Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Jak nastavit Active ve Strongu

Jak nastavit Active ve Strongu

Bery02 (24.5.2005 14:57:45)

zdar,mám adsl od Eurotelu, modem tuším Siemens. Jak mám nastavit ve strongu, abych mohl být active. Když to ve strongu nastavím, nejde mi vůbec stahovat. Musím být nastavený na pasive. Přitom jsem někde četl, že možnost být active u mě existuje. Poradí někdo? Hledal jsem to tu v diskuzi, ale nenašel jsem tu nic o tom mém modemu. Díky za hodnotné odpovědi :)

Anonym (25.5.2005 11:40:31)

Pokud vím je to USB modem, Ip dostane komp, stačí zapnout active a chodí to. Pokud máš firewall - povol komunikaci pro strong.

Panther (25.5.2005 12:24:24)

Mam ten samy modem, nic extra nastavovat nemusis, v DC v nastaveni akorat zapnes active aa nastavis IP nebo je tal i tlacitko ktere IP zjisti samo.Pak jenom povolit DC ve firewallu nebo ho vypnout.Pokud ti tento navod nestaci koukni na www.prolamy.com , jestli ti ani to nepomuze tka uz asi nic :-)

Anonym (26.5.2005 10:10:25)

a žádný port nastavovat nemusím? Stačí jen ta ip adresa? Mně to totiž nestahuje, jen stahují ostatní ode mě, což mě pochopitelně mrzí :)

Nargon (26.5.2005 10:16:09)

Port neni nutne nastavovat, kdyz zapnes activ mod tak staci zadat verejnou IP. A mozna ani to ne, protoze ji bude mit primo PC, a tu si strong bez problemu prevezme. A porty pokud nejsou zadane, tak si otevre nejake nahodne. Pokud ti activ mod nejde, a mas opravdu USB modem, tak povypinej vsechny firewally, a zkuz to. To musi fungovat. Pokud to pojede, tak si zas zapni firewally a povol v nich porty, ktere rucne do strongu zadas. (dej tam treba 415)

Anonym (26.5.2005 10:37:09)

oki, díky moc za odpovědi, zkusím to. Nejsem sice teď doma, ale vím, že mám puštěný kerio firewall, tak to možná bude tím. V nastavení strongu asi nemám zaškrtávat "vyhledávat jako pasive", že? :)

Nargon (26.5.2005 12:27:54)

No to by opravdu byt zaskrtle nemelo. Kdyz se to zaskrtne tak to hleda jen u activ uzivatelu, ikdyz ty jses take aktiv. K tem firewallum kerio je vetsinou bez problemu, protoze se zepta, jestli chcete povolit nebo zakazat ten program. Ale jestli mas Win XP tak vypni firewall v nich. Ten dela nejvetsi problemy.

Anonym (26.5.2005 13:14:31)

Lama je holt lama, ať radíte stejně to nepochopí...

Nargon (26.5.2005 19:19:53)

Kdyz to neni hlupak, tak to po par dnech pochopi.

Anonym (28.5.2005 23:21:46)

On se ptal slušně na radu, tak když mu nechceš poradit, jen ze sebe dělat chytrýho, tak si ty svoje "chytrosti" zkušenýho (pochybuju) nech pro sebe.

Anonym (29.5.2005 13:37:46)

děkuji vám všem za radu. Problém byl ve firewallu, budiž to poučením pro ostatní :) Pro "anonyma", který mi označil jako lamu mám jen jedno. Každý umíme něco jiného. Setkalo se zde cca 10 lidí, kteří se snažili pomoci a jeden blbec - ty. Proto jsme žádal pouze hodnotné odpovědi a ne tvoje žvásty. Na ty nejsem opravdu zvědavý. Nemyslím, že bych byl v počítačích lama, jen se řídím pravidlem, raději se blbě zeptej a něčemu se přiuč než dělat ze sebe machra a nic nevědět. Tak už jsem se snad vyjádřil. Díky všem, zdarec