Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Verejna IP na ST 501

Verejna IP na ST 501

Assis (9.5.2005 13:27:58)

Zdravim, neporadil by mi nekdo jak nastavit modem Alcatel Speed Touch 510i abych se dostal prez nej pomoci vzdalene plochy na svoje PC.Mam verejnou IP adresu.Jestli to tu uz bylo tak se omlouvam ja to nenasel.

Assis (9.5.2005 17:43:22)

Tak jsem prece jen nasel par stripku... Presmerovani pomoci NAPT tabulky, kam bych vypnil pridelenou pevnou IP na vstupu ADSL, IP na ethernetovem rozhrani a komunikacni port....ale moc tomu nerozumim. Nedelal to nekdo?

Anonym (9.5.2005 21:07:21)

Je to jednoduchý.Na webu modemu si zobraz NAPT a vyplň to takto: outside ip: 0.0.0.0 outside port: port na který se chceš zvenku připojit inside ip: adresa compu inside port: port aplikace ke které se chceš připojit protocol: tcp nebo udp dle typu protokolu nebo do default server vyplň ip adresu compu a veškerý provoz zvnějšku bude přesměrovaný na PC Malá poznámka:pokud do outside ip vyplníš tvojí veřejnou ip,tak ti to bude fungovat do prvního restartu modemu,je třeba vyplnit 0.0.0.0 i když to zní nelogicky.Ta veřejná je totiž dynamicky přidělovaná a tento zápis znamená jakoukoliv adresu právě přidělenou.

Assis (9.5.2005 22:38:19)

Diky moc,ale nerozumim tomu ze moje pevna IP bude dynamicky generovana....zaco teda platim 99Kc mesicne, moje predstava byla takova ze dostanu verejnou IP,ale ne dynamicky generovanou, takovou, ktera bude stale stejna at se pripojim ci odpojim....je to fakt nelogicky:)

Nargon (9.5.2005 23:01:58)

IP mas dynamicky pridelovanou, ale je ti pridelena pokazde stejna. Ale v dobe kdy modem je z nejakeho duvodu odpojen, tak nemas IP zadnou a jak se pripoji, tak je mu nejaka pridelena (v tvem pripade stale stejna). Ale z toho principu prideleni IP je to dynamicka. Pokud by byla ta ip nekde v modemu natvrdo zadana, tak se jedna teprve o statickou.

Assis (10.5.2005 09:43:04)

Dobre uz to chapu....diky Dnes vyzkousim nastavit tu NAT tabulku....