Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > ST 510i 4 eth par dotazu

ST 510i 4 eth par dotazu

dekon (28.7.2005 18:47:06)

Docela se mi libi ADSL modem+router Alcatel SpeedTouch 510i 4eth, pred jeho koupi bych mel jeste nejake otazecky: 1) Na PC mam WinXP SP2 & Debian 3.1, kdyz neco nastavim treba ve win, budou zmeny platit i pro Windows ? 2) V siti mame 4 PC, do routeru bych chtel pripojit jen sve PC a jeste jedno. Tyto PC by meli pristup na net. Dalo by se nejak nakonfigurovat, aby zbylym dvema PC slo nasdilet jen urcite sluzby, napr ICQ ? 3) Bude se modem chovat jako switch pro vsechna 4 PC ? Aby bylo mozne sdilet soubory, hrat hry po LAN apod. ? 4) Zarizeni bych nejspis kupoval v Telepointu, dostanu k modemu manual z adresy - http://www.iol.cz/dokumenty/pdf/510_cli_guide.pdft, v ceskem jazyce ?

swan (28.7.2005 23:08:27)

1. nechapu 2. ano - pres cli v telnetu, je to pakarna 3. ano, zalezi na nastaveni firewallu (pro win-lan nutno povolit porty 135-139 tcp i udp) 4. stroha knizecka cz, manual k cli v tom neni V kazdem pripade nedoporucuji tento modem. Mozna radeji Zyxel. SpeedTouch 510i je v siti Telecomu nejhorsi modem na trhu. Switchove modemy se umi samy pripojit po vypadku spojeni, ale pro SpeedTouch je nejak zakazane na DSlamech telecomu. Je to strasna sprostarna, ale co lze jineho cekat od telecomu. A navic je ten modem dost predrazeny. A sitovy napajec je predpotopni.

Anonym (29.7.2005 00:09:57)

Je zajímavé, že mnoho uživatelů toto zařízení naopak chválí. Já ho mám půl roku a jede bez problémů.

swan (29.7.2005 11:36:01)

Hned po rozbaleni me zklamalo klasicke trafo na 50Hz uctyhodnych rozmeru. Trafo ma design adapteru do zasuvky ale konektor je dvoukolikovy placaty takze se to v zasuvce kyve. Nektere adaptery aspon maji kulaty konektor ikdyz bez ochranneho koliku takze lip v zasuvce drzeji. Tady na diskuzi se schvalila nizka produkce tepla ale me to pece jak Nova Hut :). Webove rozhrani je hezke, ale firewall se nastavuje jedine pres telnet. Taky je pakarna ze kvuli jednomu portu se musi napsat dva dlouhe radky. Proc nejde proste napsat jeden radek a nem vyjmenovat porty? Novy neoficialni firmware jsem jeste nezkousel. Pohodlnejsi je upload a download ini souboru, jenze download znamena restart modemu a chvili to trva. Do starsi verze sel aspon natahnout ini jen pro firewall pres ftp. Tady to zaprve nejde, zadruhe tu vubec nejde ftp. Vzdy pise neco o osmi bitech. Ted mi nejvic vadi nefunkcni reconnect po vypadku linky nebo napajeni. Dorazila me informace od IOLaka, ze pry to dela naschval CTe, a ze na jine modemy to neplati. Podle IOLaka to jde po 2-3 minutach. Me to jde nekdy hned, nekdy po 2-3 minutach ale nekdy taky vubec. Taky jsem taky nekde vycetl ze ST510 nefunguje v siti Telenor, tam pry je nejlepsi ZyXEL. Takze shrnuto: velmi hloupe jsem utratil 3300. Kdybych to mohl vratit, bral bych nejaky Dlink nebo Well.

PeterPan (29.7.2005 12:21:45)

Mam 510i 4x eth. Co jsem mel moznost zkouset, je to zatim jedinej modem co jede bez problemu. A o ktery se nemusim absolutne starat. Testoval jsem jak starsi verzi s 9V adapterem, ktera mimo jine topi o poznani mene a verzi novou s 15V adapterem, ktera uz preci jenom modem krapek vice roztopi. :) Ale vse je proste v norme. U tohoto vyrobku, kde mimo jine mam pouzit posledni fw 4.3.1.5 zadne problemy trapici ostatni modemy typu vyhnivani nemam. Je fakt, ze modem neni pro uplne amatery tedy pokud ke vsemu neumi cist. :) Vyhovuje me jeho naprosta fukcnost a hlavne to ze se o modem nemusim prakticky starat. Novejsi verze s 15V napajecem se automaticky po vypadku napeti zapne a pripoji. Ostatnim radim, jasne klido si kupte modemy od firem asus, draytek a pod. alespon si krapek uzijete. Neplacam , bohuzel jsem je mel moznost testovat. Jo a co se tyce toho, ze nekomu vadi, ze modem nema tisice nastaveni v prehlednem a praktickem web rozhrani? Me to tedy nevadi. Stejne vetsina uzivatelu jsou lamy pro ktere 99 procent nastaveni je vice mene nepochopitelne. A pro zbytek lidi bohate staci telneti rozhrani. Ostatne vetsina sitovych prvku se stejne konfiguruje v textovem rozhrani.... P.S. Me modem maximalne vyhovuje.

swan (29.7.2005 14:05:22)

Ve vasem vyctu problemovych modemu jsem nevidel Zyxel. Co je "vyhnivani" ? Mam tu verzi 15V (zmereno Metexem). Nevim jaky napajec maji ostatni modemy, ale mobily siemens uz dlouho maji lehoucke impulsne regulovane nabijecky. Nechapu proc jde do modemu stridave napeti. Asi kvuli zivotnosti konektoru :) Nerikam ze telnet nestaci, ale je to prece jen zdlouhave oproti editovani user.ini. Chybi moznost pretahnout do modemu soubor nastaveni firewallu, trvale ulozeni a to vse bez restartu. A nejvic mi na tom vadi, ze starsi verze "Pro" to nejspis resila umela. Ve firewallu se vrtam docela casto. A kdyz uz se musi pouzivat CLI tak by k nemu mel byt pribaleny manual. Krabice je velka dost a jeste jsou v ni dve CD. "o modem nemusim prakticky starat" - to mate dobre. Kdyz se pokusim jakkoliv sabotovat pripojeni (rozpojeni vsech kabelu, pripojeni hned nebo za chvilku) tak se spojeni vzdy obnovi do 3 minut. Ale kdyz to spadne samo od sebe, tak se musi rucne odpojit a pripojit. Nejvic me stve ten autoban na dslamech a fakt ze Zyxel 650H je lepsi modem za nizsi cenu.

Anonym (29.7.2005 16:24:50)

Speedtouch 510 je absolutně nejlepší modem.CLI rozhraní má velmi dobře propracované a umí nastavit prakticky cokoliv.Manuál pro CLI sice není na CD,ale je ke stažení na www.speedtouch.com,pouze anglicky,vzhledem k tomu,že CLI používají většinou znalý IT uživatelé,kteří umí dobře anglicky,tak zde také není problém.Pokud jde o nezalogování se modemu po výpadku linky,tak podle indicií co jsi popsal,tak asi bude vadný samotný modem (občas se to stane,většinou po bouřce apod.). V každém případě Speedtouch 510 doporučuji,je to absolutní špička.

Fušer (29.7.2005 16:55:15)

Dovolím si tvrdit, že autor příspěvku "swan", který napsal, že se jedná o nejhorší modem je totální lamka, jelikož jeho problémy s tímto modemem jsou opravdu pro život smrtelné. Pro ostatní už tady řečeno, je to přesný opak, jde o vynikající modem.

swan (29.7.2005 17:18:12)

Dalsi stastny majitel ST510, kteremu dslam neblokuje pripojeni. Manual samozrejme jde stahnout, ale na to CD by se urcite vlezl, kdyz tam vlezl program pro lamy "alcatool". Trochu mi to pripomina kabel k mobilu Siemens. Stoji furu penez, je na nem CD a na tom CD jen ovladac-emulator portu. Proc kurna nedali na CD Siemens Data Exchange. Ted zas nekdo urcite napise ze nemusi byt na CD, protoze jde stahnout z netu.

Hanz (29.7.2005 17:22:38)

Ja rad Siemens :] a dneska v dobe internetu kdy vychazi nove verze si myslim ze to neni problem si to stahnout

swan (29.7.2005 17:26:14)

Oprava: prave jsem objevil prispevek, ze ktereho vyplyva ze ban plati i na jine modemy. Jeste k cene: modemy mimo Telepoint bezne stoji pod 2000. Protoze ST neni jinde moc videt, nelze usoudit jestli je predrazeny. Ale treba telefon Siemens Gigaset C200 maji v Telepointu za 2990 a v ElektroWorldu ho nedavno meli za 1890. Naproti tomu Gigaset SL100 maji v Telepointu za beznou trzni cenu.

Anonym (29.7.2005 18:15:49)

Trochu upřesním to logování:nejedná se o ban ,ale timeout a je to zcela běžná metoda.Ostatně jak často vám vypadne připojení a pokud ano,tak do cca 2-3 minut se to opět zaloguje.Pokud jde o cenu,tak ve Velké Británii se prodává za 175 liber.

FrAnKiE (29.7.2005 18:57:11)

Možná se vám můj dotaz bude zdát divný, ale stejně se zeptám. Dal by se tento modem (se 4x ETH) použít jen jako switch (bez připojení k DSLAMU)?

Anonym (29.7.2005 18:59:58)

rekni mi jeden, jedinej duvod .. proc by to nemelo jit

FrAnKiE (29.7.2005 19:10:28)

Ještě to upřesním, chtěl bych ho připojit jako switch za Vigora 2500We. Se sítěmi mám jen minimální zkušenosti, proto ty (alespoň pro někoho určitě) "hloupé otázky". Nebude tedy při tomto zapojení problém se sdílením internetu, souborů, tiskáren?

Anonym (29.7.2005 19:17:13)

pokud tam nenastavis zadnej firewall vypnes DHCP vypnes NAT atd tak to je trosku drazsi 4portovej switch kterej dnes koupis za 500kc

Anonym (3.8.2005 15:02:31)

... a připojíš vstup do jednoho ze čtyř portů a výstupem switche jsou další 3 porty. To pak ani nemusíš ten NAT a firewall vypínat :-)

PeterPan (3.8.2005 10:20:50)

Vyhnivani je celkem proste. Modemy jako napr. draytek 2500, asus 6310 apod. cas od casu prestavaji pracovat. Vse na nich vesele sviti a tvari se plne fukcni, bohuzel jen tvari. Staci je vypnout zapnout a zas jedou dal. Tak nevim porad tu pisete o banu, jasne na pppoe je hold clovek pokud se korektne neodhlasi bloklej diky sve mac adrese na dve minuty. Je to nastaveni dane isp. Je to easy. Pokud korektne odpojite 510 a date connect pripoji se do 5sec. Samo spojeni me jeste nespadlo, tedy pokud mne nemenily rychlost pripojeni. Pokud vam pada mate asi krapek bordel v rozvodech. :) P.S. Nektere modemy hold testuji pripojeni po 1/2 minute a tak potom lehce naskoci cas pripojeni na cca 4 minuty.

swan (3.8.2005 22:02:11)

ad ban: jak uz jsem v nekde v tomto threadu napsal, tu blbost mi nakukal iolak. Pokud je to skutecne timeout na mac adresu, proc 2 minuty a ne ctvrt ? ad rozvody: rozvody jsou otresne. Obcas je slyset v telefonu selest a sum. Jak to ale nahlasit a neplatit za marny vyjezd ? Dela to jen obcas. Nejradsi bych se tech dratu pustil sam, ale nekdo by me mohl videt.

PeterPan (4.8.2005 13:58:27)

Ohledne zpusobu zapojeni tu uz nekde bylo psano az dost. A je to stale easy jen na to mit vybaveni. :) P.S. Delam to den co den. ,)

swan (4.8.2005 14:58:05)

Nechapu smysl vety - zapojeni ceho ? jake vybaveni ? Ja jsem mel na mysli draty ve zdi a ve spolecnych prostorach. Jednou jsem nenapdne pootevrel instalacni krabici (stejna jako na 230) a v ni byly smotane draty dohromady a uzliky omotane izolackou. Tomu se u bastliru rika "vrabci hnizdo". V hlavni krabici jsou i sroubove listy (jako na 230). Drat je jakasi uvnitr zoxidovana dvojlinka. Co naplat. Na telekomu jim ty jejich meraky hlasi ze je vse v perfektnim stavu.

PeterPan (5.8.2005 07:15:39)

Muzes si to nechat predelat a nejen od telecomu. Hold pokud je zakladni vec a to jsou v tomto pripade draty a zpusob zapojeni v neporadku tak to potom muzes mit modem jakej chces a nevyhnes se problemum. Paralelky vetsinou poznas na 510 kdyz se mrknes pres telnet do menu ADSL a info. Pokud mas CRC 0 popr. nejaky cislo a zvednes sluchatko a das znovu prikaz info, s nejvetsi pravdepodobnosti ti naskoci CRC chyby.

swan (5.8.2005 09:42:28)

Na zvednuti sluchatka to nereaguje, ale pri prozvoneni se zvysilo Received CRC o 1.

Sergey (5.8.2005 22:12:54)

O CRC chybách mi ani nemluv. Na Vigoru mi naskakuje cca 1300 Tx CRC errs za hodinu a už týden se s telecomákama dohaduju co s tím. Už jsme došli tak daleko, že ty chyby tam naskakují i po pripojení přímo k DSLAMU, takže mi přístí týden budou měnit port.

JOE (7.8.2005 10:29:47)

Nejedná se náhodou o Vigor 2500GE ? Několikrát jsem se s tímto modemem potkal a vždy tam bylo spousta CRC v TX směru. Přitom parametry linky byly vždy výborné a s jiným modemem (např. Alcatel 510i) byly CRC 0 i po několika dnech on-line. Domnvám se že to způsobuje Vigor, asi se nudí, tak generuje vy vysílacím směru chyby součtu.(možná má malou vysílací úroveň, nebo ne zcela jasně definovaný signál aby mu Huawei rozumněl).Vyměnit by Ti neměli port, ale modem.

TomM (7.8.2005 11:36:54)

Kolik je norma CRC err pro ADSL tak za den?

Anonym (7.8.2005 11:56:20)

Chybovost v řádu stovek/24 hod. je problém,stejně tak chybovost v řádu desítek/15 min. je problém,navíc je to jeden z mnoha parametrů, je třeba ho vyhodnocovat komplexně ještě s dalšími parametry linky (útlum,SNR,svod,odpor,kapacita atd.) a projevy závady.

TomM (7.8.2005 11:59:01)

dobře, v tomhle se moc nevyznám, ale když mám Output Power (Up/Down) [dBm]: 10,5 / 17,5 Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 29,0 / 44,0 SN Margin (Up/Down) [dB]: 17,0 / 22,5 Vendor ID (Local/Remote): ALCB / TSTC Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0 Loss of Signal (Local/Remote): 1 / 0 Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0 Loss of Link (Remote): 1 Error Seconds (Local/Remote): 181 / 56 FEC Errors (Up/Down): 326 / 0 CRC Errors (Up/Down): 463 / 1.018 HEC Errors (Up/Down): 422 / 186 Tak je to OK, nebo je něco v nepořádku?

Anonym (7.8.2005 12:06:23)

Je to špatně,doporučuji nahlásit jako závadu na ISP,bude tam asi špatné vedení,rozhodně to bude mít vliv na kolísání rychlosti a ztrátovost paketů,SNR 17 dB je pod hranicí únostnosti,navíc je tam velký útlum 44 dB (asi máš velmi dlouhé vedení od DSLAM),určitě to nahlaš,tohle je na opravu.

TomM (7.8.2005 12:21:36)

LOL a jak to spraví, vykopou to vedení :D, nebo jak? Páč u mě jako de v poho i 2mbps linka. Jinak ty CRC tam naskočily cca za 23hodin provozu.

Anonym (7.8.2005 13:00:22)

Vymění se pár v kabelu,může být porušená izolace atd.,pokud nemáš problém,tak nic nehlaš,ale určitě to není vpořádku a do budoucna je zaděláno na problémy.

TomM (7.8.2005 16:47:34)

no tak to mě to jede super - rychlosti kolem 830kbps a ping na seznam.cz mám 20ms v průměru a bez packetlossu. Jinak se ptám asi dost lamersky, ale tím párem myslíš jako pár v nějakém vícežiláku, který vede od sloupku? BTW může s tím mít něco společného to, že když mi to před rokem zřizovali,tak mi došel e-mail o tom, že je to OK zřízeno, ale DSL nejelo. Tak sem volal na klasickou poruchovku a tak trošku lišácky sem řekl, že potřebuju odpojit ostatní zásuvky (to tuším je oprávněný výjezd) no a aby řeč nestála sem prohodil, že nemám synchro, tak technik zavolal někomu, kdo ty adslka zapojuje a ten mi volal zpět, a divil se proč to nejde no a potom tam něco podrbal a najednou to jelo. Nevíš náhodou, co tam mohl podrbat, popř. jestli to nemá něco společného tady s těmi problémy? BTW2 dávají se na RSU DSLamy, nebo to slouží pouze jako zesilovač?

PeterPan (8.8.2005 13:49:43)

Jo at to nahlasi alespon si zaplati pokud tam bude mit spatny rozvody ve svym majetky marny vyjezd! ,))

JOE (7.8.2005 20:36:02)

Udává se maximálně 700 CRC za 15 minut, tj. 2800 za hodinku a 67200 za jeden den.Ale je jasné že poud se vůbec nějaké CRC permanentně vyskytují, není linka uplně v pořádku (většinou velké rušení z okolních párů).

Anonym (7.8.2005 21:38:56)

hmm no ja treba nemam vubec zadny neni to blbost ?

Sergey (7.8.2005 18:23:09)

Je to vigor 2500We, zkoušel jsem ho na dvou jiných linkách, kde CRC chyby nenabíhají.

Sergey (10.11.2005 11:54:42)

Takže konečně problém vyřešen, asi před měsícem vyšel nový firmware v2.55 po jehož aplikaci už crc chyby nenabíhají, proto všem majitelům Vigor 2500We (alespoň těm připojeným na DSLAM Huawei) doporučuji navštívit http://www.attel.sk/ftp/ftp_draytek.htm

PEPE (11.1.2006 21:41:26)

Nemuzu na tench strankach tenhle firmware najit, je tam pouze 2.51 pro CTc a pak 2.5.3. Muzes mi prosim poslat link primo na ten firmware 2.55?

Anonym (6.10.2005 08:16:10)

Stačí jeden studeňák při výrobě a pak si hledej závadu;)

IOLák (4.8.2005 14:49:28)

sorry, ale stále si stojím za tím, že na Alcatelích DSLAMech je blokace špatně odpojených ST - a mám to potvrzený i z více míst (TAC-CoC-BB)

Anonym (4.8.2005 15:19:48)

Na DSLAMech žádná blokace není,zeptej se na dohledu,to je jediné místo kde jsi se neptal.Jen by mě zajímalo co je CoC,to ostaní vím.

PeterPan (5.8.2005 07:18:26)

Tak si to vyzkousej. Mam tady 510 na Alcatelu a presne plati to co jsem psal. Pokud nekorektne odhlasim tak me prihlaseni trva do 4 minut. Viz. nazkusovani prihlaseni po 30 sec. Pri korektnim do 20 sec.

Hanz (29.7.2005 17:13:15)

4swan jen bych zareagoval na ten telenor + 510 pokud mate 4 port 510i tj typ B neni problem jet na Telenoru sam mam telenor a jede mi to skvele problem s odpojovanim sem u telenoru nezaregistroval nevim jak u stareho FW ale u 431 jde ftp v pohode Hanz

swan (29.7.2005 17:49:47)

To ftp mi uz jede taky na puvodnim 4.2.7.

Honza (30.7.2005 19:50:36)

Ja mam jednoportovy 510i a jak drive na CTc tak nyni na Telenoru jeden bez jedineho problemu. Pri vypadu (velice zridka) se sam samozrejme rekonnekti a to jak drive na CTc tak ted na Telenoru. Jestli to nebude rukama nebo tim ze se nekdo sere do nastaveni bez cteni manualu...

Anonym (29.7.2005 10:40:29)

ad 1) lbe jsem to napsal, melo tam byt: 1) Na PC mam WinXP SP2 & Debian 3.1, kdyz neco nastavim treba ve win, budou zmeny platit i pro debian ? Myslim nstaveni routeru jak pres telnat tak pres web rozhrani

Anonym (29.7.2005 11:09:09)

nastavujes modem a ne system

dekon (29.7.2005 11:09:45)

ok

dekon (29.7.2005 10:42:00)

Mohl byste mi doporucit konkretni Zyxel ? Aby mel 4eth porty.

swan (29.7.2005 13:43:25)

Doporucuji navstivit http://www.zyxel.cz Externi jsou Prestige 650. Za cislem 650 jsou jeste pismena: H = 4port Hub W = WiFi E = nema vestaveny PPPoE klient (snad E=economy?) Takze asi 650H.

Honza (30.7.2005 19:47:36)

Mas ty svoje teorie necim podlozene? Jelikoz CTc pouziva technologii Alcatelu, je samozrejme blbost, ze by vyrobky Alcatelu na strane klienta byly cilene znevyhodnovane. Nesmis verit vsemu co si prectes na netu...

swan (31.7.2005 08:27:22)

Souhlas, nesmim verit vsemu co napise IOLak. Nekteri uzivatele tohoto fora maji tu zkusenost i na jinem modemu.

IOLák (31.7.2005 23:26:45)

nevěřte - realita je ta že Alcatel dělá DSLAMy a odstraňují se - proč ? protože za hodně peněz málo muziky a jejich "úžasné" vlastnosti jdou poznávat právě v posledních dobách čímdál tím víc - osobně mi připadá, že tehdá to u nás vyhrál Alcatel jen díky tomu, že nabídnul kompletní řešení Blokování je z části prací DSLAMů a z části BRASů (začínám nabývat myšlenky že DSLAM zasekne jenom PPPoA a BRAS PPPoE - zjistím co se dá ;-)) ST510 ve světle posledních událostí už radši nebrat (je opravdu předražený) jako nový, je to sice "ostřílenej pardál a držák", ale už má hodně nástupců - jen se neprodávají u nás v CZ (mnou vymodlená 580/585 ;-)) - Doporučuju z "lepších" modemů (v CZ) vybírat Vigor nebo SMC - firmám jako je 3Com a MicroCom už nevěřím - no a pokud opravdu nevíš co s penězi tak Cisco ;-) (SOHO ADSL tak od 8kkč - ale dostaneš hodně velký luxus) btw : nevíte někdo co mají ty SMC a Vigory za čipset ? jen tak se zajímám zda to není Viking (Asus-Siemens-Lucent), ale podle veliké odlišnosti menu mi to připadá už na něco jiného.

Anonym (1.8.2005 09:36:08)

Další z tvých nesmyslů.Alcatel DSLAM jsou velmi dobré,dokonce lepší než ty čínský, a na DSLAM žádný blokování není,protože data jdou přes ně jako rourou a ono "blokování" se děje na ip vrstvě a není to blokování ,ale timeout a je to zcela běžná ochrana před nekorektním odpojením. Už jednou jsem ti tu psal,že píšeš blbosti a aby jsi se něco nejdřív naučil a pak teprve poučoval.Technologii DSLAM neznáš,tak neplkej nesmysly.Ostatně mohl by jsi vědět,že nejspolehlivější je právě ST510,stačí,když se podíváš,kolik je s tímto modemem nahlašovaných problémů oproti ostatním modemům.

swan (1.8.2005 13:40:21)

Na druhou stranu na reconnect si nejvice stezuji "Alcalisti". Zkousel uz nekdo do stejne zasuvky, kde ST510 ceka, strcit jiny modem a ten se hned pripoji ? Jinak o vikendu mi zase vypadlo spojeni a obnoveni trvalo 6 minut. V logu byl dvakrat login, prvni po 3 minutach se asi nepovedl.

Anonym (3.8.2005 11:16:43)

Jako insidera bych se asknul jestli se fakt odstraňují a nebo tam zůstavají a doplňujou se jenom k dokrytí menších lokalitách těma Hočiminama.

IOLák (3.8.2005 23:06:27)

Alcatel DSLAM se pomalu začíná stávat menšinovým, teď to vypadá zhruba tak, že Alcatel když se vyklopí, tak se odjinud dá jiný a místo něho se už nasazuje Hujajá - tak sem to pochopil z vysvětlení

IOLák (3.8.2005 23:07:47)

btw : v našich sítích se pohybuje i malá serie Alcatel 530 :-) - ale prodáváme jí jako 510 - samo mně to překvapilo :-)

Sokoban (12.11.2005 16:41:33)

Jenže Hujajáci jsou taky problémový - viz L2 síť :)

Anonym (31.7.2005 08:30:41)

Ad bod 2: Rozdelit jdou porty, nikoliv sluzby. Standartni port ICQ je jeden a muze ho pouzivat jeden pocitac. ICQ ale jde nastavit i pro jiny port a to pak na firewallu tezko uhlidate. Pokud je treba o GameZone, tam jsou porty rozdelene podle her, takze pocitacum lze taky pridelit rozdilne hry (i kdyz nektere porty se prekryvaji) Obecne sdileni vsecho proste s jednim adsl nejde.

TomM (6.8.2005 18:19:58)

LOL! tak to sem tu eště takovů kravinu neslyšel, je to chyba pouze telekomáků, ten dlouhý reconnect, a taky nechápu kdes přišel na to, že se sám po výpadku DSL linky nepřipojí, mě se připojí vždy pravidělně za cca 2min a 45sec. Lol a taky kvůli síťovýmu napáječi tady bude kvávat. Jak se říká, kdo chce psa bíti, hůl si vždycky najde!! Je super stabilní a nebýt nějakých rádoby problémů telekomu, tak ani nevím, že nějaké ADSL mám. Připadal bych si jak na LAN.Ale ty problémy tohoto modemu jsou tak malicherné, že v porovnání s jinými modemy vychází jako rockstable! BTW 2 IOLák: ty problémy s odpojováním DSL sem vyřešil, takže už mě vůbec dlouhý reconnect nes*re, protože modem je furt připojen a jak si ani reconnect nepotřebuju :)

Anonym (29.7.2005 00:13:40)

Je to pěkně starej shit, kup něco jinýho

jouda joudič (1.8.2005 19:12:26)

Je to spolehlivej modem. Alespoň pokud můžu soudit podle svýho kusu. Mám ho rok a půl a naprosto bez problému. Starší firmware byl jakžtakž, firewall (4.2.3.5) byl nastavitelnej jen v konzole, ale ten novej firmware (4.3.1.5) už to napravil. je vidět, že ten modem toho umí víc, než se předtím zdálo. S teplotou taky problém nemám, a to není modem na místě kde by mohl jakkoli "luftovat". Co se týče reconnectu, vždycky se po přerušení spojení (např. když jsem odpojil kablík od linky nebo splitteru) připojil po pár vteřinách sám a automaticky, s tím jsem taky problém neměl. Kupoval jsem ho v Telepointu, asi za 4,5 litru, drahej teda byl, oproti jiným. To už teď asi nestojí, ale dneska je větší výběr a asi bych šel proto do něčeho stejně dobrýho ale levnějšího. Měl jsem předtím 1-portovej ethernet DSL modem D-Link, za cca 1700 babek, a taky bez problému.

swan (1.8.2005 20:16:04)

V reklame slibujou telefonovani a internet soucasne. To je sice splneno, ale reklama uz neupozornuje, ze zvonici telefon zhazuje spojeni. Pro uplnost, telefon je zanovni Siemens Gigaset. Vsadil bych se, ze to dela jen ST510. Boze co jsem si to koupil za kram :(

Anonym (1.8.2005 20:45:36)

Bože ,ty jsi vůl,tohle není modemem,ale špatně zapojeným spliterem.Konkrétně máš ten telefon zapojený před spliterem.Musí být vše zapojeno za spliterem.

swan (1.8.2005 21:16:47)

Splitter mam zapojeny dobre.

Anonym (1.8.2005 21:23:02)

Vsadím krk,že nemáš.Telefon máš zapojený před spliterem.Ostatně není nic jednoduššího,než nahlásit závadu na technickou podporu a přijede ti technik a vše správně zapojí.

IOLák (1.8.2005 22:22:10)

ano - pokud se tohle stane jedná se marný výjezd, který je také patřičně zpoplaťnen

Sergey (1.8.2005 23:50:37)

Že by už konečně někoho napadlo, že se marné výjezdy budou účtovat? Mockrát mne vyhnali třeba v neděli na poruchu, abych zjistil, že nejde elektrika, někomu vypadl kablík z konektoru, nebo umřel router ale pokud vím, nikdy to zákazníkovi nedali k úhradě.

Nargon (2.8.2005 00:23:24)

Jojo, znam lidi, kterejm kdyz 10 minut nejde net tak by alarmovali celou armadu.

IOLák (2.8.2005 01:11:58)

jojo, Už se to platí - ale to asi půl roku minimálně - prostě pokud zákazníkovo připojení je na naší straně v pořádku a nakonec se vyšle traťák na KBS - a tam zjistí něco ve smyslu "ale vy to tu máte špatně zapojené" - tak to má za 600 a je jedno jestli podepíše zákaznický list nebo ne

Anonym (2.8.2005 17:24:26)

No to vic jak pul roku. Ja platil marny vyjezd v prosinci 2003. Prijeli, zjistili ze mam vadney modem. Takze jsem byl bez inetu, modem reklamovat a jeste mi naparili petikilo. Krasny zacatek pouzivani ADSL, co vice si prat :-).

Martin (1.8.2005 21:24:05)

Mám ST 510i +4eth a bezdrátový telefon Panasonic. A vše je naprosto v pořádku, žádné ukončování spojení při vyzvánění telefonu nebo při telefonování jsem nezaznamenal. Možná máte smůlu a narazil jste na špatný kus modem/spliter/telefon. Spliter je asi ta nejpravděpodobnější varianta, i když jak píšete je zapojen správně.

IOLák (1.8.2005 22:21:26)

to dělaj všechny modemy - buď máš doma paralelku nebo sis to blbě zapojil - problém asi 20% volajících

Martin (1.8.2005 21:15:22)

Nemohu tvrdit, že ST 510i je ten nejlepší ADSL modem s nejlepší cenou. Mám ADSL od Tecomu 4 týdny a protože mám dva počátače vzal jsem právě ST510 + 4eth. Zatím jsem spokojený. 1) ano, je to IP-net over Ethrenet a nezáleží co máte za OS 2) ano, pomocí firewallu 3) ano 4) pro složitější konfigurace, např. firewallu, se bez angličtiny neobejdete (a je to tak lepší ;-))) ) Každopádně doporučuji aktualizovat firmware.

Anonym (1.8.2005 21:25:22)

Nebavíme se o ceně,ale nyní stojí 4 portová verze 3200,- Kč,což není moc,když ve Velké Británii se prodává za cca 170,- liber.

huh ... (1.8.2005 22:20:27)

.. to je divny ... ja sem ji videl ve svycarsku za 50 uer :-)

B. (5.8.2005 13:52:46)

Zdravíčko. Na stránkách ST je napsáno, že model 510i má v sobě jakési QoS. Umíte to někdo nastavovat? Je to něco jako na Linuxu HTB? Jde na tom například zpomalit některé počítače/porty, některé zrychlit? Hezký den, B.

p3t (5.8.2005 20:29:05)

prodam kvalitni ADSL Ethernet modem Speed Touch 510 cena 999,-

spokojený (5.10.2005 20:34:02)

Tak uvedený ST510i -verze4 vlastním již 7 měsíců abez problémů. Nyvytuhnul ani jednou po vypnutí uPnP a DHCP. Nastavuji vše růčo, ale je to špice. Provozuji na něm dnes asi 12 PC a 3 IP adaptéry a vše maká naprosto OK. Když říkám naprosto tak naprosto. Dokonce uvažuji o koupi jednoho záložního. Připojoval jsem k internetu přes ADSL i několik zákazníků co jsem jim stavěl PC (typu LAMA jak jim někdo rád říká), použil právě tento typ modemu, vše nastavil zahesloval a světe div se, všichni jsou spokojení, není potřeba nic měnit, nic nastavovat, vše jim jede bez problémů, a jediné co jsem jim vysvětlil kdyby náhodou, tak je tlačítko vepředu tím se to vypne a zapne. Nicméně nikdo z nich mi nepotvrdil potřebu jej využít. Firmware 4.2.7 (já na VoIP) i 4.2.3 u nich. Já na PPPoA oni již PPPoE. Jinak ho prodávala Nextra (ta už jej nemá a nabízí jiné, změnili WEB stránky, ale doporučovali ho) jej nabízí Český Telecom (Telepoint). Myslím, že hodně zde zmiňovaných závad je skutečně kvalitou linky. Pro tu lamu co mu padá spojení při telefonování jen potvrdím - nikam nevolej a rychle poslechni rady a přezapoj spliter. Máš to blbě.