Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Speedtouch 510i v síti Telenoru

Speedtouch 510i v síti Telenoru

Kbz (1.8.2005 21:33:00)

Zdravím. Mám problém s nastavením modemu Alcatel SpeedTouch 510i v síti Telenoru. Mám tento modem již nějakou dobu a od providera mi přišla statická IP adresa přes kterou se budu připojovat, žádné uživatelské jméno a heslo (???), dále jsem zjistil konfigurační hodnoty masky, DNS (1 i 2), rfc, gateway a multiplexu, ale nemůžu přijít na to (ani na tech. podpoře nemohou), jak tyto parametry v modemu nastavit. Poradí někdo?

Honza (2.8.2005 10:08:30)

Ciste pro Tvoji informaci. Jmeno a heslo jsi obdrzel na WWW strance kdyz jsi vyplnil uspesne zadost o zrizeni sluzby. Pokud nezvladnes cist text, kde bylo OBROVSKYMI pismeny napsano, ze si mas stranku se jmenem a heslem vytisknout, ze se jiz nikde jinde nebude zobrazovat, pak tedy uprimnou soustrast. Dale modem pouziva DHCP, tedy veskere parametry, (krome parametru linky) si zjisti z DHCP serveru providera sam. Takze doporucuji priznat podpore barvu a sdelit jim ze nemas heslo. (Login asi mas, ten ti chodil v kazdem informacnim mailu o postupu zrizovani sluzby, je to neco jako xdsl_230xxx). A pozadat o prideleni noveho hesla. Dal doporucuji uvest modem do tovarniho nastaveni a nasledne nakonfigurovat a to tak, ze zadas jen parametry linky, jmeno a heslo a stisknes connect... Parametry linky ti sdeli hotline tusim ze to je VPI=8,VCI=48, a PPPoA Nicmene bych se skutecne velice divil, kdyby to na infolince nevedeli...

Kbz (2.8.2005 10:33:29)

Ne. Upřesním to. Měl jsem IE od Telecomu, od nich jsem při zřízení pochopitelně obdržel jméno a heslo. Při instalaci modemu jsem oboje zadal a běhalo to. Ale IE jsem zrušil a přešel na ADSL PLUS od Tiscali. Objednal jsem to přes net, vyplnil žádost a přišel mi až e-mail o aktivaci služby, ve kterém mi poslali mou statickou IP adresu, přes kterou se budu připojovat-služba nefunguje na připojování skrze jméno a heslo, ale na připojování přes onu IP. Víc mi neposlali. Zavolal jsme tedy na jejich podporu a tam mi sdělili další údaje-DNS, Multiplex....Mám pochopitelně jejich hodnoty, ale nevím, kde se v tom modemu nastavují. Login do webového rozhraní modemu mám, ale nevím, jak to nastavit. Budu vděčný za každou radu.

Anonym (2.8.2005 10:48:30)

Všechny tyto údaje se dají zadat buď pomocí konfiguračního souboru nebo přes telnet.Divím se,že ti tvůj ISP nepomohl,vždyť připojení přes Telenor je tak úžasné a ISP tak skvělí.

Kbz (2.8.2005 12:37:57)

User.ini zálohovaný mám, tam ale nenastavím multiplex a rfc :( a s telnetem kromě jeho spuštění nic neumím :( Ale i tak díky.

Honza (2.8.2005 12:44:46)

Skutecne pochybuji ze by nekdo pouzival jiny system nez jmeno/heslo...

Kbz (2.8.2005 12:50:35)

Bohužel ano. Řekli mi, že právě přenastavením hodnoty rfc na 1483 a multiplexu na LLC to bude fungovat. Toto připojení funguje tak, že se připojím přes onu IP bez jména a hesla (toto prý nebude potřeba, oni údajně zjistí, že se připojuju já, právě pomocí pevné IP (???). Lze vůbec Alcatel SpeedTouch 510i překonfigurovat tak, aby běhal na tomto typu připojení?! Stál mě balík, nerad bych pořizoval nějaký nový modem/router.

Anonym (2.8.2005 20:14:20)

samo ze jde mam 510i a v pohode podle me neco nastavujes blbe

Kbz (2.8.2005 20:38:58)

No a prosímtě co tam máš za ovladače, nebo firmware ? Mám ho totiž od Telecomu a tam je defaultní nastavení udělané na jméno/heslo. Ty ho máš určitě ještě z doby, kdy ho prodávala nextra, že?

Honza (3.8.2005 09:50:35)

Kbz, ty ses mimo. Schvalne sem se ptal u Tiscali, jmeno a heslo sdeli udajne po telefonu... Nastav VPI=8,VCI=48, a PPPoA, zadej do modemu jmeno a heslo a bude to fungovat. Pevna IP s tim nema _COKOLIV_ spolecneho...

Kbz (3.8.2005 10:52:19)

A jsi si jistý, že jsi se ptal na Tiscali ADSL PLUS, nebo na Tiscali v síti Telenoru? Já tam totiž volal včera taky a prostě mi tam jednoznačně řekli, na tech. podopoře, že kdybych měl u nich službu ADSL Premium (Telecom), jedu přes jméno a heslo, ale protože mám ADSL PLUS (Telenor), jedu přes pevnou IP a jméno a heslo prostě nemám, protože mi ho nedají, služba funguje jinak. Kapiš?

Anonym (3.8.2005 11:30:06)

Obrať se na svého ISP,ten ti musí pomoci,jemu platíš za funkční službu.

Kbz (3.8.2005 19:31:36)

Tak už jsem se dozvěděl od technnika, že tento modem na RFC 1483 na nastavit nelze, budu muset nejspíš koupit nový modem :(

swan (3.8.2005 23:37:42)

Never kazdemu technikovi. IP adresa se snad nezadava do modemu, ale do Windows. SpeedTouch toho umi vic nez nabizi v easy setupu. RFC 1483 najdes v telnetu jako IPoA (viz vycet na konci). 1. zjistit nebo vytvorit phonebook pro VPI=8 VCI=48 (od telecomu tam mam "PVC_1"="8*48" 2. ipoa 3. ifadd dest=PVC_1 4. ifconfig itf=PVC_1 5. ifattach intf=PVC_1 Krok 4 slouzi k vyberu "encaps" = { "llc/snap" nebo "vcmux" } Tato volba zalezi na providerovi. V pripade llc/snap lze krok 4 vynechat. ATM Protocols and Encapsulations • PPP over ATM VCMUX (RFC 2364), • PPP over ATM LLCSNAP (RFC 2364), • Bridged IP over ATM LLCSNAP (RFC 1483), • Routed IP over ATM LLCSNAP (RFC 1483), • Bridged IP over ATM VCMUX (RFC 1483), • Routed IP over ATM VCMUX (RFC 1483), • Classical IP over ATM (RFC 1577), • PPP over Ethernet VCMUX (RFC 2516), • PPP over Ethernet LLCSNAP (RFC 2516),

Kbz (4.8.2005 19:33:22)

Díky moc, něco takového jsem asi potřeboval. Teď se ještě naučit základy Telnetu a bude to hračka :). Vyzkouším.

swan (4.8.2005 22:35:07)

Nutny zaklad telnetu je napsat na prikazove radce: telnet speedtouch.lan nebo ip, adresa je stejna jako na www. Dal uz to neni o telnetu ale o "CLI". Manual k CLI je k mani na http://www.speedtouch.com/support.htm. Ale ten manual je hlavne seznam prikazu a parametru.

Kbz (5.8.2005 22:21:37)

Ano, tento příkaz "telnet 10.0.0.138" jsme našel i v programu Dr. Speedtouch, avšak Telnet mi při jeho zadání zahlásí: "neplatný příkaz, pro nápovědu zadejte ? nebo help"

swan (5.8.2005 22:55:33)

To si delas srandu, ne ? Napis telnet 10.0.0.138 , ale z prikazove radky windows. Pokud uz si v telnetu, nepis znovu "telnet...", ale kdyz tak open 10.0.0.138 .

Anonym (5.8.2005 23:08:36)

Když neumíš ani přes telnet připojit se na modem, tak nevím, co tam kámo budeš dělat až se tam dostaneš. Raději si to nech někým nastavit.

Kbz (6.8.2005 01:25:48)

Dík.

swan (6.8.2005 09:18:26)

Kazdy nema Cisco Academy. Nastavit modem pres CLI neni tak tezke, jen to chce trpelivost. Rozhodne ocenuju snahu Kbz. Lepsi to umet sam nez potom kvuli kazde blbosti volat kamarad a platit mu pivo.

swan (6.8.2005 09:19:28)

Toz co to je s tim stromem ? To jako jsme na maximalni hloubce ?

Tomáš Fuk (26.8.2005 23:43:12)

tak do příkazové řádky napiš CMD, odpal ENTER a potom v dosovém okně napiš TELNET 10.0.0.138. :-)))))) Jak prosté, že ???

vasek (23.10.2005 10:31:43)

vazeni mam taky modem speedtouch 510i a sluzbu premium adsl od seskych radiokomunikaci jak jsem koukal na telnet tak toho umi celekm dost ..bohuzel sem adsl lamer zacatecnik a tak bych potreboval pomoct s tim nastavenim pres telnet ..pokud tomu nekdo rozumite poslete mi maila at se domluvime .... nic mene pokud to nekomu pomuze posledni firmware znacne vylepsuje rozhrani modemu najdete ho zde http://www.speedtouch.net.nz/ST510v4.htm instalacni cd posledni vcetne konfiguratoru najdete tady http://www.megaupload.com/?d=3DLGVKKJ ty firmware vyrazne zlepsuji moznosti modemu spped touch 510i nic mene je treba nastavit znova heslo admina kazdopadne se me ozvete na maila s tim nastavenim telnetu pac z toho nejsem moudrej

JOE (7.8.2005 10:39:35)

S tím se dá polemizovat, např. v ST 510i jde samozřejmě nastavit IP adresa v modemu (WAN rozhraní), IP v PC je pak jako lokální (LAN). Sice jsem se s tím nesetkal, ale teoreticky je možné aby ISP vyžadoval nastavení pevné IP na WAN a dle toho identifikoval usera. Pevná IP se nechá přiřadit i na rozhraní WAN, nejen LAN. ISP pak nepošle v protokolu ppp IP adresu, ale počítá s pevně nastavenou v modemu. Jinak podotýkám, že běžně posílá ISP IP adresu při sestavení spojení, a to buď protokolem PPPoA, nebo PPPoE, každopádně IP adresa je součástí komunikace protokolem PPP.Když ale ISP do tohoto protokolu IP adresu nezabalí, musí se na WAN nastavit ručně.

swan (7.8.2005 11:22:39)

Jak ? ip apadd ?

JOE (8.8.2005 21:24:49)

Při použití příkazu pro přidání IP adresy ip apadd se volí i rozhraní kam IP přidat. Tak proč by nešlo zvolit rozhraní PPPoA a zadat pevnou veřejnou IP ?

Honza (4.8.2005 13:53:23)

Ten samy modem prodava nextra (sam ho mam na nextra/telenor) jak pro pouziti s CTc tak s Telenorem...

Kbz (4.8.2005 19:30:36)

Jasný, ale u nextra Telenoru zadáváš jméno/heslo. To už jsem si taky zjistil. Ale pokud v tom stále nemáš jasno, mrkni se na web Emea Telekomu a podívej se na jejich *.pdf dokument o nastavování modemů do sítí Telecomu/Telenoru. Tam jasně najdeš, že když jsi připojený na tarif od Telec., tak zadáváš jméno/heslo, když jsi připojený na Telen. tarif, jedeš jen přes IP, rfc 1483, mux type LLC...

Anonym (3.8.2005 11:27:18)

Uz je to tu po tristapadesaty sedmy, modem nepouziva DHCP pro natazeni infa od providera. DHCP je jenom na lokálu na ethernetu.

Honza (4.8.2005 13:51:27)

To ses naprosto mimo anonyme. Modem samozrejme dostava pridelovanou IP pomoci DHCP od providera .... Pletes si lan a wan rozhrani...

JOE (7.8.2005 10:44:11)

Zastávám předchozí názor, běžně se používá DHCP pouze na LAN, pro přidělení IP adresy modemu na rozhraní WAN je běžnější protokol PPP, v kterém je modemu sdělena IP adresa WAN rozhraní. Netvrdím že by nešlo použít službu DHCP i na WAN ze strany ISP a modem nastavit jen jako router, ale ještě jsem to neviděl.

swan (7.8.2005 11:17:04)

PPP je nizsi vrstva nez DHCP takze se nevylucuji.

Kbz (3.8.2005 00:13:52)

Ještě přikládám informaci, že mám verzi FW 4.2.3, pokud by to snad mohlo pomoct při řešení.

bub (26.8.2005 21:21:07)

Mam uplne ten samy problem. Nejdriv sem mel adsl od EMEA TELECOM od CTc. S tim sem si koupil i tenhle modem SpeedTouch 510i 1xeth. s kterym sem dostal i instalacni CD. To ale funguje jen na nastaveni na CTc a kdyz sem nedavno presel na telenor, nevim co jak a kde nastavit. V tomhle se vubec nevyznam a tak prosim aby mi tu nekdo dal nejakej *ini , sam bych to totiz asi neudelal. Dekuju moc.

XXX (29.8.2005 14:48:36)

A je to opravdu 510i nebo jenom 510? Podivej se, je to dulezite. Jesli je to jen 510 tak ho muzes vyhodit (je Annex A, Telenor i nove linky od Telekomu jsou Annex B)