Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Pripojeni spadne, ale nejde odpojit a znovu pripojit.(SAGEM Fast 840 teleci)

Pripojeni spadne, ale nejde odpojit a znovu pripojit.(SAGEM Fast 840 teleci)

Jose (30.7.2005 13:28:09)

Ahoj, pada mi to zvlastnim zpusobem. Internet hodi hlasku ze spojeni je preruseno, ale ikonka ADSL je tam porat a po kliknuti na odpojit nebo zobrazit jen problikne a nic se nedeje. Neda se to primo ukoncit pres procesy ve spravci uloh ? Ono se tak neda prihlasit. Nekdy to tak trva minutu dve a pak uz to zas jde se prihlasit znova, castejs je ale potreba to restartovat. Pripojeni nekdy jede v pohode hodiny a nekdy to pada co 20 minut. Antivirak NOD nic nehlasi.

Anonym (31.7.2005 11:36:32)

Klasika, bud nestabilni Os nebo problem s napajenim modemu. Pokud je komp naprosto stabilni, OS bez chyb a vubec vse v poradku ten modem vzdy funguje.......

IOLák (31.7.2005 23:39:33)

myslíš tím "skoro-laboratorní-podmínky" ? ;-) no offence - jenom rejpu ;-) mám pocit že o tomto modemu jsou tu z nedávné doby thready dva a to dost podstatné

Anonym (1.8.2005 00:48:55)

Lol, no je pravda, ze s USB modemy muze byt potiz ,ale zprovoznit jdou aby byly bez problemu.

IOLák (1.8.2005 00:53:29)

souhlas - kupodivu mně se to vždycky podařilo bez problémů :-) (no teda jednou jsem měl problém - škubnul sem s tím káblem tak že mi ruka prošla sklem u vitríny :-D )

Anonym (3.8.2005 11:05:25)

Domnívám se že je třeba otestovat si to na běžných konfiguracích doma. Ale jistě asi to znáš jak jsou běžné domácí compy zaplňený. Pokud se v práci setkáš s výjezďáky tak ti řeknou kdejaký story. Příklad za všechny. Deska PC Chio Chips(ty dáváme partnerům zdarma jako pozornost;) všechno onboard akorát na PCI byla nějaká GeForcka(asi 5900 už nevim)-mladej no, znáte to. Chcu pecku JEN na hraní nic moc. 128MB Rámě a 6GB Disk. OS Windows XP. Po několika minutách nabíhání se ještě čekalo k náběhu DVOU! antivirů, Quicktime, Zone Alarm, nějaký hlouposti jako quictime,realplayer atd. Naštěstí spyware prost. Takže tři tuny programů na pozadí v USB strčená webkamerka a nabíjecí kabel do telefonu a ten sagem. A teď člověče sprav to! To sem si dovolil moc když sem tomu edovi říkal že přeinstaluju widle. Prže nemá cenu zjišťovat a vyhazovat ty mraky balastu. Dyž tam dám telefon tak nemůžu SURFOVAT. Ano ten sagem chcípl na nedostatku napájení. Poříťte si extra kartu s USB do PC řikám. Že prej to kámošovi funguje no konec a nehnulo žádný vysvětlování. Ve dveřích sem mu řekl ať de do řiti a prásknul sem dveřma.

IOLák (3.8.2005 23:08:26)

no comment - plný souhlas - to co mi občas říkají instalačníci by zaplnilo nejednu A4 čeho všeho sou ty lidi schopný :-)

Anonym (3.8.2005 23:35:07)

A proč to nesepsat? Příběhy z helpline na dobrou noc. Nějaká obvzlášť pikantní historka z natáčení?

IOLák (4.8.2005 01:13:14)

páč by z toho byl průšvih, ale možná zkusím na mobil nahrát nějakou komunikaci a pak ji přepíšu a uvidíme ;-)

Anonym (4.8.2005 09:38:11)

Omg. No já jako operátor na Call centru contactelu ať přemýšlim jak přemýšlim ale nikdá tam nebylo nic ani trochu v tom smyslu. A nepřipadá mi to ani protizákonný když nebudeš zdělovat osobní informace. Jako je jasný že použiješ nějaký fake jméno, trochu změnit údaje o konfiguraci ale já v tom vážně nevidím problém. I když, třeba si někdo bude ztěžovat kravaťákům pak se jim líbit nemusíš. LOL

Zajda (4.8.2005 20:43:17)

Lidská hloupost je bezmezná. Příběhy ze života: http://rinkworks.com/stupid/

Anonym (5.8.2005 13:59:58)

to je hodne lol web :) jinak taky doporucuju bash.org a jeho zaznamy irc hlasek :)

Anonym (2.8.2005 17:40:23)

zdarec hele ja mam uplne ten stejnej problem ted koukam na netu co s tim,Os mam v klidu a vse ok ale proste mi pripojeni nejak vypadava,prez normalni vytacenou jede vse v pohode,jo a jeste mam problem ze pripúojit se muzu prez usb jen prez originalni kabel co byl u modemu ale kdyz modem chci pripojit prez jinej kupovanej usb 3 nebo 5m tak vubec nefunguje,ikonka trojuhelniku zustava cervena a negeneruje oznamovaci ton,co s tim?

Anonym (2.8.2005 18:45:21)

Máš problém s napájením modemu,pokud tam máš originální kabel,tak je napájení na hraně a občas zakolísá a modem vypadne,ale s delším kabelem je větší útlum a PC už nestíhá dostatečně napájet modem.

Anonym (3.8.2005 00:17:17)

a jak to vyresit ze kolisa napajeni?

IOLák (3.8.2005 00:59:44)

co USB 2.0 HUB s vlastnim napajenim ? - nepomohl by ? (jen se ptam)

Anonym (3.8.2005 10:27:34)

Mohl by jsi vědět,že pro USB modemy nejsou doporučované externí USB huby a že většinou to s nima nefunguje (napájení je ok,ale zase vázne sw komunikace).

Anonym (3.8.2005 10:49:49)

Pak off course buď ten Sagem nebo ten HUB nesplňuje USB specifikaci a dá se to na to uhrát při reklamaci.

Anonym (3.8.2005 11:16:42)

Přímo v technické dokumentaci k Sagemu je napsáno,že se nesmí zapojit přes externí USB HUB.A teď mi řekni co chceš reklamovat.

Anonym (3.8.2005 11:20:16)

No pak nesplňuje USB specifikaci. A USB specifikace je nadřazená výrobci a tento na to musí výslovně upozornit a musí na to výslovně upozornit i prodejce neb je to vada skrytá;) Větši sranda by byla kdyby na tý pakli byl emblém USB konsorcia. To bych pak zažádal o odejmutí.

Anonym (3.8.2005 11:28:38)

Výrobce na to upozornil,je to v technické specifikaci.Zajímalo by mě co budeš reklamovat,až ti tam přijede technik,dá modem do svého PC a on bude fungovat.

Anonym (3.8.2005 11:32:42)

Má to na krabici? Nemá! Not USB standard compliant! I kdyby to fungovalo tak to tam bejt musí. Škoda že to nezabíjí lidi jako elektrika to by si každej dal bacha. Voni normy nejsou jen tak pro nic za nic.

IOLák (3.8.2005 23:10:41)

víte co řekla technická podpora MS zákazníkovy ? "Váš modem Sagem není kompatabilní s operečním systémem windows XP" - fakt, že jo, jsme to zkoušely s kámošem co ho má volat na helpline k nim a pustil to na hlasitý odposlech (Na toto mne upozornil kolega, že to jednomu zákazníkovy také tvrdily na MS hotline)

Anonym (4.8.2005 10:30:22)

:) Nojo , ale nejlepší na tom je , pokud se sejde víc zařízení , které splńují všechny normy jen papírově a společně nefungují ani náhodou :D .... Pak si můžete jít stěžovat kam chcete . Tohle je u USB bohužel věc poměrně běžná ... Ostatně kdo ví jakým způsobem se prakticky získává ISO 9000+ v našich končinách, nesmí se divit , že výrobek z číny nebo thaiwanu i při dodržení všech norem a předpisů nefunguje .

Zajda (4.8.2005 11:15:45)

No vzhledem k tomu, že většina hardwaru se stejně vyrábí na taiwanu,číně nebo v irsku tak bych předčasné soudy nevynášel. Ono záleží na tom kdo ta zařízení navrhl resp. jaká za ním stojí firma. V dnešním světě už na místě výroby vůbec nezáleží. Stížnost by byla klasicky řešená znaleckým posudkem a jeho postoupení dané certifikační autoritě. Na základě tohoto by pak šlo vysoudit z výrobce peníze na úhradu nákladu spojených s nekompatibilitou a neplatným uvedením certifikace danou certifikační autoritou v technické dokumentaci. Komu se to ale vyplatí?

Anonym (5.8.2005 20:00:12)

:) nebo taky - Kdo to dokotáhne až do konce a nezešediví věkem ??? :D , Mimochodem na tvůj jeden znalecký posudek si větší firmy seženou pět, jež budou tvrdit opak .Certifikaci nemá na starosti jen jedna autorita a soud má přece raději větší spolky , vytvářející vyšší hodnoty než jednotlivec , nemám pravdu ? :D

Anonym (5.8.2005 20:03:37)

No právě EU nebo tchaiwan , všude je kvalita na prvním místě !!! ..... a krysy se vyženou hodinu před auditem aby mohly řádit ve skladech , kam se celý týden vozily nekorektní prostředky a technologie z nichž by auditoři zešedivěli .....

iMATRIX (2.8.2005 20:10:42)

Zkus tohle: dvojklik na zelenou sipku, ALT+D, zalozka CONFIG tam dej PPP - OELLC ADSL Standart - GDMT USB - ISO

IOLák (2.8.2005 23:51:42)

PPPoE - LLC bych nebral jako směrodatné řešení ;-) přece jsou i lidi co mají stále PPPoA - VC Mux

Anonym (5.8.2005 19:54:35)

:) já jim radím spíš BULK , rozhodně jsem s ním úspěšnější než s ISO , nebo kombinací ....

Anonym (4.8.2005 22:19:07)

mám jednu radu, vem tento modem do ruky, otevři okno, pořádně se rozmáchni a nech ho letet volným pádem, potom si bez koupit MODEM!! a ne tenhle SHIT!

Anonym (5.8.2005 15:59:49)

hele zkus ten modem pripojit bez spliteru primo vstup na spliter pripoj k modemu je mozne ze je spatny spliter

Anonym (5.8.2005 19:52:35)

:) Mám modem od Eurotelu na CDMA ..... Ano mám také USB modem a ... A kupodivu chova se skoro stejně jako ten tvůj . Mezi námi děvčaty , myslím, že USB byla pomsta nakousnutého jablka komunitě PC , jestli něco na USB funguje korektně , tak to rozhodně není modem :DDD . Poradím ti jednoduchou radu - odpoj USB babel a připoj znovu , někdy to pomáhá , aniž by jsi musel restartovat systém ...

Echos (13.8.2005 11:36:08)

Mel sem stejnej problem. Modem sem mel propojenej pres USB port primo na desce, a ten jaksi nestihal napajet modem. Vse vyresili pridavny USB radic do PCI slotu za tri stovky a jede to bez problemu.