Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Může si PC přidávat pravidla do NATU přes UPnP sám o sobě?

Může si PC přidávat pravidla do NATU přes UPnP sám o sobě?

ANONYM+ (7.8.2005 11:56:42)

Dobrý den, Mám SP510i s novým FW 4.3.1 a v syslogu se mi objevují věci jako "UPnP action 'AddPortMapping' from ip=192.168.1.64 (Success)", z čehož mám docela strach, jestli nějaký trojan v kompu tohle nedělá, aby se ke mě dostal, nebo to dělá nějaký valid program (zdá se mi, že to může být inetové rádio, ve starém fw to taky psalo podobné věci když sem ho zapnul), ale radši se zeptám, jestli to není nějakýá trojan. Taky to potom píše deleteportmapping. Další dotaz mám, že se mi tam ukáže něco jako "FIREWALL event (1 of 3): created rules" a potom za nějaký čas deleted rules. takže celkově se ptám, jestli je tohle normální chování nějakého valid programu, nebo nějakého trojana. děkuji za odpovědi ANONYM+

Anonym (7.8.2005 12:59:49)

uPnP je prave od toho aby si programy s jeho podporou pres win xp nastavili nat sami a uzivatel se nemusel o nic starat umi to napr. strongdc,azureus a hafo jinejch programku no nepopiram ze to nemuze byt i trojan

ANONYM+ (7.8.2005 16:54:55)

tak to asi trojan není, protože on ty rules zase smaže. Dík za reakci

y2k (8.8.2005 00:15:09)

Jestli to zařízení umožňuje, tak velmi doporučuji tuto službu vypnout !!!!!!! Nejde jen o bájné koně, ale hlavně o různé zlotřilosti zlobivých programů (odesílání různých dat o Tobě atd ....) Služba UPNP je pěkný shit !

Anonym (8.8.2005 00:21:39)

presne tak jako napad to je mozna dobry ale jeho finalni zpracovani je na nic

ANONYM+ (8.8.2005 00:34:38)

jj dík za reakce, nechám to projít hlavou

Nargon (8.8.2005 00:55:54)

Presne tak, jeste by to chtelo do finalni verze pridat dotaz na pristupove heslo. aby si to ten program nemoh nastavit bez vedomi uzivatele.

TomM (8.8.2005 01:43:26)

já mám pocit, že něco jako střední zabezpečení ve spedtouchi je a mám pocit, že spočívá v tom, že povolí pouze ty funkce UPnP jako je třeba sledování přenesených dat na routeru, ale přidávání rules do natu nebo do fw zakáže.

IOLák (8.8.2005 03:03:57)

už to tu jednou někde bylo (za což autorovy mnohokrát děkuju), že ST510i a uPnP se nemusí mít v lásce - jednomu zákazníkovy se stalo, že když do 4x eth verze připojil 2x XP Home tak ten modem vytuhnul a pak se sám otočil. V případě, že se připojil XP Home a XP Pro tak se nic nedělo (byly to tři PC tak se vyzkoušely všelijaké varianty) a potom se na to přišlo (díky právě té radě), zkusily jsme vypnout funkci uPNP a modem běží jak hodinky - takže hodně asi záleží na tom jak intepretuje OS ono uPnP pravidlo na modem a jak on ho prijme

TomM (8.8.2005 13:28:04)

a nespadl ten modem na tom, že oba dva windowsi, si třeba chtěli přidat na jeden port jine IPčko?

Petr (8.8.2005 14:24:57)

Urcite by to nemelo platit jen o software: A well-written program reports invalid input with a comprehensible error message, not with a crash. --GNU info libc

uPnP (5.10.2005 20:37:53)

Modem vlastním , jsem s ním spokojen, modem sán nikdy nevytuhnul a dokud jsem měl zapnuto uPnP tak tuhlo jeho webové rozhraní. (Což stejně znamenlo reset) Ale internet běžel dál. Po tom co jsem vypnul uPnP vše jede vpohodě 8 měsíců.

Anonym (5.10.2005 22:36:19)

proskenuj si PC antivirem a budeš vidět co tam máš, raději UPNP vypni a nastavuj si porty ručně podle potřeby