Podle me je to blabol, protoze Annex nema nic spolecneho s rozhranim, ale se zpracovavanou frekvenci. Jinak mam na ADSL pres Telenor taky Asus AAM6310EV (Annex B, ale mozna se delaly obe varianty) a vse bez problemu.

Patris (27.4.2005 08:37:29)

No jo, opravdu máš pravdu. Ten Asus AAM6310EV je opravdu Annex B. Annex A je varianta AAM6000EV. Já jsem to nenašel v příručce, ale co sem četl na webu, tak telecom prý dřív zapojoval na všechny analogový linky (náš případ) Annex A a na ISDN variantu B. Tak sem nějak slepě usoudil, že když mám ADSL již přes rok, tak i modem odpovídá "standardům" ČT.

Smile (26.4.2005 17:26:45)

DSLAMy ČT umí zpracovávat obě metody. Jestli má Telenor vlastní hardware, nemusí Annex A přes jejich DSLAM projít. USB modem nebo ehernet nemůže hrát roli, protože to už je úplně jiné rozhraní.

Anonym (26.4.2005 19:15:32)

Myslim ze nemas pravdu v tom, ze DSLAMy Telecomu umí zpracovavat obe varianty. Annex A se nasazoval (respektive karty pro Annex A) jen ze zacatku a nyní se nasazuje POUZE Annex B. Žádne karty, které by uměly oboje nejsou....

Anonym (26.4.2005 19:37:48)

Ale jsou, jenomže trošinku dražší...

Smile (27.4.2005 00:19:34)

Do Alcatelích DSLAMů se prostě jen zasune jiný modul. Co vím tak tam montovali oba druhy modulů. Jestli je teď již standardem EuroDOCSIS nevím..možné to samozřejmě je.

pepado (26.4.2005 20:10:50)

Váš modem MUSÍ být annex b - annex a již Ćtc neposkytuje - a tedy ani ostatní provideři si nemohou annex a objednat na technologii ČTc - tudíž na žádné ADSL již nebude fungovat modem Annex a.