Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Který z fundovaných poradí ?

Který z fundovaných poradí ?

JAN DOSTÁL (26.7.2005 14:51:00)

Mám ADSL Modem 192.168.1.254 Zyxel Prestige 650R-33 a za ním router OvisLink eLIVE IP3047. Připojil jsem druhý PC k routeru a LAN funguje. Na Zyxel se dostanu při zadání výše uvedené adresy do IE 6.0 - objeví se Zyxel firmware menu, ale co mám dál správně nastavit, abych mohl normálně z jednoho či druhého PC do internetu ??? Má někdo po ruce návod pro laiky ???

TomM (26.7.2005 15:11:00)

ty si děláš snad srandu ne??? na co tam máš ten router??v tom zyxelu už router je tak naco to taháš přes dva routetry proktista?

Anonym (26.7.2005 16:30:02)

To jsem se dozvěděl až dneska, že ADSL je prakticky router ! Takže levnější 5xHUP je lepší řešení ? Bylo mi řečeno, že při použití routeru se nedá zvenčí vlézt do PC? Jde mi o možnost připojení na internet při zapnutém modemu a HUP a kteréhokoliv PC - to by mělo jít že ?

JAN DOSTÁL (26.7.2005 16:32:44)

Jó abych nezapoměl - díky za reakci !

jirka (26.7.2005 18:36:51)

Co je to HUP?

autor (26.7.2005 18:46:50)

to má být HUB

Anonym (28.7.2005 09:33:15)

Hlavní Uzávěr Plynu :-))

TomM (26.7.2005 21:23:14)

mno 99,5% modemů s ethernetem má v sobě router :) ano, je lepší si koupit switch/hub. Ano, při použití routeru se nedá vlézt zevnitř do PC, protože je v něm NAT, a ten automaticky spojení dovnitř zahodí, protože, když je v síti více PC, tak by ten modem nevěděl kam ho poslat. Ale tohle se řeší zadáním pravidal do na tu, tzn. port a adresa PC, které vás chce kontaktovat a potom vaše adresa (ve vnitřní síti) plus port na kterém ta apliakce běží. Takže, vy teď ten router zahodíte, koupíte switch (popř. jestli v tom routeru switch je, tak ten router nastavte jako bridge, pokud to nepude, tak doporučuji zahodit :) switch zapojíte do modemu, a do volných portů ve switchi zapojíte ostatní PC. Pokud jste router nechal v defaultním nastavení, tak je v něm spuště no DHCP, to automaticky nastaví počítáčům v síti adresy a mělo by to fakčit. Pokud máte v nastavení protokolu TCP/IP (v počítači) nastavenu nějakou pevnou IP adresu, tak zvolte příjem IP z DHCP a načíst adresy DNS automaticky. Potom v modemu zadáte pouze username a heslo a pokud máte ADSL od telecomu zřízeno po 1.4.2005, tak nastavte PPPoE LLC.Toť vše, ať vám to frčí :)

JAN DOSTÁL (26.7.2005 21:57:19)

Moc díky 2 "TomM" !!!! Dnes ani zítra už nemám šanci něco z toho zkoušet. Ale vidím to na čtvrtek. Dotaz - má Tom e-mail ? Pro evtl. konzultaci ?. Jinak mi Tom pomáhá a já to dělám pro někoho jiného !!! (Starší paní bez PC znalostí). Takže router vyměním za switch (žádný problém). A ještě jednou díky!

TomM (27.7.2005 03:02:30)

nz :). Jinak TomM má e-mail a to knocky@iol.cz, ale bohužel budu 10dnů mimo (dovolená :), takže kdyžtak bych mohl odpovídat až za tuto dobu. Tak ať se vám to podaří rozchodit :)