Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > telefonní vedení

telefonní vedení

Jirka (13.6.2005 09:14:46)

Chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti se zřízením ADSL, když telefonní kabel je veden kabelem vzduchem. Nejsou se zřízením nějaké problémy??

Anonym (13.6.2005 09:33:09)

Na rovinu řeknu že můžou být. Todle vedení vzduchem jsem viděl několikrát spojovaný tak, že se zkroutili dva dráty dohromady a omotalo se to izolačkou. Nebo taky eště lepší čokoládou;). Z toho pak vyplývá že tam jsou rušení, impedance a pokud je tam drátů víc tak přeslechy. Takový vedení je taky jako dobrá anténa takže to chytá kdejaký středovlný rádio,slunce či rádiově aktivní kosmická tělesa;) Sečteno a podtrženo seš na tom hůř než undergroundi a pravděpodobnost že ti to zamítnou je u nadzemáku vysoká. Pokud seš ale blízko ústředny tak to snad povolí. Jako taky záleží kdy to měří. Ono třeba za dobrýho počasí bez větru a deště si naměří něco a linka jakoby splní. A pak třeba za deště a větru bude kvalita linky tak špatná(čekuláda prokládaná há dvě o) že ti to zamítnou.

Anonym (14.6.2005 11:39:49)

Hmm, tak to bych byl podle tveho tvrzeni v riti.Cast(asi 300m) vedeni jde u me totiz vzduchem, od ustredny jsem 2,5Km a presto mi to beha stabilne na 850Kbps :-))

Anonym (14.6.2005 12:43:25)

on nříká, ře to nejde, pouze že tomůže být rizkový faktor

David (14.6.2005 17:14:20)

Asi tak... Lepší než napsat "hele chlape buď v pohodě, pojede ti to, mám kámoše a tomu to jede taky, rizika nejsou!"...

Panther (14.6.2005 18:26:33)

No stejne mu je naprd, kdyz mu reknem ,ze to ma riziko nebo ne :-) Hlavni je ,co na to rekne telecom, bud to zridi nebo ne...

martin (9.7.2005 09:05:00)

V byte mame v krabici ve vzdi takove "omotavane" spojeni. Z venku jdou do krabice AYKY 2.5 (stejne jako na 220V) a z krabice jde tenka medena dvojlinka vedena na povrchu zdi do druhe krabice s telefonni zasuvkou. Medene draty jsou namotane na ty hlinikove a cele je to omotane izolackou. Ten AYKY vede do krabice na chodbe pred bytem a v ni jsou klasicky sroubovaci cverecek jako na 220V, ze ktereho se draty nekam do prizemi. Jen nechapu proc se v tom cverecku spojuji trojice dratu - ze by podvojka ?

Zajda (10.7.2005 10:41:03)

Hmm, hlinikove na medene. Gratuluji mate termoclanek amaterske vyroby. Silna oxidace velmi pravdepodobna.

Michal (10.7.2005 14:49:15)

Pokud je vedení vedeno samonosem, tak bych v tom neviděl nějakej problém. Samozřejmě za normalních okolnostích, kdy to dělali odborníci a né ty co mají ruce a nohy! Samonos se určitě nespojuje zkroucením (nebo-li na zátorku),spojení na zátorku má svoje normy a konce zkrutu se pájí a spojovali se tak dřív kabely TCKQ ! Samonos se spojuje buď SCOTCHLOKEM do spojky HSU, nebo dneska sou různé nadzemní spojky na stožáry ! Dodržení IMPEDANCE, útlumu a přeslechů by mělo bejt samozřejmostí. Jinak souhlasím s tím, to co sem viděl nad tym zůstavá rozum stát. Uvidíš co ti řekne telecom.

Anonym (11.7.2005 00:29:29)

Někdy by nebylo od věci vzít si lepší digikompakt se zoomem a vyfotit jakých zvěrstev jsou telecomí drátaři schopní. Dneska jsem šel z chajdy do města ke kámošovi a takový blevko bych přál vidět. Někde ty dráty byly úplně napnutý, nějaký motanice uprostřed, čekulády a kabel po sloupku přichycenej rezavýma hřebíkama. Dráty tak tenký že bych na to nedal ani zvonek natož telefon. Nebo u nás v baráku je taková bakelitová grabice a na ní je to všechno nakroucený. Ty dráty jsou už notně zašlý. No a u kámoše to samý. Dráty k barákům jsou ok a končí to takovym pěknym plastovym rozvaděčem, ale ty sloupy kudy tam vedou všechny ty linky to je každej spoj unikát. To tam snad spojovali i žvejkou nebo co. Jeden drát je skoro dole a přímo láká k napíchnutí(nikdo nic neprokáže) a jiný dráty drží na těch ostatních. To je horší jak v rusku.

Anonym (10.7.2005 17:50:15)

S vedením vzduchem problémy nebývají. Já bych spíše viděl problém ve vedení telekomu. :-)

Anonym (10.7.2005 20:58:05)

Vazena pani, vazeny pane, dekujeme za Vas zajem o sluzbu Internet Expres Impuls se zavazkem. Velmi litujeme, ale pozadovanou sluzbu neni mozno na Vasem telefonnim cisle zridit. Technicke setreni bohuzel prokazalo, ze kabely spojujici Vasi telefonni linku s ustrednou (pristupova sit) nemaji dostatecnou kvalitu pro poskytnuti sluzby Internet Expres Impuls se zavazkem.

Nargon (10.7.2005 22:39:13)

Tak tohle znamena ze ti to nezridej.