Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > dá se sdílet ADSL pomocí Wifi se sousedy?

dá se sdílet ADSL pomocí Wifi se sousedy?

johnnym (2.6.2005 20:04:28)

dá se sdílet ADSL pomocí Wifi se sousedy? jestli jo, co budu potřebovat (co k Wifi? )

Nargon (2.6.2005 22:41:11)

da, ale podle smlouvy k adsl by se nemelo preprodavat tretim osobam. A budete potrebovat urcite WiFi sitovky, a pak AP, pokud jsou sousede vzdaleni pres par zdi, tak nejspise i nejakou lepsi antenu nez ty dodavane k AP.

Sergey (3.6.2005 00:30:08)

Na druhou stranu. pokud by to bylo jen přez zdi a bylo to jen trochu možné, radši bych natáhl UTP-čko (je to levné a spolehlivé). Já bezdrátem sdílím se strýcem, který bydlí přez silnici cca 50m.

Anonym (3.6.2005 12:34:44)

Presne,kabel je kabel a pokud to je techticky realizovatelne tak bych se radsi do kabelu. Ja mam Alcatel ST 501 + linuxovej router na kterem bezi statsiky FTP a dalsi veci...

Anonym (4.6.2005 20:15:53)

Já to mám ve firmě roztažený přes switch po budove a pres wifinu do druhé LANky cca 500m daleko a no problem. Pres transparentni bridge na obou budovach.

Anonym (3.6.2005 08:06:54)

Smlouva neni k adsl ale ke sluzbe. SLuzbu poskytuje isp a toho bych se optal jestli je to mozny.

ddddx (3.6.2005 13:44:45)

Prošel jsem všeobecné podmínky různých poskytovatelů ADSL. Např Nextra tam o třetí osobě píše jednoznačně , ostatní to maji každý jinak./ Nextra to má pod pokutou tři měsíční paušály/ Pokud sousedi budou držet hubu a krok, tak na to asi těžko přijdou. Ty si na to můžeš doma připojit několik počítačů. Nevím jak by se dalo poznat, jestli jsou počítače doma nebo jinde. Já se taky hodlám se sousedem podělit. Vybral jsem ADSL modem od Microcom za 2500 s dph s integrovaným wifi a 4 ethernet porty. K tomu USB WIFI adapter za 750. Ten je možné dát přes prodlužovák na vhodné místo se signálem, popř ještě vrazit do plechovky a tím docílit směrovost. Jen doufám, že to zvládnu. Doposud jedu přes GPRS.

Peterer (4.6.2005 20:37:11)

Vy přece budete sdílet síť !!!! Kdo Vám dokaže co po síti sdílíte.

zase já (6.6.2005 16:51:13)

Jen pro zajímavost, prošel jsem všeobec. podmínky telecomu. Nesmíš poskytovat třetím osobám heslo a uživ. jméno u jejich připojení. Ty budeš ale poskytovat pouze heslo do vlastní sítě a tím by to mělo být OK.