Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Modem ADSL s integravaným WIFI ruší televizi-je nějaké řešení?

Modem ADSL s integravaným WIFI ruší televizi-je nějaké řešení?

ddddx (18.6.2005 22:24:19)

Ruší mi to 2 TV kanál /C. Budej. Kleť/. Při odpojení telefonní linky rušení přestane. Zkoušel jsem měnit polohu wifi anteny, různé anteny wifi, adsl linku jsem zkusil prohnat přes trafo /galvanické oddělení od ústředny/ a výsledek je stále stejný. Kde se tam ta frekvence stejná s TV bere? Podobný problém má několik dalších nešťastníků - z jiného fora. Nikdo nedokázal poradit.

Sergey (19.6.2005 00:11:40)

Pokud stačí odpojit linku, neměla by to dělat WiFi část, ta by měla fungovat i bez připojené linky.

JOE (19.6.2005 10:49:02)

Souhlasím se Sergeyem,jestliže rušení zmizí po odpojení linky, asi to způsobují nosné frekvence kterými je modem sesynchronizovaný s DSLAMem.Rušení buď vyzařuje přímo z modemu,nebo se může přenášet po elektrické síti, anebo je také vyzařováno telefoním kabelem, který je většinou v bytě veden určitou vzdálenost.Zkusil bych modem odstínit (zkusmo třeba alobalem), síťový adaptér dát přes nějaký filtr (UPS,přepěťová ochrana,specielní filtry),telefonní kabel na jedné straně uzemnit (pokud není kroucený stíněný, tak jej zkusit za tento vyměnit).Taky by stálo za pokus zkusit jinej modem, nebo použít oddělené řešení, tedy zvlášť modem a zvlášť Wifi router. Jedna z možností je taky nedívat se na televizi, stejně tam nic nedávaj :-)) P.S. Na jaké frekvenci vysílá onen postiženej kanál??

ddddx (19.6.2005 12:57:36)

Ten postiženej kanal vysílá na 59,250 Mhz. Podobný problem má někdo v Osravě o jeden tv kanál níž. Jen nevím, jestli je vázaný taky na adsl. Ještě upřesnění - běhal jsem z modemem na půdě s antenou integrovanou i jinou připojenou přes kabel /dělaný quad/, adsl linka trvale připojená. V té době jsem nevěděl , že je to vázaný na adsl. Rušení tam bylo pořád. Pak jsem to přendal o dvě patra níž a doufal, že když telefon. linka nebude v blízkosti anten, bude vyhráno. Antenu jsem natáh 12 m koaxiálem a je zase zle. Jen malý rozdíl - z integrovaný antény to rušení do anten nedoleze. Takže 1. koax připojen, adsl ne - nerusi. 2.adsl připojeno, koax ne - neruší 3. adsl i koax připojen - ruší. To uzemnění telef. linky asi nepomůže , pokusem s oddělovacím trafem bych to zdůvodnil /potenciál země byl oddělen, adsl bylo funkční/. Zkusím ještě použít napájení rovnou z akumulátoru.

ddddx (19.6.2005 13:43:01)

Zkouška akumulátoru místo zdroje taky neuspěla. Rušíme dál.

JOE (20.6.2005 22:20:32)

Hmm, tak to vypadá že se nosné frekvence ADSL (resp. jejich násobky) přenesou do antény (v malém výkonu) a vyzařují do okolí. Tedy bych si tipnul buď na poškozený nebo nekvalitně vyrobený (třeba i špatně navržený) modem. Asi by bylo dobré zkusit to oddělěné(modem+WiFi router) řešení, nebo modem jiného výrobce, aby se to potvrdilo či vyvrátilo.

Skiler (20.6.2005 10:51:44)

mno já mám taky problém podobného rázu, nebudete mi věřit, ale když přijde matka, a začne na mě řvat, tak mi vypadne DSL, a to když sem měl ASUS AAM6310EV tak i teď když mám SpeedTouch 510i. Prostě vypadne linka a hotovo, a zdůraznuji že to není vtip. Když řvu já tak se nic neděje, ale prostě matka to vždycky vyhodí. Nepociťuje někdo podobné problémy?

Anonym (20.6.2005 17:33:41)

ty vole to uz je parapsychologie :))) ......sleduj mamku kdyz se diva na TV zda prepina kanaly dalkacem... pokud ne, zacel bych se bat :]

TomM (20.6.2005 17:58:13)

ty si magor, já to myslím vážně, asi má hlas o nějaké frekvenci, která to může rušit

TomM (20.6.2005 17:59:05)

ten skiler nahoře sem byl já :(

Sergey (20.6.2005 20:50:31)

To je normalka, mam stejny problem, ale nedela to mama ale pes. Jak je v TV nejaky zvire, zacne tak strasne stekat a tim padem rusit, ze z puvodniho zvuku taky nic neslysim. A dela to na vsech kanalech :-D

TomTom (20.6.2005 11:17:57)

Myslim ze na vine sou ty levny TV anteny (hlavne tamty polsky)... Kamaradovi rusilo WiFi v praze novu, koupil si kvalitnejsi tv antenu a uz mu to jede krasne bez ruseni

ddddx (20.6.2005 17:07:28)

Ještě doplnění,- v modemu jde wifi vypnout a to rušení pokračuje dál. Myslím, že příčina je na straně telef. linky. Když si začne modem přes adsl "povídat" s ústřednou, tak vše co je spojené s modemem vyzařuje ty sprasky v podobě rušení. Zkusil jsem udělat na koaxialu k anteně zkrat a ruší pořád.

Anonym (21.6.2005 01:25:23)

1. Co má ta televize za tuner? 2. Jak je spojená s anténou-horolezecký lano?(resp. jaký polský rošt na gril to máš?) 3. Je tam nějaké topení? 4. Co máš na telefonní lince za devicy? Splitter,drát,bazmek rozdvojka? 5. Homologace na to vsjo?

ddddx (21.6.2005 21:15:40)

Tuner není problém, je to na všech TV v domě. Antena na každý program zvlášť, většinou kanálové. Topení, jaké máš na mysli - radiator vodní.

Anonym (23.6.2005 09:54:42)

Anténní zesík-topení

ddddx (21.6.2005 21:10:42)

Asi jsem to vyřešil, v současný době je to OK. Udělal jsem co nejkratší rozvody /telef. linky/ po baráku. Spliter je teď na vstupu vzdušného kabelu do domu a adtud to jde rovnou k počítači a na druhou stranu k telefonu a co nejdál od anten. Už není žádný souběh s TV rozvody /v mém případě kvalitní antenní systém - ne ty vzpomínaný polský síta a pod./ Pokud mohu udělat závěr, tak linka ADSL jednoznačně kolem sebe produkuje tenhle bordel. Druhý TV kanál je samo o sobě specialita. Už jsem viděl dost zařízení se spínaným zdrojem, který taky pěkně ruší /televize Watson, Grundig, sat přijímače/. Už aby tady bylo digitální vysílání! Ušetřilo by mě to několik dní běhání a zapojování. Všem za rady děkuju. Snad tahle diskuse pomůže i dalším podobně postiženým.

Panther (22.6.2005 18:00:49)

No digitalni vysilani je taky pekne ruseny,zvlastre kdyz je slabsi signal nebo mensi kvalita signalu(25. kanal rusi treba vrtacka, sekacka nebo me dokonce LCD monitor).

Anonym (27.6.2005 01:38:19)

Nekvalitni monitor LCD pod 8000Kč žejo? Moje EIZO to neděla a ADIna CRTčko taky ne. Zkus si porovnat slabsi signal analog a slabsi digital a povidej. Digital ma urcitou moznost korekce nez se zacnou obevovat ctverecky.

Panther (27.6.2005 22:47:11)

Zadny levny monitor to rozhodne nebyl, je celkem slusny, pravda uz skoro 2 roky stary(tehda stal 25000Kc) Sunty nekupuju :-)

Anonym (23.6.2005 09:57:22)

S DVB-T je to nahnutý to nemá ani cenu čekat. Už dávno ujel vlak. Neví ani jestli začátkem roku 2006. Já to řešil koupí receiveru a czechlink karty.

Panther (23.6.2005 13:38:46)

DVB-T nastesti uz asi 5 let jede(zatim tedy jako experimentalni vysilani), na czechlinku bohuzel neni Nova....

Anonym (24.6.2005 18:53:09)

No ze tam neni zNOVA to je fakt nestesti !!!!!

Anonym (27.6.2005 00:57:42)

5 let jede jo? A ze jsem si toho nevsiml. Ze by svet byla jen Praha, Brno,Holomooc? Malomestaci a vesnicani do nej!!!

Panther (27.6.2005 22:49:25)

Jestli neveris koukni na www.digitalnivysilani.cz, opravdu to jede uz 5 let(samozrejme jenom Praha a okoli,tedy dost velke okoli)........ BTW jsem taky z vesnice :-))))