Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Sdílení připojení ADSL USB modem

Sdílení připojení ADSL USB modem

Donk (26.6.2005 18:06:48)

Potřeboval bych poradit, jak v Win XP SP2 správně nastavit sdílení připojení přes USB modem. Na obou počítačích v síti (sit.karta) je firewall zatím vypnutý . Vždycky když nasdílím modem, tak se přenastaví adresa na 192.168.0.1 a pak zase nejde sit:( Poradíte mi někdo jak na to?

David (27.6.2005 00:10:30)

Na tohle "sdílení" se vyflákni, je to spíš na ozdobu a jsou s tím hlavně problémy... Když vezmu tak deset lidí ze svého blízkého okolí kteří se o to pokoušeli, tak opravdu plně funkčně nasdílet se to podařilo tak ve třech případech... Stáhni si třeba Proxy+ z www.proxyplus.cz a nasdílej to přes to... Deset minut nastavování a už jedu tři měsíce v klidu... Před tím pořád problémy s padáním ICQ na druhém PC apod...

Anonym (27.6.2005 07:51:24)

Az na to ze Proxy+ neni na pripojeni k internetu ale proxy na web a ftp.

David (27.6.2005 12:39:16)

Hmm, a co konkrétně tím nedokážeš nasdílet? Já mám z druhého PC zprovozněny všechny běžně používané služby....

David (27.6.2005 12:46:01)

Ještě dodatek... Ano, beru že možná na něco speciálnějšího Proxy+ nestačí, ale trvám na tom, že pro běžného uživatele (web, FTP, ICQ apod.) představuje sdílení pomocí Proxy+ daleko méně práce a problémů než "sdílení" ve windows... Mimochodem pane experte co se ani neumíte podepsat, tak poraďte sám?

PeterPan (28.6.2005 07:48:37)

Nejhorsi volba na sdileni. Ke vsemu ta trapna nutnost mit neustale zapnuty komp pres ktery jede sdileni. Hold kdo si chce uzivat problemu zacina tim spravnym smerem. :)

David (28.6.2005 10:14:26)

Aaa, další pan chytrej... Já se snažím poradit tak, aby to s tím sdílením šlo vyřešit s co nejmenšími dodatečnými náklady. BTW pokud si dotyčný uživatel nekoupí modem/router nebo nepostaví linux router, tak stejně bude muset vždycky ten PC kde bude modem mít zapnutý, ať tam má sdílení přes windows nebo proxy...

Donk (28.6.2005 13:17:29)

A poradí mi někdo nějaký kvalitní a cenově přijatelný router, nejlépe bez modemu. Potřebuju to na 2 max 3 PC, ale 2 by byly taky OK

Anonym (28.6.2005 13:25:50)

D-Link DI-604 stoji asi 900 Kc + DPH a jsou na nej dobre recenze. Umi jen PPPoE, nikoliv PPPoA! Ja mam dobrou zkusenost s Linksys BEFSX41 (taky jen PPPoE) - sdilime s nim WiFi a za 8 mesicu ani jeden restart!

Donk (27.6.2005 21:40:07)

Když nasdílím to připojení na internet, tak se vůbec nic neděje. Na druhém opočítači se pořád nemůžu připojit na Internet. Sít mi ted už funguje. Je třeba měnit nějaká nastavení, nebo stačí jen zatrhnout nabídky pro sdílení a pro navazování připojení ze zákložky Upřesnit??

David (28.6.2005 00:11:24)

Sorry, ale bavíme se teď o proxyně nebo o tom winsdílení? Jestli o proxyně tak vřele doporučuju manuál, tenhle prográmek se s ním dá opravdu za těch deset minut nakonfigurovat, pokud se člověk odhodlá ho číst... Ale podle "záložky upřesnit" vidím, že asi myslíte winsdílení, a s tím bohužel neporadím :(

MeTo (27.6.2005 22:21:50)

jj, i me to funguje s USB modemem a win sdilenim tak nejak podivne.... na druhem pc jde jen web, a icq2003b (nechapu proc jine ne) :) - ani ping na web z toho druhyho pc nejde, proste nic. Ale sitova komunikace mezi obema pc jede jak ma....

David (28.6.2005 00:13:22)

Hm, jak vidno, opravdu je to na nic, to sdílení pomocí windows :) Jinak s tím 2003b je to celkem normální, víc lidí mi říkalo, že tahle jediná vezre se jim povedla zprovoznit... Já na proxyplus používám třeba mirandu, nebo co mě napadne, pohoda... Že jede síťová komunikace po LAN s tím nemá co dělat, protože to je o nastavení lokální sítě...

Anonym (27.6.2005 18:58:08)

Já jsem to udělal tak, že na jeden comp jsem nainstaloval usb modem a internet a pak podle průvodce ve win jsem udělal síť a tam pořád klikáš dál a dál a to se tě ptá jestli chceš sdílet net a ty dáš jo a potom to běží v poho. Samozřejmě, že ten ke kterýmu je usb modem musí běžet abys mohl být na netu na tom druhým PC. Mám to tak půl roku v sítích su lama a běží to v poho. Jeden systém win Xp profesional SP 2 a druhej win 98.

Anonym (28.6.2005 09:34:56)

doporučuji utratit nějakých 1500-2000 Kč za ADSL modem/router/firewall/switch. Ušetříš si problémy se sdílením, ušetříš si problémy s padáním USB modemu, nemusí ti pořád běžet 1 PC...

David (28.6.2005 10:16:54)

Tak by to šlo taky řešit a taky jsem o tom přemýšlel, když jsem dumal, jak to nasdílím u sebe, ale záleží na situaci. Konkrétně u mě, vzhledem k tomu, že USB modem Alcatel Speedtouch USB ISDN jsem měl od kolegy skoro zadáčo (dostal z práce nový) a můj PC běží stejně většinu dne a vedlejší se připojí jen na pár hodin, se mi ta investice do modem/routeru nevyplatí... Ale jinak uznávám, že pokud člověku nejde o dodatečné náklady, tak je to asi to nejschůdnější :)

Anonym (28.6.2005 13:22:20)

Žádná proxy není třeba, nasdílej si internet pomocí funkce ve windows "Sdílet připojení k internetu". Pěknej návod najdeš tady http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php?t=11845. Já sám mám Windows XP+sagem a k tomu 2x W98. Komu to nefunguje, tak to neumí nastavit a jenom blbě kecá (třeba - nainstaluj si proxy a podobný hlouposti).

David (28.6.2005 13:45:59)

Tak tohohle se obvykle na inet forech zdržuju, reakce kterou vypustím do světa, ale... Ty jsi zřejmě neuvěřitelně namyšlenej blbeček! To že to funguje tobě a pár dalším expertům z pctuningu neznamená, že to sdílení je zcela bez problémů! A někomu to prostě nejde a nejde ani kdyby se posr...Ale to asi chytrák jako ty nepochopí, tak buď rád, že ti to funguje když jsi klikal jak říká návod a nešiř tady svoje "rozumy"...

MeTo (28.6.2005 13:54:33)

Nechci nic rikat, ale skutecne to neni tak jednoduche jak si to predstavujete.... vas navod jsem si precetl, a presne tak jsem to uz nekolikrat nastavoval, a porad to funguje tak, jak jsem o par prispevku nize psal.... Takze laskave si to "blbe kecani" nechte pro sebe :)

Buzz (28.6.2005 14:25:51)

A co ti přesně nejde? Napiš sem do fóra výpis nastavení sítě (zjistíš pomocí ipconfig /all), třeba ti chybí nastavit jenom nějaký parametr.

MeTo (28.6.2005 16:06:43)

Tohle uz nema cenu, ptal jsem se uz X lidi, a dokonce i tady na foru - odpoved vzdy byla logicka, tak jak to ma byt. Jenze ono si to "vybira", ze treba jednou za mesic to na druhym pc funguje vse, ale pak zas jen web a icq2003b. Uz me je to jedno, za par dni bude LAN modem/router. A skutecne nejsem sam komu to funguje podivne.

David (28.6.2005 16:09:48)

Jenže to těm pár šťastlivcům, kterým to v pohodě jede, prostě nevysvětlíš, máš recht... To je totéž, jako kdybych já tady dogmaticky vyřvával, že USB modemy jsou bez problémů, protože mě jede v pohodě :) Nech to bejt, lamičky z pctuningu jsou rády, že si to dokázaly naklikat správně a přejme jim to štěstí, že jim to funguje...