Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Modem ukazuje, že jsem připojenej rychlostí 960/224

Modem ukazuje, že jsem připojenej rychlostí 960/224

Rejpal (28.7.2005 18:01:44)

Má internet sprint od ČTc. Se službou jsem maximálně spokojen, ale pouze mě zaráží to, že modem mi ukazuje rychlost připojení 960/224. Nešidí mě Telecom nějak?

rosi (28.7.2005 18:34:19)

pokud je to realná rychlost stahování tak je to dobré.jestli to je ale nominální rychlost linky pak to normalní není. realná rychlost je 80-90% nominální. zkuste si změřit rychlost speedmetrem.odkaz je na těchto stránkách.

Rejpal (28.7.2005 18:54:13)

Na speedmetru naměřím tak 106kB/25kB což je v poho, ale jde mi o to, že modem ukazuje co jsem psal, to je snad nastavené na DSLAMu a v tom případě by mě Telecom okrádal

rosi (28.7.2005 19:03:37)

tak v tom případě je chyba na DSLamu a je třeba kontaktovat operátora,nebo jste ve větší vzdálenosti od ústředny a vyšší rychlost u vás není možná.A nebo modem klame.v každém případě bych se obrátíl s dotazem na linku 800 184 084.

PeterPan (29.7.2005 14:10:17)

Tohle ukazuje shit asus 6310 s fw Y218, kdy tam das starsi bude rychlost sice zobrazena korektne, ale zase neco jineho nebude korektne chodit. i kdyz u asuse co chodi korektne? :))

PzVPanther (29.7.2005 14:19:08)

Co placas, ASUS je dobra znacka a treba zakl. desky ma super

Anonym (29.7.2005 14:56:40)

podivej se jedna vec je znacka a druha divize asus ma vynikajici divizi na mb ale divize vyrabejici sitovy komponenty zrejme za moc nestoji. Podobny jako treba u notesu Acer vyrabi ve vetsine pripadu vyborny notesy ale napr mp3 prehravace acer sou shitky nejvetsi. nejlepsi je kdyz se firma zabyva tim v cem je nejlepsi a nesere se do jinejch veci ale to rozhodne neni pripad asusu

PzVPanther (29.7.2005 19:44:45)

No s tim se da souhlasit, ale psat ze od ASUSE nic nefunguje.....

PeterPan (1.8.2005 18:26:05)

Mysleno dsl modemy to je fakt dost shit zalezitost. Hlavne kdyz se nekde nahodne synchronizuji a nekde ne. :)

IOLák (1.8.2005 23:11:27)

ASUS modem je vlastně jen Viking - to samý je Santus 150 a CellPipe - a čert ví kdo je ještě používá

PeterPan (3.8.2005 10:22:17)

Jo joo zalezitost chipsetu...

Anonym (3.8.2005 11:23:19)

JJ, to samý jako divize mobilů(už ji asi prodalí ťamanům) Alcatela. Mobily na nic ale ostatní telekomunikační zařízení je špička.

Zajda (3.8.2005 11:50:04)

O tom že Acer jsou výborné notebooky by se dalo polemizovat. V prvé řadě jsou levné a proto se tak masově prodávají;) Za normálních okolností bych se k tomuto nevyjadřoval ale po několika negativních zkušenostech s těmito notebooky jsem na to musel zareagovat. Za výborné noteboky bych považoval notebooky značky IBM v prvé řadě, v druhé řadě notebooky Dell.

Anonym (3.8.2005 12:21:15)

no acer jsou mozna levny ale furt sou drazsi nez znacky typu prestigio apod. mel sem nekolik notebooku znacky acer a zadne negativni zkusenosti sem nemel dneska pouzivam acer tm c301XMi taktez bez problemu...rozhodne bylo dost problemovych modelu acer to nepopiram stejne tak nepopiram kvality notebooku znacek ibm nebo dell

Zajda (3.8.2005 12:54:35)

No pak už to máte celkem jedno protože pak už víceméně používají superlevné notebooky stejné šasi a stejné desky, akorát barva tlačítek popř. mírné změny v designu. Notebooky Acer mi přijdou jako řemeslně špatně zvládnutý výrobek. Jednak nedokážou při delší plné zátěži(dejme tomu 1-2 hodiny) se při pokojové teplotě na rovné desce stolu uchladit. Konstrukce je chabá a ty plíšky plechu jsou z tzv. ,,nočníkové oceli" a spíše než výstuha slouží jako ochrana před elektromagnetickým zářením. Panty plastové. Llevné Travelmaty se bojím i otevřít. Připadá mi že firma Acer se zřejmě domnívá že notebook si člověk kupuje každý rok. K elektronice se chovám slušně, ale při každodenním používání opravdu nevím jak by Acer dopadl. Podobné ,,spotřební" notebooky má i HP. U HP se docela snadno stává že se vám klávesnice vytlačí na display;) Notebooky IBM jsou opravdu Notebooky a ne plastikové hračky. Celokovové panty, litinové jádro, promyšleně vyřešené chlazení, hrany okolo displeje. Namáhané konektory jsou přišroubovány na šasi aby se síla nepřenášela na desku z elektronikou. Na pevných discích je akcelerometr který dá při prudkém zrychlení(např. pád) pokyn elektronice disku aby zaparkovala hlavičky. Stejně dobře stavěné jsou i ty nejlevnější typy od IBM. Pokud si pořídíte starší notebook IBM tak ani pak neprodělát,e protože tyto notebooky jsou velmi dobře rozebíratelné a mají standartní šrouby. Ke stažení na webu jsou i servisní manuály. Deska je narozdíl od převládajícího trendu celokusů modulární a není třeba například při zničení chipsetu grafické karty výměna celé desky. Pořídí se prostě jen modul. Což je pro zákazníka o dost levnější. Firma IBM podporuje všemi možnými způsoby Open Source, takže s mainstreamovými Open Source operačními systémy jako je Linux nebo BSD není problém. Pokud snad ano, tak je velmi dobrý support a na webu je knowledge base kde je velmi podrobně rozepsán popis rozběhání toho či onoho.

Anonym (3.8.2005 13:54:29)

no co se tyce linuxu tak sem bez vetsich problemu rozbehal vsechno vcetne wacom digitizeru (c300 je tablet pc) ale ano ibm sou vyborny notebooky a taky o tom ostatne svedci cena nicmene drazsi modely acer nejsou tak problematicky jako ty levnejsi ale napr. ohledne toho chlazeni na tom neco bude...

IOLák (4.8.2005 01:14:42)

jestli mně pamět nešálí, není náhodou u Aceru standartně pouze 1 rok záruka ? :-D

y2k (28.7.2005 19:13:52)

A dělá to ASUS viď ??? Jsou to krámy ....

Rejpal (28.7.2005 19:21:25)

Jako že modem kecá?

Anonym (28.7.2005 19:56:12)

no nevim ale vsude na novejch sluzbach by melo byt nastaveny 2048/256 kvuli kliku

IOLák (30.7.2005 11:46:50)

to je normální, protože ukazuje co teče k tobě, ten zbytek do 1024/256 je nosná připojení - ale neměl by ses s tím už normálně setkávat - btw : klik se ti nabízí ?

Rejpal (30.7.2005 13:36:07)

Co myslíš tím klikem?

Sergey (30.7.2005 13:51:54)

Myslí tím asi, jestli máš na https://konto.telecom.cz aktivní možnost zýšit rychlost, nějakou dobu to nešlo.