Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Zamrzani listy po vytoceni pripojeni

Zamrzani listy po vytoceni pripojeni

ADOS (2.6.2005 12:14:10)

Zdravim, mam IE Hit 256/64 od Telecomu, modem SAGEM 840 USB a WINXP.. Stabilita spojeni je celkem slusna, ale casto se mi stane, ze po pripojeni trva az 10s, nez se Internet "rozjede" a co je horsi, obcas mi po pripojeni zamrzne cela spodni lista tj. neni pristupna nabidka Start ani ikonky (spustene programy) v trayi a modem porad sviti, jakoby tahal neustale nejaka data obema smery - mate nekdo podobny problem? Zkousel jsem preinstalovat Win i ovladace k modemu, ale nic nepomaha...

Nargon (2.6.2005 12:27:26)

s tim zamrzanim woken asi jedina rada: eth modem a melo by to byt ok. A k tem 10s, no je to celkem normalni, nejses sam. Modem se pripoji celkem ihned. Ale tato prodleva je zpusobena softwarem. Moc jsem to nezkousel, tech par s me zas tolik nevadi. Ale odhaduji ze to nejede protoze tvuj PC nema jeste adresu DNS serveru nebo ses jeste nestihl "prihlasit" u tveho providera k pristupu na internet. Nebo nejaka takova kokotina.

ADOS (2.6.2005 13:57:09)

Jasne, to jsem slysel uz z vice stran (o tom ETH modemu).. USB taky zrovna moc nakloneny nejsem, ale nemel jsem moc na vyber. Muzes mi teda nejaky dobry za rozumnou cenu poradit? ... Jinak ta prodleva mi az zas tak zily netrha, ale je zajimave, ze treba u znameho se stejnou sluzbou, ale modemem WELL (o kterem mi v Telecomu rekli, ze ho stahli z prodeje kvuli spatnym zkusenostem uzivatelu) jede vsechno naprosto OK a pripojeni je "ready" za 5s.

Nargon (2.6.2005 14:27:29)

Hm, modemy jsem primo nejak netestoval a nezajimal se o ne, ale co jsem par lidem pomahal konfigurovat modem tak bych doporucil treba takovy Zyxel Prestige 650R-33 cena je kolem 1800 s dani.

dalsi z IOL (2.6.2005 14:30:44)

Asi zasvecenej clovek, co vi ze se WELL stahnul, ale uz nevi proc presneji :) S timhle to opravdu nemelo nic spolecneho. Takovy laicky dotaz, a nesnazi se ti po pripojeni napr. WMP stahnout kodeky, Windows update kouknout zda nejsou novy aktualizase pro OS a antivir a pripadne fw ... nekouka po aktualizacich...? Ale jak rikam, sem laik :)

Nargon (2.6.2005 15:42:20)

Alespon u mne to jinym sw co by chtel neco tahat z netu neni. DUmetr, kerio, oboje hlasi minimalni (temer 0) prenos dat. Opravdu pc nejakou dobu po pripojeni trva nez muze vyuzivat PC. U mne je to asi takova doba, kdy win nahlasi pripojeno a vedle hodin jak vyskoci ikonka ze bylo pripojen a nad ni bublina, tak az kdyz bublina sama zmizi je mozne net vyuzivat.

Anonym (2.6.2005 17:50:39)

Je to tím,že chvíli trvá než se po připojení proroutuje cesta celou sítí.Každý routovací protokol má určité timeouty a chvíli trvá než si jednotlivé routry na cestě k ISP obnoví routovací tabulky,to je těch několik sekund.

Anonym (2.6.2005 18:30:43)

Pokud vim tak v routovacich tabulkach jsou uvedeny cilovy site a ne jednotlivy hosti. Tohle by bylo mozna kdyby nakymu ISP xcipnulo pripojeni.

MeTo (2.6.2005 16:02:03)

Ja ten WELL mam a bezi bez sebemensiho problemu....

Dzerza (2.6.2005 22:34:42)

Do usbmodemu se musi nejprve uploadovat firmware. Zdravim linuxaky :)

Anonym (3.6.2005 07:57:17)

Jiste coz se ve windows asi nedela zejo? Zdravym linuxacky lamy