Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Nextra over Telenor > pevná veřejná IP > nastavení modemů

Nextra over Telenor > pevná veřejná IP > nastavení modemů

y2k (26.5.2005 19:13:13)

Ahoj, mám jeden dotaz, na uživatele Nextry over Telenor. Všichni máme pevnou veřejnou IP. Jak máte nastaveny WANy na svých modemech ??? Máte napevno nastavenu svoji přidělenou IP a nebo získáváte svoji pevnou veřejnou IP ze serveru DHCP tak jako já ??? Stává se mi, že obnova IP (samozřejmě na tu samou) trvá někdy i 15 minut (nechápu proč). V tu chvíli je samozřejmě veškerá konektivita TCP/IP zcela down. Domnívám se, že v případě nastavení IP natvrdo se toto vyřeší, ale nevím, co na toto DHCPko protihráče při dlouhodobějším provozu. Jinak obnova IP je sice velmi zřídka, ale i přes to mě to krká, proto se táži, zda má někdo nastavenu IP natvrdo a zda mu to funguje non-stop spojení zcela bez restartu bez problémů. Předem dík za věcné odpovědi.

Hooonza (27.5.2005 11:17:32)

V návodu pro zprovoznění připojení je napsáno, že máš nastavit získání z DHCP. Takže to tak nech.

y2k (27.5.2005 20:32:31)

Přečti si pls. ještě jednou otázku a pak se teprve hloupě vměšuj ! Vím, co je v návodu, ale ptám se na jinou věc, joudo !

Honza (28.5.2005 23:17:34)

No vzhledem k tomu, ze DHCP pro ziskani verejne IP pouzivaji defaultne vsichni a nikdo nereportoval problem, ze by se mu stavalo, ze je na 10-15 min odpojeny, zacal bych hledat problem u sebe, nejlepe resetovanim modemu do tovarniho nastaveni. Dale neni nahodou zivotnost prirazene IP v radu tydnu? H.

y2k (29.5.2005 02:38:45)

ad 1. samozřejmě jsem tímto začal, projistotu i dvakrát. Hardware - ZyXEL Prestige 662 HW-63 , zde bych asi problém nehledal. 2x resety ani četné restarty problém nevyřešily. ad 2. ano, je tomu tak, za dva měsíce se obnovila třikrát. Ale stejně, doba trvání byla od 2 minut do 15 minut, toto má trvat do maximálního času 5 sec .........

Anonym (29.5.2005 13:22:16)

no, ja mam na modemu IP nastaveny natvrdo a slape mi to v pohode. Dokonce bych rekl, ze jsem to nastaveni nekde vycetl z materialu u modemu (ten modem mam samozrejme od Nextry) tak nevim. Kazdopadne mi to v pohode bezi a zadny vypadky neregistruju, modem je pustenej non stop

Anonym (27.5.2005 23:56:47)

Bych rek ze nejlepsi asi bude to vyzkouset ne ? :)

y2k (28.5.2005 11:03:13)

Plně s Tebou souhlasím, ale vzhledem k využití svojí přípojky, prostě potřebuji neustálý provoz bez výpadků. A jelikož jsem doma velmi zřídka a nepravidelně, tak případný výpadek nemohu řešit promptně. Proto se zatím této varianty střežím. Ale dík za první smysluplnou reakci.