Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Speedtouch 510i problém s detekcí ADSL

Speedtouch 510i problém s detekcí ADSL

Jedna (26.4.2005 23:38:04)

Mám následující problém. na lince mám ADSL a modem Speedtouch 510i V1 (1x Ethernet) a chci ho vyměnit za Speedtouch 510i V4 (4x Ethernet), čili vlastně pba modemy jsou stejné. ALE: Na V1 modemu mi funguje ADSL normálně ale pokud připojím k té samé lince V4 modem tak nenajde vůbec na lince ADSL!! (kontrolka nesvítí). Tento modem jinde bez problému funguje. Zkoušel jsem vyměnit i splitter a je to stejné. Zkoušel jsem dát splitter i modem přímo k telefonní zásuvce a taky nejde. A přitom ten V1 nodem mi funguje asi 15m od zásuvky kde je teprve splitter, pak je další kus drátu k modemu a funguje. A ten V4 modem se necyhtá ani bezprostředně u zásuvky (2m kabel mezi zásuvkou a splitterem), zkoušel jsem to úplně bez splitteru a taky nic. A na jiné lince jinde oba modemy fachají normálně! V čem může být problém? Je opravdu tak dramaticky jiná citlivost V4 modemu na signál? Existuje nějaký zesilova a pomohl by? Díky za případné rady!!!

Anonym (27.4.2005 07:18:45)

zcela urcite nebude problem v citlivosti modemu, ten modem se má chytat i na 8 km, takze nejakých 15m ho v žádném případě nerozhodí......spíše bych to videl ze ztratil konfiguraci VPI/VCI

PeterPan (27.4.2005 08:45:45)

Otazka je co je to jinde? Aby nakonec nebylo jinde Annex A. :) a verze modemu pots.

Anonym (27.4.2005 16:04:38)

Když ti to funguje jinde tak musí bejt nakonfigurovanej modem dobře - spíš bude annex linky jinej než je annex modemu

SpeedToucher (28.4.2005 02:00:53)

Taky bych to viděl spíš v těch parametrech VPI a VCI, tj. v síti Telecomu hodnoty 8 a 48. Annex A je ADSL over POTS (tedy přes klasickou linku), annex B je ADSL over ISDN. Liší se ve využití zbylého nadhovorového pásma. Provoz ISDN potřebuje širší pásmo než provoz POTS. Modem annex B (ISDN) zabírá pro přenos ADSL užší pásmo než modem annex A (POTS). Annex B se tak dá použít "univerzálně" na obou typech linek (a taky se tak děje). Naopak modem annex na lince ISDN použít nejde, protože pásma by kolidovala. Kromě toho, Českej Telecom používá pro ISDN i pro obyčejné linky jen ISDN-DSLAMy (annex B), a annex A vůbec nepoužívá, aby to měl sjednocený. Takže: pokud máš modem annex B, půjde ti to na ČTc kdekoliv, pokud annex A, půjde ti to jen na klasický lince, pokud vůbec.

Anonym (28.4.2005 08:06:02)

Takže problém Annex A Annex B se tím řeší protože kdyby jeden z modemů byl jen Anex A tak by ho Telecom ani neprodával a právě ten co nefunguje je zakoupen u Telecomu teprv nedávno. Takž myslím že tady problém nebude. To VPI a VCI pro jistotu zkontroluju ale jinou hodnotu než 8 a 48 jsem pokud vím nikdy nezadával, u Telenoru a Telecomu je to stejné. Dneska jsem napsal dotaz na Telecom tak jsem zvědav co odpovědí.

Anonym (28.4.2005 08:17:23)

Je to velice jednoduché:dříve se prodávali modemy annex A i annex B podle linky.Nyní se prodávají (pro linky zřízené po 15.9.2003) jen modemy annex B.Ten nový modem koupený v Telepointu bude určitě annex B,ale tan linka a starý modem bude annex A.Typ annexu se dá zjistit v modemu takto: telnet 10.0.0.138 menu adsl info Je to napsané jako druhý řádek ve výpisu "operation mode".

Anonym (27.4.2005 11:11:35)

Máte adsl zřízené na normě annex A a nový modem je pro annex B.Proto to nefunguje.

Anonym (27.4.2005 16:56:22)

Díky za vaše odpovědi. V těch annexech se abych pravdu řekl vůbec nevyznám, vím jen že jsou to dvě různé normy. To první připojení kde jede jen jeden modem a ten druhý ne, je od Nextry ale přes Český Telecom, je to ADSL zapojené ještě v době kdy neexistovaly datové limity. To druhé připojení kde jdou oba modemy bez problému je od Nextry přes Telenor Networks a je zapojené ještě ani ne měsíc. V konfiguraci modemu chyba není - to jsem si taky myslel. Nepomohlo ani resetování, uvádění do továrního nastavení a pod. - na lince od Telenoru se chytne vždycky a když ho zapojím na té druhé lince tak nejede. Nastavení si pamatuje dobře. Co se dá udělat pro to aby se ten annex u providera změnil? Asi nic?

Petr (27.4.2005 17:29:50)

Na různé normy bych nesázel. To by na jedné lince fungoval jen první modem a na druhé jen ten druhý.