Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Plná funkčnost bude obnovena v nejbližších dnech. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > speedtouch 510 4port

speedtouch 510 4port

dega (29.6.2005 22:49:14)

mam lokalnu sieť 16ludi cez switch 24portový. Dá sa na modeme speedtouch510i 4port kontrolovať a zakazať pripojenie podla MAC adries / čierny pasažieri / a sledovať trafic jednotlivých počitačov kvôli fair policy. Prosim pomôžte. Ako ste to riešili vy ???? Alebo je na to daka hotová krabička????

Honza (30.6.2005 13:03:24)

Kontrolu dle MAC SpeedTouch nema. Nicmene lze to resit pomoci pevne pridelovanych IP adres a naslednym firewallovanim vsech NEPRIDELENYCH IP adres. Vim, neni to presne to co chces ale stacit by to melo. Pro traffic shaping to nelze pouzit vubec, na to by bylo asi nejlepsi nasadit za ten 24port switch vyrazene PC s linuxem a dvema sitovkami a fyzicky oddelit cast site pred linuxem a za linuxem (mezi linuxem a modemem). Pak by bylo idealni vyuzit bridge mod modemu a dostat na verejne rozhrani linuxu primo verejnou IP a vyhnout se tak dvojimu NATovani. Obecne lze rici, ze omezeni cernych pasazeru lze realizovat SpeedTouchem, na ostatni veci (a elegantneji i na cerne pasazery) je lepsi pouzit softwarovy NAT v podobe linuxu. H

dega (3.7.2005 13:13:55)

dakujem Honza , nemaš nejaku skusenosť z dakou hotovou krabičkou niečo čo je popisane tu na dsl servri. Ja tam mam pcIII 667 z IP COP linuxom ale je to take tažkopadne ak by bolo niečo čo sa ovlada cez web a daju sa tam vyriešit moje problemy este raz dakujem

Honza (6.7.2005 22:24:36)

Bohužel. Router s kontrolou MAC se jistě sehnat dá, ale SOHO router, který by dělal i traffic shaping jsem ještě neviděl. A myslím že ani neuvidím, pro SOHO prostě tohle není potřeba. Jestli nechceš linux, tak si tam dej Widle se softwarovým natem a shapingem. Nicméně Widle jako router jsou vyloženě nevhodné.