Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > PPPoA a BRIDGE - please help

PPPoA a BRIDGE - please help

BoD (3.5.2005 10:24:28)

Narazil jsem na problém s modemem ZYXEL 650H, že není možné při PPPoA nastavit bridge. Je to pro mě takhle nezbytné, tak hledám jakékoli řešení, např. jiný modem. Máte někdo pozitivní zkušenost, tj že máte nějaký ADSLmodem nastaveny na PPPoA, a funguje vám tak, že lokální počítač (nebo router) má veřejnou adresu (tj tu internetovou, nikoli přeloženou na 192.168.x.x nebo 10.0.x.x apod. )?

Anonym (3.5.2005 10:30:15)

Na PPPoA Brigde mod nemuzes nastavit. Jedine s PPPoE. Telecom by mel prejit na PPPoE, tak uvidime.

bzuk (16.9.2008 17:37:23)

Řeším teď stejný problém na modemu d-link 584T. Rozchodil jste to někdo? Na Xavi 8122r mi to s tím ZIPB šlo ale u d-link ho nemůžu najít :-(

x (16.9.2008 18:27:29)

bzuku bzuku myslíš že tři roky starý téma ještě něgdo sleduje?

bzuk (16.9.2008 20:12:02)

jsem ho chtěl aktualizovat když mám ten samý problém :-/

Anonym (3.5.2005 11:30:58)

Nastavit to jde,používá se na to DHCP relay,což způsobí,že modem přepošle získanou adresu dále za sebe.Dále je třeba na modemu nastavit ZIPB nebo default server,což PC kam je směrován veškerý provoz.To to mám vyzkoušené na Cellpipe 22 a Asus 6310.

Zajda (6.5.2005 12:36:09)

DHCP relaying je o něčem jiném. Je to pouhé přeposílání DHCP framů mezi jednotlivými segmenty sítě mezilehlým prvkem(většinou routerem).Je to z toho důvodu že DHCP funguje na principu broadcastu a nikoli multicastu a tak na dhcp request je odpově Vy máte zřejmě na mysli předání veřejné ip adresy pomocí DHCP počítači. To ale nestačí. Je nutné aby modem pakety neroutoval ale pouze buď ,,převáděl" nebo aby sestavení spojení bylo v režii počítače a nikoliv modemu. Převod paketů se týká bridge módu který se používá u PPPoE a half-bridge módu který se používa u PPPoA. Half-bridge mod je buď transparentní a chová se jako bridge mód a nebo je realizován přes vytváření dalšího spojení modem - počítač. Pro více informací vložte minci...

Anonym (6.5.2005 12:39:40)

Fix:Line 2-3 Je to z toho důvodu že DHCP funguje na principu broadcastu a nikoli multicastu a tak dhcp requesty se šíří jen v rámci jednoho segmentu sítě.

Petr (5.5.2005 10:07:18)

Já mám modem D-link 360T a tam tohle funguje (i když je to divné a chenápu to). Modem má režim PPPoA, za ním připojenému routeru by měl asi dávat adresu z vnitřního rozsahu, ale cca po 1 minutě mu začne předávat vnější IP adresu a už to drží.

Karel (5.5.2005 15:49:48)

Já mám taky D-link 360T ale rozchodit se mi ho nepovedlo. Nedokáže vůbec navázat spojení. Otestoval jsem snad všechny kombinace nastavení a nic. Ledka DSL stále jen v pravidelných intervalech bliká. Linka je od Volnýho a je funkční (otestováno s jiným modemem). Nemoh bys poslat tvoje nastavení modemu.

Petr (8.5.2005 11:34:25)

Já tam prakticky nic nenastavoval. Je to normálně v režimu PPPoA, zapnutý DNS, který přiděluje adresy z rozsahu 192.168.1.10 - 254, primární dns 192.168.1.1, lease time 60 s; v management IP je 192.168.1.1 a netmask 255.255.255.0; na záložce connection je nastaveno PPPoA, klasický parametry, dole je zaškrtnuto set route, dál nic. K tomu je připojenej router Asus, který má nastavení získávání IP automaticky z wan portu. Jestli jsem to dobře pochopil, když se to všechno zapne, d-link přidělí routeru adresu z toho nastavenýho vnitřního rozsahu, po 60 s tam ale začne posílat tu vnější adresu a na routeru je IP adresa veřejná (u mě pevná), automaticky se nastavili i IP gateway a DNS serveru. Jak ale říkám, i já jsem se z toho PPPoA zhrozil, protože mě do připojení všichni tvrdili, že to bude připojení PPPoE (kde bych jen nastavil bridge). Když jsem se s tím používáním pevné už rozloučil a nastavil to tak, jako bez pevné, tak se tam ta pevná nakonec nějak protlačila sama.

Anonym (17.9.2008 07:14:19)

A co si pozadat o zmenu na PPPoE?

domek (7.5.2005 01:41:38)

Mám ASUS6310EV a ten to tak má v default nastavení (režim router+bridge, PPPoA). Sám je na adrese od poskytovatele ADSL a do LAN za ním dává adresy DHCP 10.0.0.x. Všechno tam ale jde nastavit i manuálně a bude také záležet na OS v PC, co umožní. Já ho mám přes HUB na LAN se třemi PC s Linuxem od SuSE. Jejich adresaci jsem nastavil manuálně na nich i v modemu a na internet tak chodí každý z PC nezávisle, schovaný za NAT a FW modemu a mezi sebou mohou komunikovat na několika úrovních. Od sdílení souborů, po sdílení plochy. Již se nedodává, ale jeho následníka TI4631 nabízí na www.joyce.cz.

Anonym (9.5.2005 12:10:36)

Obavam se ze ty Zyxely to neumi, resp. vyrobce se na to vyprdnul a udelal to jen pro PPPoE. Nechapu proc. Asi se jim to nevyplati.

Anonym (11.5.2005 08:21:27)

Ne nevyplati. V zahranici uz se to hodne malo pouziva. Navic Zyxel jako prvni PPPoE implementoval takze si to snazi drzet.

Anonym (11.5.2005 08:27:17)

Nechapu proc, vzdyt uz maji 90% hotovo. Staci jen vzit cast kodu z PPPoE co se stara o ten bridging a upravit ho tak aby fungoval pod PPPoA. Je skoda, ze do tech ZYxelu neni nejaky open source OS misto toho jejich ZynOS. To by pak byla sance, ze se najde nekdo kdo by to umel udelat. Vyrobce jak se zda na to s..e.

Anonym (17.9.2008 07:13:20)

asi proto ze se PPPoA jiz prakticky nepouziva