Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Well ASU-8000 pod Linux SuSE 9.3 ?

Well ASU-8000 pod Linux SuSE 9.3 ?

Addam (11.7.2005 21:32:50)

Muzete mi nekdo poradit, jak zprovoznit modem Well ASU-8000 pod Linux SuSE 9.3 ?? Za boha ten modem nemuzu nakonfigurovat, nic proste. Prosim poradte. Dik.

Dzerza (11.7.2005 22:26:08)

Vykasli se na suse, gentoo rulez :) Pod gentoo uplne bez problemu. Opatchovat kernel, pridat podporu ATM, vykuchat firmware s windowsackych ovladacu, pridat to do hotplugu, dat do rc coldplug, po coldplugu nahodit ppp s podporou pppoa... Jinak podrobne na http://accessrunner.sourceforge.net

Nargon (11.7.2005 23:05:40)

Hm, zajimavy :) a neni lepsi tam dat eth modem a na tom PC jen povolit prijem IP z DHCP

Anonym (11.7.2005 23:06:55)

no lepsi asi jo ale drazsi takhle muzu pripojit usb modem na linux kterej nasledne muze operovat jako router

Lepsi (12.7.2005 07:40:49)

Lepsi rozhodne ne! U ethernet modemu nelze smysluplne provadet qos.

Anonym (12.7.2005 09:13:07)

ale muzu mit ethernet modem v bridge modu cimz si rapidne zjednodusim naslednou instalaci v linuxu

Dzerza (12.7.2005 09:57:24)

Nevim, co ja na instalaci ASU-8000 pod linuxem tak sloziteho. Kdyz nejaka lama s linuxem neumi, tak at jde od toho.

Anonym (12.7.2005 10:44:43)

nic ja osobne provozuju pod gentoo sagema nicmene pro beznyho BFU je vyraz opatchovat kernel duvod k hruze :))

Anonym (12.7.2005 23:09:50)

Ja se teda nechci nejak vytahovat ale asi dva dny po instalaci coby BFU ,,desne free" distra jsem byl nucen prelozit kernel protoze ten distribucni v unstable byl tak neuveritelne starickej-zvukovka nesla, sitovky nesly a vůbec na intelu prkně to cípalo u sekundarniho kanalu kernel panic. Tak sem se nastval stáhnul po dialupu novej kernel a opatchoval. Nikdy predtim jsem to nedelal ale jelikoz vim na co tenkrat byla altavista tak vsechno jsem si nasel. No jo ale pak byly prehistoricky baliky a vubec clovek chtel pouzit aplikaci x ktera potrebovala knihovnu y a knihovna chtela mit cosi v kernelu prikompilovano. Nainstalil Red Hata. Prisel mi nakej divnej ty jejich wrappery(o5 jako BFU vsechno jsem si dohledal) a rpm no proste se mi otevirala kudla v kapse. Po prekladu a nainstalovani programu ze zdrojaku do systemu clovek uz v tom mnel docela binec. Naky ty jejich setupy k nicemu kdyz sel editovat konfigurak(opet jako BFU s pulrokem praxe s linuxem). Tak jsem se nastval a nainstaloval gentoo. Jako cetl jsem hruzostrasny pribehy zacatecniku jak se jim to nepodarilo nainstalovat. Takze instalace gentoo naprosto v pohode. Konfigurace standartnima nastrojema, zadny hledani pitomych konfiguraku nekde v sysconfig, pitomych setupu, zakernych dselectu, tri skupiny vyvojovych vetvi. Takze jako BFU jsem zvladl instalaci gentoo za 1,5 dne coz je pri rychlosti miho noteba dost dobry. Zadny prehistoricky blafy, optimalizace na architekturu, vyreseny zavislosti, standartni tuxovy konfiguraky a programy. Uz ho mam tri roky. K cemu to tady vsechno bleji? Aby bylo jasno ze neni BFU jako BFU. Mi jako BFU donutila dedeckovska ultrafreeanarchist andextremistdistrofor486serverswithlazyadministratorsinproductionuse mi donutila proste proniknout do veci ktery jsou zasveceny treba jen opravdu hodne pokrocilym userum. Jen kvuli tomu ze v compech jsem nebyl liny ktery si mysli ze to bude samo robit.

Anonym (12.7.2005 23:45:16)

ja s tebou souhlasim taky sem si prosel neco podobnyho ale ono to je hlavne o ty posledni vete...ona vetsina lidi je zvykla z woken ze (kdyz je dobry pocasi a bohove maj dobrou naladu) se vsechno udela samo a pak prijdou k linuxu a nedej boze jak je nejakej problem pak je okamzite linux brak nejvetsi... gentoo pouzivam taky a fakt neni nic lepsiho ale ono spoustu lidi odradi uz ta prikazarna na instalaci ale gentoo ma skvely handbooky a nainstalovat ho neni nic strasnyho naopak je to zabava a umozni videt mnohem lip do systemu nez pri nejaky graf. instalaci... btw. moje heslo je "Google je nas pritel"

Anonym (13.7.2005 10:51:19)

Handbooky jsou supr ale ja jsem obcas jen tak nahlidl pac diky dedkovskymu debianu jsem potrebny znalosti v podstate ziskal tim ze vecne v systemu neco neslo. Ono asi je taky jinej pristup. Tenkrat byla spousta handbooku ohledne zacatku s unixem nebo linux a site a tam se pouzivali standartni nastroje a ne naky podelany slataniny v gui z distra ktery jediny co udelali tak rozsifrovali podminkovej balast v init skriptech a zakryptili do toho. Clovek kdyz to chtel rucne editovat tak z toho malem dostal epileptickej zachvat. Instalovat gentoo je fun ale uz min na notebu s Celer 500Mhz procesorem;]

Addam (15.7.2005 14:00:41)

Tak toto je ale opravdu vystavni rada!!! Takze kdyz mne neco na Linuxu nejde, tak je mam vyhodit z okna? To by mne pod oknem uz lezela 10m kopa.... Problemy jsou od toho aby se resili a reseni tedy rozhodne nevidim v myslence: "Kdyz to neumis, tak to nedelej." Tak to bych toho s tim pristupem hodne umel, opravdu!!

Anonym (16.7.2005 12:42:34)

Neumet = neumet delat s googlem

Addam (16.7.2005 15:26:51)

Tak to uz je mozna jina vec, ale ja teda ctu: "... s linuxem neumi..." a ne " ... s googlem neumi ...". A ja teda vim, co je na tom sloziteho: viz treba www.root.cz/diskuse/234

Addam (12.7.2005 08:58:46)

Tak to jsi me trochu zaskocil :-) V Linuxu jsem skoro naprosty zacetecnik. A kdyz tam dam ten firmware (viz sourceforge), tak bude normalne fachat aji pod Windows, ne? Predpokladam, ze neco v cestine asi neexistuje... No alespon neco, i kdyz pochybuju, ze to rozjedu :-((

Dzerza (12.7.2005 10:11:44)

Je to tam dobre popsane. Firmware se do toho modemu musi nahrat vzdy po jeho zapnuti.

Addam (20.8.2005 16:29:23)

Uz jsem to dostal do takoveho stavu, ze po nabootovani do Linuxu z Windows mi modem jede naprosto bez problemu. Kdyz ale zapnu PC a najedu rovnou do Linuxu, tak ani ranu. Jde o to, ze nemuzu vyextrahovat firmware z windowsovskych ovladacu, takze kdyz nabootuju prvni do windows tak tam ten firmware nahrajou windowsy a je pokoj, ale to prece nemuzu delat porad. No kdyz firmware chcu z toho souboru dostat, tak mi to vypise neco v tom smyslu, ze v tomoto souboru firmware neni (a mam proste smulu :-) Takze jako nevis co s tim? Konkretne tedy potrebuji soubor cxacru-fw.bin. Nemas ho nahodou?

Dzerza (20.8.2005 20:39:31)

Samo ze jich mam hafo. Prechazel jsem na telenor a s tim zadny stary firmware (dalo se extrahovat jenom z ovladacu 2 roky starych) jsem upravil extrakci utilitu a patch je v mailing listu accesrunner.sourceforge.net. Vyextrahoval jsem nove ovladace z mikenopy a drzi to super i na telenoru :)

Addam (21.8.2005 10:36:50)

Tak ja su asi debil, ale nemozu to tam najit. Nemohl bys mi, prosimte, ten firmware poslat na mail?

Kissman (6.9.2005 21:26:50)

prosimte nemas FW kterej funguje u telecomu? Nebo pls porad jak vyextrahovat fw z tech novej driveru. Na icq nebo mejl nebo sem pls... icq: 209425298

Anonym (11.7.2005 22:33:39)

ja ja linux rulez .)

Anonym (12.7.2005 23:16:52)

Wirklich, wir haben eine Linux im Munchen im deutschalnd oder im Ostereich im Weiden. Omlouvam se pokud jsem dostatecne nezprznil gramatiku tohohle jazyka kterej se uz nastesti ucit nemusim. Anglina a franina rulez!

Kissman (31.8.2005 15:18:23)

muzete mi teda nekdo napsat na mejla nebo icq 209425298 jak ten modem rozchodit v suse...?